قیمت Dogecoin (DOGE) در 3 هفته گذشته بین 0.072 تا 0.075 دلار راکد بوده است. تبلیغات اخیر DRC-20 Ordinals شاهد افزایش سرسام آور حجم معاملات به بالاترین حد بی سابقه بوده است. اما داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهند که چگونه به نظر می‌رسد که این امر شانس شکست قیمت DOGE را تضعیف می‌کند.

در 22 می 2023، شبکه بلاک چین Dogecoin (DOGE) برای اولین بار در تاریخ از 1.3 میلیون تراکنش روزانه فراتر رفت. اما داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که تبلیغات DRC-20 Ordinals تأثیری اساسی بر چشم‌انداز قیمت DOGE نداشته است.

با توجه به افزایش کارمزد تراکنش‌های Dogecoin، آیا این امر باعث پیش‌بینی منفی‌تر قیمت DOGE می‌شود؟

قیمت دوج کوین علیرغم جهش تراکنش ها راکد ماند

در حالی که Dogecoin به دلیل فعالیت شبکه رو به رشد خود خبرساز شده است، قیمت DOGE نسبتا راکد باقی مانده است.

نمودار زیر نشان می دهد که چگونه فعالیت شبکه دوج کوین 1400 درصد افزایش یافته است، از 88450 تراکنش در 14 می به 1.35 میلیون تراکنش ثبت شده در 22 می. در همین حال، قیمت DOGE در این دوره نسبتاً بدون تغییر در 0.073 دلار باقی مانده است.

پیش بینی قیمت Dogecoin – می 2023 – حجم تراکنش در مقابل قیمت منبع: BitInfoCharts

به معنای واقعی کلمه، شمارش تراکنش‌ها تعداد تراکنش‌هایی را که در یک دوره تجاری خاص در شبکه بلاک چین رخ می‌دهند، خلاصه می‌کند.

از لحاظ تاریخی، قیمت Dogecoin هر زمان که یک جهش پایدار در فعالیت تراکنش وجود داشته باشد، افزایش یافته است. از این رو، واگرایی منفی نگران کننده بین قیمت و تعداد معاملات مشاهده شده در بالا نگرانی هایی را ایجاد می کند.

ممکن است به این معنی باشد که این تراکنش‌های جدید DRC-20 Ordinals فضای بلوک ارزشمندی را اشغال می‌کنند اما ارزش اقتصادی مادی را به شبکه اضافه نمی‌کنند.

نهنگ ها از Dogecoin دور می شوند

انتقاد عمده از Ordinals توسط حداکثر گرایان بیت کوین، پیامد ناخواسته افزایش هزینه های شبکه است. این پدیده اکنون به نظر می رسد که سر خود را در شبکه Dogecoin نیز بالا می برد.

بین 10 تا 22 می، میانگین کارمزد تراکنش در شبکه Dogecoin سه برابر افزایش یافت.

پیش بینی قیمت Dogecoin - می 2023 - کل هزینه ها
پیش بینی قیمت Dogecoin – می 2023 – مجموع هزینه ها منبع: IntoTheBlock

مجموع کارمزدها کل مبلغی را که کاربران برای انجام تراکنش در یک بلاک چین در یک دوره معین صرف می کنند، جمع می کند. وقتی کارمزد تراکنش افزایش می‌یابد، کاربران را از انجام تراکنش‌ها منصرف می‌کند که منجر به کاهش کشش شبکه و در نهایت کاهش قیمت می‌شود.

در تأیید این پایان نامه، نمودار زیر نشان می دهد که تراکنش های بزرگ در شبکه Dogecoin در حدود 13 می شروع به کاهش کردند. این مصادف با دوره ای است که تراکنش های DRC-20 Ordinals شروع به افزایش کردند.

پیش بینی قیمت Dogecoin - می 2023
پیش بینی قیمت Dogecoin – می 2023 – معاملات بزرگ منبع: IntoTheBlock

این نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران نهنگ در واکنش به ازدحام نسبی شبکه و افزایش کارمزد ناشی از «Doginals» تراکنش‌های کمتری انجام می‌دهند.

معاملات نهنگ برای چشم انداز قیمت هر ارز دیجیتال حیاتی است و نقدینگی بسیار مورد نیاز را فراهم می کند. از این رو، اگر شرایط بدون تغییر باقی بماند، قیمت DOGE ممکن است در روزهای آینده وارد مارپیچ نزولی دیگری شود.

پیش بینی قیمت DOGE: پشتیبانی 0.07 دلاری بسیار مهم است

مطابق با IntoTheBlockدر داده‌های توزیع قیمت پول، خرس‌ها احتمالاً قیمت DOGE را به 0.07 دلار کاهش خواهند داد.

اما، انتظار می‌رود 56870 آدرسی که 853 میلیون توکن DOGE را خریداری کرده‌اند، پشتیبانی قابل‌توجهی را در منطقه بحرانی 0.07 دلاری ارائه دهند.

اما اگر آن‌گونه که انتظار می‌رود، از غارها پشتیبانی کند، احتمالاً قیمت DOGE بیشتر به سمت 0.062 دلار سقوط خواهد کرد.

پیش بینی قیمت Dogecoin (DOGE) - می 2023
پیش بینی قیمت Dogecoin (DOGE). – می 2023، منبع: IntoTheBlock

با این حال، اگر قیمت DOGE به بالای 0.078 دلار برسد، گاوها می توانند این روایت بدبینانه را نفی کنند.

اما همانطور که در بالا مشاهده شد، برخی از 43530 سرمایه‌گذار که 28.9 میلیارد سکه را با حداکثر قیمت 0.078 دلار خریداری کردند، می‌توانستند مقاومت کنند.

این خوشه بزرگ از فروشندگان احتمالی نقطه سر به سر می تواند به راحتی هر گونه حرکت قیمتی بالاتر را متوقف کند در حالی که یک منطقه مقاومت عظیم را نشان می دهد.

اما اگر این سطح مقاومت شکست بخورد، گاوهای DOGE می توانند انتظار داشته باشند که قیمت به 0.085 دلار صعود کند.

The post DRC-20 Ordinals Hype: صعودی یا نزولی برای قیمت Dogecoin (DOGE)؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *