یکی از بنیانگذاران زندانی آزمایشگاه Terraform، دو کوون، به اتهام تقلب در گذرنامه در مونته نگرو بی گناه است. متهم کلاهبردار با اتهامات جدی تری در ایالات متحده و خانه خود در کره جنوبی روبرو است.

بلومبرگ گزارش داد، در جلسه دادگاهی که روز پنجشنبه در مونته نگرو برگزار شد، دو کوون، یکی از بنیانگذاران رسوایی Terraform Labs، به اتهام تقلب در گذرنامه اعتراف کرد.

دو کوون، همراه با هان چانگ جون، مدیر ارشد مالی سابق Terraform Labs، که او نیز بی گناه بود، در ماه مارس در فرودگاه پودگوریتسا، پایتخت مونته نگرو دستگیر شدند. آنها پس از چندین ماه فرار به عنوان فراری، سعی داشتند سوار یک جت شخصی به مقصد دبی شوند.

دو کوون معصومیت را حفظ می کند

به گزارش بلومبرگ، هنگام بازداشت، هر دو دارای گذرنامه های جعلی از بلژیک و کاستاریکا بودند. آنها همچنین یک نمونه قانونی از کره جنوبی، کشور خود داشتند. اینترپل و مونته نگرو بعداً تأیید کردند که پاسپورت های بلژیک و کاستاریکا واقعی نیستند.

در دادگاه روز پنجشنبه، هر دو مرد اصرار داشتند که پاسپورت های کاستاریکا که استفاده می کردند، در واقع واقعی بودند. در مونته نگرو، استفاده از مدارک جعلی می تواند به پنج سال زندان محکوم شود.

برانکو آنجلیچ، وکیل مدافع، پیشنهاد آزادی با وثیقه 400000 یورویی (437000 دلاری) برای هر فرد را داد. او همچنین پیشنهاد کرد که در خانه دوست دختر دو کوون تحت حصر خانگی قرار گیرند.

دادستان هاریس سابوتیچ با این پیشنهاد مخالفت کرد. وی خاطرنشان کرد که این دو منابع مالی قابل توجهی داشتند اما بعید است که در مونته نگرو باقی بمانند. قاضی ایوانا بچیچ از اعلام تصمیم در مورد وثیقه خودداری کرد، اما جلسه بعدی را برای 16 ژوئن تعیین کرد.

کوون متهم به پنهان کردن 100 میلیون دلار در یک بانک سوئیس است.

کوون گفت اگر وثیقه صادر شود، نامزد نخواهد شد. او به زبان انگلیسی گفت: «با تدابیر امنیتی موافقم، در صورت درخواست حضور خواهم یافت.

دو کوون: فراری بین المللی

Kwon از سال 2022 به عنوان یکی از بزرگترین شرورهای صنعت کریپتو در کنار Sam Bankman-Fried از FTX ظاهر شد.

سقوط Terra/Luna – تقریباً یک سال پیش – منجر به از دست دادن سرسام آور نزدیک به 45 میلیارد دلار از ارزش بازار در عرض یک هفته شد. Terraform Labs به طور موقت بلاک چین Terra را در 13 می متوقف کرد.

آزمایشگاه Terraform TerraUSD (UST) را به عنوان استیبل کوین خود منتشر کرد، در حالی که توکن خواهر Luna به عنوان دارایی پشتوانه اصلی عمل کرد و نوسانات TerraUSD را جذب کرد. بحران زمانی آغاز شد که UST در 9 می، پیوند خود را با دلار آمریکا از دست داد.

دادستان های ایالات متحده، کوون را به طراحی یک کلاهبرداری عظیم از ارزهای دیجیتال که چندین سال به طول انجامید و منجر به از دست دادن حداقل 40 میلیارد دلار از ارزش بازار شد، متهم کرده اند. اتهامات مشابهی در کره جنوبی در انتظار اوست و در آنجا با 40 سال زندان مواجه است.

هر دو کشور فعالانه در حال پیگیری استرداد کوون از مونته نگرو هستند. با این حال، مقامات محلی تنها پس از طی مراحل فعلی، تحویل او را بررسی خواهند کرد.

شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد فروپاشی Terra/Luna مسئول کل انفجار کریپتو در سال 2022 بوده است. نوامبر گذشته، شرکت تحلیلی بلاک‌چین و ارز دیجیتال نانسن تحلیلی از فروپاشی FTX و Alameda Research منتشر کرد.

بر اساس گزارشاین سقوط به دلیل سقوط استیبل کوین Terra و بحران نقدینگی متعاقب آن آغاز شد. این رویداد اولیه باعث ایجاد یک اثر دومینویی شد که در نهایت منجر به انفجار بورس شد.

تیم نانسن نوشت: «با کنار هم قرار دادن قطعات تحقیقات زنجیره‌ای ما، آشکار شد که فروپاشی Luna/Terra نقص عمیقی را بین رابطه آشفته Alameda و FTX نشان داد. جریان های FTT قابل توجهی از Alameda به FTX در اطراف وضعیت Terra-Luna/3AC وجود داشت.

The post Do Kwon به دلیل تقلب در گذرنامه در مونته نگرو خود را بی گناه می داند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *