طبق گزارش جدیدی در فایننشال تایمز، ایلان ماسک در حال اجرای یک برنامه بلندپروازانه برای راه اندازی یک استارتاپ برای رقیب ChatGPT است. در این مقاله از افراد ناشناس استفاده شده است که “با برنامه های کارآفرین فناوری آشنا هستند.” همچنین اشاره می‌کند که خود ماسک اخیراً زنگ خطر را در مورد روندهای فناوری ChatGPT به صدا درآورده است.

علاوه بر بسیاری از سرمایه‌گذاری‌های دیگر، ماسک آزمایشگاه OpenAI را تأسیس کرد، جایی که ChatGPT و GPT-4 سرچشمه گرفتند.

این خبر تنها چند روز پس از یک Business Insider منتشر شد گزارش فاش شده که ایلان ماسک 10000 واحد پردازش گرافیکی (GPU) خریداری کرده است. عملکرد آنها کمک به توسعه و ساخت مدل‌های زبان بزرگ است که می‌تواند متنی مشابه آنچه انسان می‌نویسد بسازد.

گزارش فایننشال تایمز بیان می کند که ماسک با سرمایه گذاران تسلا و اسپیس ایکس در مورد سرمایه گذاری بالقوه در استارتاپ هوش مصنوعی تماس گرفته است.

سرمایه‌گذاری هوش مصنوعی که ماسک پیش‌بینی می‌کند، طبیعتاً به تخصص متفاوتی از شرکت خودروهای بدون راننده یا برنامه فضایی‌اش نیاز دارد. همان مقاله اشاره می کند که ماسک فعالانه به دنبال جذب مهندسان از DeepMind و سایر آزمایشگاه های هوش مصنوعی بوده است.

ماسک در یکی از توییت‌های اخیر خود به تشدید رقابت در مورد هوش مصنوعی اشاره کرد. و همچنین تنش بین محصولات و خدمات هوش مصنوعی و خدماتی که انسان ها هنوز خودشان می سازند.

ایلان ماسک در توییتی در 13 آوریل نوشت: «تبدیل مد طراحی شده با هوش مصنوعی به لباس واقعی عالی خواهد بود.

درباره چهره؟

اما ماسک همیشه نسبت به ChatGPT و فناوری مرتبط با آن خوش‌بین نبوده است. داستان فایننشال تایمز به طنز ایلان ماسک اشاره کرد که پس از ابراز نگرانی در مورد هوش مصنوعی، این کار را پیش برد.

فقط دو هفته پیش، ماسک یکی از بیش از هزار مدیر فنی، سرمایه گذار و محققی بود که قراردادی را امضا کرد. نامه ی سرگشاده. هدفش؟ برای مکث در تحقیقات هوش مصنوعی تا زمانی که بتوانیم متوجه شویم.

در این نامه آمده است: «سیستم‌های هوش مصنوعی با هوش رقابتی انسان می‌توانند خطرات عمیقی برای جامعه و بشریت ایجاد کنند، همانطور که تحقیقات گسترده نشان می‌دهد و آزمایشگاه‌های برتر هوش مصنوعی نیز تأیید کرده‌اند.»

ماه‌های اخیر شاهد بوده‌ایم که آزمایشگاه‌های هوش مصنوعی در رقابتی خارج از کنترل برای توسعه و استقرار ذهن‌های دیجیتالی قدرتمندتر که هیچ‌کس – حتی سازندگان آن‌ها – نمی‌تواند آن را درک، پیش‌بینی یا به‌طور قابل اعتماد کنترل کند، قفل کرده‌اند.»

پس از تشریح این موضوع، نامه از آزمایشگاه‌های هوش مصنوعی می‌خواهد حداقل شش ماه توقف کنند. حداقل در توسعه سیستم هایی که از GPT-4 پیشی گرفته اند.

در پایان نامه آمده است:

«جامعه روی سایر فناوری‌ها با تأثیرات فاجعه‌بار بالقوه بر جامعه توقف کرده است. ما می توانیم این کار را در اینجا انجام دهیم. بیایید از تابستان طولانی هوش مصنوعی لذت ببریم، نه از عجله ای که برای پاییز آماده نیستیم.»

پست ایلان ماسک در حال توسعه رقیب OpenAI ChatGPT است اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *