دفتر کنترل دارایی های خارجی (OFAC)، بخشی از وزارت خزانه داری ایالات متحده، اقدامات تهاجمی را علیه پنج فرد ساکن در جمهوری خلق چین (PRC) و در گواتمالا انجام داده است. روز جمعه، OFAC تحریم ها را اعلام کرد در برابر این پنج شرکت به همراه دو شرکت مستقر در جمهوری خلق چین. گفته می شود که همه در تامین مواد مخدر برای کارتل های مواد مخدر نقش داشته اند. علاوه بر این، یکی از متهمان گفته می شود پرداخت ها را از طریق یک کیف پول رمزنگاری پردازش می کند.

یائو هوآتائو، وو یاقین، وو یونگهائو، وانگ هونگفی و آنا گابریلا روبیو زئا در نام OFAC نام‌گذاری شده‌اند. همچنین شرکت فناوری بیولوژیکی ووهان شووکانگ، و سوژو شیائولی فارماتک شرکت با مسئولیت محدود در این فهرست قرار دارند.

اعلامیه OFAC متهم می کند که یائو هواتائو، ملی پوش جمهوری خلق چین، مالک شرکت فناوری بیولوژیکی ووهان شووکانگ، بر فروش پیش سازهای فنتانیل نظارت داشته است. این ادعا می کند که وو یاقین و وو یونگهائو به عنوان نمایندگان فروش برای عملیات غیرقانونی عمل می کردند. OFAC ادعا می کند که Ana Gabriela Rubio Zea، یک کارگزار مستقر در گواتمالا، پیش سازهای کارتل های Sinaloa، مکزیک را خریداری کرده است. OFAC همچنین Suzhuo Xiaoli Pharmatech Co. Ltd را به ارسال پیش سازها به مکزیک متهم می کند.

یکی از اتهامات در اینجا برای صنعت کریپتو که به دنبال پذیرش گسترده تر است شرم آور است. OFAC مدعی است که پنجمین فرد به نام وانگ هونگفی، دارای کیف پول ارزهای دیجیتال بوده است. گفته می شود که او از آن برای دریافت پرداخت های بیت کوین از طرف شرکت مستقر در PRC استفاده کرده است.

راه اندازی کیف پول های رمزنگاری کار سختی نیست. در اغلب موارد، مجرمان از آنها برای ارسال و دریافت پول به صورت ناشناس سوء استفاده می کنند.

زنجیره تامین

OFAC این پنج نفر و دو نهاد را متهم می کند که مواد شیمیایی پیش ساز برای تولید فنتانیل را به کارتل ها عرضه کرده اند. شرکت های PRC منبع اصلی پیش سازهایی هستند که در ساخت داروهای فنتانیل وارد می شوند. سپس، مجرمان مواد مخدر را از طریق مرز ایالات متحده و مکزیک قاچاق می کنند و سپس آنها را در خیابان های آمریکا می فروشند.

در میان اپیدمی مواد افیونی، توقف جریان داروهای پیش ساز به مکزیک از اولویت های مجریان قانون ایالات متحده بوده است.

به گفته مرکز کنترل بیماری ارقام67 درصد یا 71941 مورد از 107375 مرگ ناشی از مصرف بیش از حد در ایالات متحده در دوره دوازده ماهه منتهی به ژانویه 2022 مربوط به فنتانیل و سایر مواد افیونی مصنوعی بوده است.

پست وزارت دادگستری آدرس بیت کوین مرتبط با کارتل سینالوآ را تحریم کرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *