Dogecoin (DOGE) در ماه مه 2023 به طور منفی شروع شد زیرا سرمایه گذاران توجه خود را به memecoin های مد روز مانند PEPE (PEPE) و DogeElon Mars (ELON) معطوف کردند. داده های زنجیره ای نشان می دهد که پیش بینی قیمت 0.10 دلاری DOGE در حال حاضر در تعادل است زیرا سرمایه گذاران نهنگ مواضع متضادی را اتخاذ می کنند.

قیمت Dogecoin نشانه‌های اولیه بازگشت صعودی را پس از بازگشت 3 درصدی نسبت به پایین‌ترین قیمت اخیر خود یعنی 0.071 دلار در 13 می نشان داد. اما از آن زمان، قیمت DOGE بین 0.072 تا 0.075 دلار در نوسان بوده است.

این رکود را می توان به دلیل اتخاذ مواضع مخالف دو گروه نهنگ در این هفته در مورد قیمت DOGE نسبت داد.

در اینجا تجزیه و تحلیل زنجیره ای مبتنی بر داده است که نشان می دهد چگونه نهنگ های صعودی می توانند در روزهای آینده دست برتر را به دست آورند.

دو گروه نهنگ دوج کوین با هم روبرو می شوند

طبق داده‌های زنجیره‌ای، دو گروه نهنگ مهم در این هفته مواضع متضادی در مورد DOGE اتخاذ کرده‌اند.

بین 13 تا 19 می، نهنگ‌های Dogecoin که موجودی بین 10 تا 100 میلیون سکه دارند، 860 میلیون DOGE را فروخته‌اند.

اما به طور همزمان، نمودار زیر نشان می دهد که چگونه نهنگ هایی که 100 میلیون تا 1 میلیارد سکه دارند، 1.72 میلیارد DOGE خریداری کرده اند.

پیش بینی قیمت دوج کوین (DOGE) – موجودی کیف پول نهنگ ها. می 2023. منبع: مقدس

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که در حالی که فعالیت تجاری متفاوت هر دو گروه هماهنگ شده است، نهنگ‌های صعودی دو برابر تعداد سکه‌های فروخته شده توسط خرس‌ها را خریداری کرده‌اند.

به طور بالقوه، تقاضای بیش از حد توسط نهنگ های صعودی می تواند فشار فروش خرس ها را خفه کند و DOGE را به سمت یک حرکت صعودی قیمت دیگر سوق دهد.

در قیمت های فعلی، Dogecoin کمتر از ارزش گذاری شده به نظر می رسد

طی چند هفته گذشته، علاقه فزاینده سرمایه گذاران به ممکوین های تازه پدید آمده مانند PEPE باعث شده است که Dogecoin تقاضای بسیار کمتری را جذب کند. کاهش نسبت ارزش شبکه دوج کوین به حجم تراکنش (NVT) نشان می دهد که DOGE کمتر از ارزش گذاری شده است.

علاوه بر این، نمودار زیر نشان می دهد که چگونه نسبت NVT از 163.06 به 63.15 بین 7 تا 17 می 62 درصد کاهش یافته است.

پیش بینی قیمت Dogecoin (DOGE) – نسبت NVT. می 2023. منبع: مقدس

به طور معمول، سرمایه‌گذاران استراتژیک از نسبت NVT برای ارزیابی رابطه بین ارزش بازار ارز دیجیتال و فعالیت معاملاتی زیربنایی استفاده می‌کنند.

هنگامی که نسبت NVT به طور قابل توجهی کاهش می یابد، همانطور که در بالا مشاهده شد، نشان می دهد که دارایی کمتر از ارزش گذاری شده است.

به طور خلاصه، نسبت NVT پایین می‌تواند سرمایه‌گذاران دیگر را تشویق کند تا معاملات نهنگ‌های صعودی را منعکس کنند. اگر این اتفاق بیفتد، افزایش تقاضا می تواند پیش بینی های صعودی قیمت DOGE را تأیید کند.

پیش بینی قیمت DOGE: گاوها می توانند 0.10 دلار را هدف قرار دهند

IntoTheBlock’س داده های جهانی درون/خارج از پول (GIOM) نشان می دهد که افزایش قیمت بعدی Dogecoin می تواند به 0.10 دلار برسد.

گاوها می‌توانند از این پیش‌بینی صعودی قیمت DOGE مطمئن باشند، اما ابتدا باید مقاومت بحرانی اولیه را در 0.075 دلار پاک کند. با این حال، کسب سود توسط 158000 سرمایه‌گذار که 44 میلیارد سکه DOGE را با حداکثر قیمت 0.075 دلار خریداری کرده‌اند، ممکن است باعث عقب‌نشینی شود.

با این وجود، اگر DOGE این مقاومت را نقض کند، گاوها می توانند بخار کافی برای رسیدن به هدف 0.10 دلار جمع آوری کنند.

پیش بینی قیمت Dogecoin - می 2023 - داده های GIOM.
پیش بینی قیمت Dogecoin – می 2023 – داده های GIOM. منبع: IntoTheBlock

با این حال، اگر DOGE به طور غیرمنتظره ای به زیر 0.066 دلار بازگردد، خرس ها می توانند پیش بینی مثبت قیمت Dogecoin را نفی کنند. اگرچه، 470000 سرمایه‌گذار که 12.2 میلیارد توکن را با قیمت متوسط ​​0.066 دلار خریداری کرده‌اند، می‌توانند پشتیبانی ارائه دهند.

با این حال، اگر سطح حمایت شکسته شود، می تواند باعث کاهش بیشتر به سمت 0.056 دلار شود.

The post قیمت Dogecoin (DOGE) در برزخ گیر کرده است: آیا نهنگ ها باعث بازگشت یا بازگشت می شوند؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *