رئیس وزارت دادگستری ایالات متحده در تیم ملی اجرای ارزهای رمزنگاری شده گفت که آژانس با میکسرها و لیوان‌های کریپتو و همچنین صرافی‌هایی که قوانین پولشویی را زیر پا می‌گذارند، برخورد خواهد کرد.

یون یانگ چوی، رئیس تیم ملی اجرای ارزهای رمزنگاری شده وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) دستور اقدامات جدیدی را علیه میکسرهای ارزهای دیجیتال و صرافی های رمزنگاری داده است.

چوی که سال گذشته نقش مدیر را برعهده گرفت، بر جلوگیری از کریپتو در صنعت تمرکز خواهد کرد، که وزارت دادگستری معتقد است هنوز هم بیداد می کند.

Crypto Mixers و Tumblers هدفمند

علاوه بر اجرای قانون مبادلات، تیم ملی اجرای ارزهای رمزنگاری شده همچنین میکسرها و لیوان‌های کریپتو را هدف قرار خواهد داد که برای مقامات دردسرساز بوده است. مجرمان از این خدمات برای جلوگیری از ردیابی وجوه، کمک به پولشویی استفاده کرده اند و وزارت دادگستری در گذشته اقدامات مربوطه را انجام داده است.

صحبت از اقدامات جنایتکاران، چوی گفت،

“اما علاوه بر این، آنها به همه بازیگران جنایتکار دیگر اجازه می دهند تا به راحتی از جنایات خود سود ببرند و از راه هایی که آشکارا برای ما مشکل ساز است، پول نقد کنند. و بنابراین ما امیدواریم که با تمرکز بر این نوع پلتفرم‌ها، تأثیری چندبرابر داشته باشیم.»

این بسیار دور از اولین قدمی است که وزارت دادگستری یا سایر مقامات علیه نهادهای صنعت کریپتو برداشته اند. این آژانس، به ویژه، به نظر می رسد که اقدامات خود را علیه شرکت ها افزایش می دهد.

DOJ تحقیقاتی را علیه Binance راه اندازی کرد

از جمله اقداماتی که وزارت دادگستری انجام داده است راه اندازی یک تحقیق علیه بایننس به دلیل نقض احتمالی تحریم ها علیه روسیه. وزارت دادگستری در حال بررسی است که آیا روس ها موفق به دسترسی به صرافی شده اند یا خیر.

وزارت دادگستری همچنین در مناسبت‌های مختلف وجوهی را ضبط کرده است، آخرین مورد در آوریل، زمانی که کنترل 112 میلیون دلار ارز دیجیتال و سایر دارایی‌ها را در جریان یک سرکوب کلاهبرداری قصابی خوک‌ها در دست گرفت. بانک Silvergate وام دهنده کریپتو نیز توسط وزارت دادگستری تحت بررسی است.

قانونگذاران و تنظیم کنندگانی که روی مقررات کار می کنند

ایالات متحده که مدت هاست به دلیل فقدان مقررات ارزهای دیجیتال مورد انتقاد قرار گرفته است، در حال آماده شدن برای راه اندازی مقررات اساسی تر است. کنگره اخیراً میزبان یک جلسه استماع در مورد مقررات مربوط به کریپتو بود که دیدگاه گسترده ای از نحوه تنظیم کریپتو ارائه داد.

چندین اقدام دیگر نیز انجام شده است، از جمله مالیات DAME مورد بحث بایدن بر استخراج ارزهای دیجیتال. این مالیات برای مبارزه با تأثیر معدنکاری بر محیط زیست است. این اقدام، همراه با افزایش نظارت بر این صنعت، به دنبال اعلام بایدن در مورد طرحی برای ایجاد امکان توسعه ایمن و مسئولانه ارزهای دیجیتال است.

پست رئیس وزارت دادگستری آمریکا میکسرها و مبادلات رمزارز را برای جلوگیری از پولشویی هدف قرار می دهد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *