رالی قیمت دوج کوین (DOGE) پس از صعود 15 درصدی در 7 روز معاملاتی گذشته، در منطقه 0.091 دلاری بازگشت. با هجوم ماینرها به بازار در هفته‌های اخیر، داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که فشار فزاینده فروش می‌تواند به زودی بر قیمت DOGE تأثیر بگذارد.

دوج کوین از ابتدای آوریل تا کنون 24 درصد افزایش یافته است زیرا ایلان ماسک راه اندازی Starship را در روز 4/20 Dogecoin معرفی کرد. حرکت صعودی در جامعه دوج می‌تواند به عنوان SpaceX ایلان ماسک شاهد افزایش فعالیت باشد. قصد راه اندازی دارد اولین موشک پرتاب اولین آزمایش پرواز یک موشک استارشیپ و فوق سنگین کاملاً یکپارچه.

کاهش تراکنش‌های نهنگ Dogecoin شناسایی شد

نهنگ های کریپتو در دو هفته گذشته کمتر روی DOGE شرط بندی کرده اند. از آنجایی که اوج اخیر در 4 آوریل کاهش قابل توجهی در تعداد تراکنش های نهنگ در شبکه داشته است. شرکت داده بلاک چین، Santiment، فعالیت نهنگ ها را با ردیابی تراکنش های روزانه به ارزش 100000 دلار و بالاتر اندازه گیری می کند.

با نگاهی به نمودار زیر، تراکنش های روزانه بزرگ شامل DOGE از 1062 تراکنش در 4 آوریل به 273 تراکنش در پایان 18 آوریل کاهش یافته است.

قیمت Dogecoin (DOGE) در مقابل تعداد تراکنش های نهنگ. آوریل 2023. منبع: مقدس

هنگامی که نهنگ ها فعالیت تجاری خود را کاهش می دهند، به این معنی است که آنها اعتماد خود را نسبت به چشم انداز کوتاه مدت قیمت سکه اصلی از دست می دهند. اگر نهنگ‌ها به تخصیص مجدد وجوه به سرمایه‌گذاری‌های دیگر ادامه دهند، قیمت Dogecoin ممکن است در روزهای آینده ضربه بخورد.

ماینرهای Dogecoin در حال هجوم به بازار هستند

عامل مهم دیگری که نشان دهنده روند نزولی قریب الوقوع قیمت برای DOGE است، دیوانگی فروش در میان ماینرها است. از اواخر ماه مارس، کاهش مداوم ذخایر ماینرها بوده است، معیاری که موجودی کیف پول استخراج کنندگان شناخته شده اثبات کار در شبکه Dogecoin را ردیابی می کند.

بین 27 مارس و 19 آوریل، ماینرز 210 میلیون DOGE را به ارزش تقریبی 19.1 میلیون دلار به ارزش فعلی بازار 0.091 دلار فروخت.

ذخایر ماینر دوج کوین (DOGE).  آوریل 2023. منبع: IntoTheBlock
ذخایر ماینر دوج کوین (DOGE). آوریل 2023. منبع: IntoTheBlock

وقتی ماینرها پاداش های بلوک خود را می فروشند، عرضه ارز دیجیتال در گردش را افزایش می دهد. اگر با تقاضای یکسانی مواجه نشود، روند فروش در میان ماینرها احتمالاً باعث کاهش قیمت Dogecoin در روزهای آینده خواهد شد.

پیش بینی قیمت DOGE: خرس ها می توانند Dogecoin را تا 0.082 دلار کاهش دهند

توزیع جهانی قیمت IntoTheBlock In/Out of Money اطلاعات مبتنی بر داده را ارائه می دهد که نشان می دهد قیمت DOGE احتمالاً پشتیبانی فعلی خود را در 0.091 دلار از دست می دهد. اگرچه، 207000 آدرسی که 19.5 میلیارد سکه DOGE را در آن منطقه خریداری کرده اند، می توانند از این افت جلوگیری کنند.

اما، اگر سناریوی نزولی ادامه یابد، دارندگان Dogecoin می‌توانند انتظار کاهش قیمت به 0.082 دلار را داشته باشند. با این حال، DOGE می تواند پشتیبانی قابل توجهی از 490000 آدرس با 58 میلیارد سکه پیدا کند.

توزیع قیمت دوج کوین (DOGE) GIOM.  آوریل 2023،
توزیع قیمت دوج کوین (DOGE) GIOM. آوریل 2023، منبع: IntoTheBlock

با این حال، اگر قیمت DOGE بتواند به بالای منطقه مقاومت 0.093 دلار کاهش یابد، گاوها ممکن است احساسات نزولی بازار را باطل کنند. اما همانطور که در بالا مشاهده شد، 397000 آدرس که دارای 7.6 میلیارد توکن هستند، احتمالاً به فروش خواهند رسید و به طور ناخواسته حرکت صعودی را کاهش خواهند داد.

اما اگر قیمت Dogecoin بتواند از مقاومت 0.093 دلار عبور کند، دارندگان می توانند انتظار داشته باشند که رالی به سمت 0.12 دلار حرکت کند.

نوشته قیمت Dogecoin (DOGE) به زمین باز می گردد، برای حرکت بعدی آماده هستید؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *