با وجود نوسانات اخیر در بازار آلتکوین، قیمت Dogecoin (DOGE) سطح حمایت 0.078 دلار را حفظ کرده است. چندین معیار روی زنجیره که سیگنال‌های سبز چشمک زن را نشان می‌دهند، سرمایه‌گذاران استراتژیک را به پیش‌بینی‌های صعودی قیمت DOGE سوق می‌دهد. آیا زمان آن فرا رسیده است که یک شکست دیگر به 0.09 دلار برسد؟ 

گاوهای دوج کوین (DOGE) حتی با کاهش 2.5 درصدی بازار جهانی آلتکوین از پایان آوریل 2023، ثابت مانده اند.

ماینرها خوش بینانه رشد می کنند

ماینرهای Dogecoin پس از فروش حدود 5 درصد از کل ذخایر خود در ماه آوریل، وارد ماه می در حالت انباشت شدند. داده های زنجیره ای نشان می دهد که آنها در 3 روز متوالی جریان خالص مثبت، دارایی خود را در مجموع 20 میلیون سکه افزایش داده اند.

نمودار زیر نشان می‌دهد که استخراج‌کنندگان Dogecoin تا روز سه‌شنبه، 2 می، تنها 4.47 میلیارد سکه در ذخایر خود داشتند. و تا جمعه، 5 می، موجودی خود را به 4.50 میلیارد DOGE افزایش دادند.

20 میلیون سکه جدید اضافه شده تقریباً 2.3 میلیون دلار با قیمت فعلی بازار 0.078 دلار ارزش دارند.

پیش بینی قیمت Dogecoin (DOGE)، می 2023: داده های ذخیره ماینر. منبع: IntoTheBlock

هنگامی که ماینرها شروع به جمع آوری پاداش های بلاک خود به جای فروش می کنند، می تواند به معنای دو چیز باشد. اول اینکه هزینه های استخراج به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. از طرف دیگر، آنها می توانند ذخایر خود را با پیش بینی افزایش قیمت در آینده افزایش دهند.

در هر صورت، افزایش ذخایر ماینر به معنای عرضه کمتر بازار و فشار صعودی بیشتر بر قیمت DOGE است.

علاوه بر این، از آنجایی که ماینرها در حال حاضر بیش از 3٪ از کل عرضه گردش DOGE را کنترل می کنند، می توانند روی سرمایه گذاران دیگر تأثیر بگذارند تا صعودی شوند. اگر روند انباشت ادامه یابد، پیش بینی صعودی قیمت Dogecoin می تواند معتبر باشد

دارندگان سرخورده ممکن است از فروش خودداری کنند

یکی دیگر از عوامل مهم که می تواند اعتباری به پیش بینی مثبت قیمت DOGE اضافه کند، نسبت MVRV پایین است. MVRV مخفف عبارت Market Value to Realized Value Ratio است. وضعیت مالی فعلی دارندگانی را که اخیراً دارایی را خریداری کرده اند، تخمین می زند.

همانطور که اوضاع پیش می رود، اکثر دارندگان DOGE از وضعیت مالی فعلی خود سرخورده به نظر می رسند. نمودار زیر نشان می دهد که اکثر سرمایه گذارانی که Dogecoin را در 30 روز گذشته خریداری کرده اند به ضرر حدود 7٪ نگاه می کنند.

پیش بینی قیمت Dogecoin (DOGE)، می 2023: نسبت MVRV (30d).
پیش بینی قیمت Dogecoin (DOGE)، می 2023: نسبت MVRV (30d). منبع: مقدس

شایان ذکر است، هر گونه افزایش در تلفات غیر واقعی باعث می شود که دارندگان DOGE برای اولین بار از زمان سرایت de-peg USDC در بارچ تا 10 درصد در زیر آب فرو بروند.

از این رو، سرمایه گذاران می توانند از پیش بینی صعودی قیمت DOGE مطمئن باشند زیرا نسبت MVRV پایین به این معنی است که دارندگان فعلی بعید به نظر می رسند که بفروشند زیرا آنها به دنبال جلوگیری از ضرر بیشتر هستند.

پیش بینی قیمت DOGE: جاده ای به 0.09 دلار؟

پیش‌بینی قیمت DOGE IntoTheBlock، همانطور که از داده‌های In/Out of The Money Around Price (IOMAP) استنباط می‌شود، نشان‌دهنده افزایش احتمالی تا 0.09 دلار است.

با این حال، گاوها ابتدا باید با فشار فروش قابل توجهی از 142000 آدرس که دارای 15 میلیارد سکه با میانگین قیمت 0.084 دلار هستند، مقابله کنند.

اما اگر پیش بینی صعودی تایید شود، DOGE می تواند تا 0.09 دلار افزایش یابد. در آن منطقه، خوشه‌ای متشکل از 139000 سرمایه‌گذار که 11 میلیارد سکه با حداکثر قیمت 0.09 دلار خریداری کرده بودند، می‌توانند روند رالی را کاهش دهند.

پیش بینی قیمت Dogecoin (DOGE)، می 2023: داده های IOMAP.
پیش بینی قیمت Dogecoin (DOGE)، می 2023: داده های IOMAP. منبع: IntoTheBlock

برعکس، اگر Dogecoin حمایت فعلی خود را در 0.076 دلار از دست بدهد، خرس‌ها می‌توانند کنترل بازار را در دست بگیرند. اگرچه خوشه صعودی متشکل از 140000 آدرس که 8 میلیارد سکه را با قیمت متوسط ​​0.076 دلار خریداری کردند، احتمالاً از این امر جلوگیری می کند.

اما اگر قیمت Dogecoin این حمایت را از دست بدهد، دارندگان می توانند انتظار کاهش بیشتر به سمت 0.066 دلار را داشته باشند. در اینجا، پشتیبانی قابل توجهی از 520000 آدرس وجود دارد که دارای 45 میلیارد DOGE هستند.

قیمت Dogecoin (DOGE) در برزخ: آیا شکست خواهد خورد یا شکست؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *