قیمت ENJ از زمانی که از اوج 0.55 دلاری خود در ماه فوریه کاهش یافت، در روند نزولی قرار داشت. داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهند که احساسات سرخوشانه بازار و وحشت فزاینده در میان سرمایه‌گذاران بلندمدت می‌تواند شتاب بازگشت را کاهش دهد. آیا ENJ در هفته های آینده بیشتر کاهش می یابد؟

انجین کوین (ENJ) ارز دیجیتال بومی شبکه انجین است که اکوسیستمی از محصولات بازی های اجتماعی مبتنی بر بلاک چین به هم پیوسته است. پس از شروع قوی در سال 2023، پروژه های متاورس و گیم فای اخیراً برای حفظ شتاب تلاش کرده اند. سیگنال‌های نزولی از معیارهای حیاتی زنجیره نشان می‌دهند که اصلاح اخیر قیمت ENJ می‌تواند بیشتر تشدید شود.

وحشت در میان دارندگان طولانی مدت Enjin رشد می کند

طبق داده‌های Santiment، فشار فروش در میان شرکت‌کنندگان بلندمدت در شبکه Enjin وجود دارد. به طور آزمایشی، این می تواند باعث کاهش بیشتر قیمت در هفته های آینده شود. نمودار زیر نشان می دهد که چگونه مصرف سن سکه Enjin در مقایسه با مقادیر ثبت شده در اواخر فوریه و اوایل مارس به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

بین 14 مارس و 10 آوریل، ENJ Age Consumed 2000 درصد افزایش یافت و از حدود 112 میلیون به 2.57 میلیارد رسید.

قیمت سکه Enjin (ENJ) در مقابل سن مصرف شده. آوریل 2023. منبع: مقدس

افزایش سن مصرف به این معنی است که سکه‌هایی که توسط سرمایه‌گذاران بلندمدت نگهداری می‌شوند، در حال حرکت هستند، زیرا آنها برای ثبت سود قرار می‌گیرند. با بازگشت سکه های قدیمی به گردش، ENJ می تواند افزایش عرضه و افزایش فشار فروش را در بازارها تجربه کند.

به طور مشابه، افزایش نسبی در ذکر پروژه Enjin در پلتفرم‌های رسانه‌های رمزنگاری، چشم‌انداز نزولی را تأیید می‌کند. از زمان ثبت 10 اشاره اجتماعی در 13 مارس، حجم اجتماعی ENJ به اوج اخیر 604 اشاره در 7 آوریل رسید.

قیمت سکه Enjin (ENJ) در مقابل حجم اجتماعی.  آوریل 2023. منبع: Santiment
قیمت سکه Enjin (ENJ) در مقابل حجم اجتماعی. آوریل 2023. منبع: مقدس

نگاهی دقیق تر به داده های تاریخی نشان می دهد که افزایش در حجم اجتماعی اغلب با کاهش قیمت ENJ همراه بوده است. اگر حجم اجتماعی بالا بماند، می‌تواند واردکنندگان جدیدی را که به دنبال اجتناب از خرید هستند، در شرایطی که احساسات بازار سرخوشانه است، منصرف کند.

به طور خلاصه، جهش های همزمان در حجم مصرف سنی و اجتماعی، شاخص های زنجیره ای حیاتی چشم انداز نزولی هستند. اگر این روندها معکوس نشوند، دارندگان سکه Enjin می توانند در هفته های آینده انتظار کاهش بیشتری داشته باشند.

پیش بینی قیمت ENJ: پشتیبانی شکننده در 0.40 دلار

داده های توزیع قیمت IntoTheBlock نشان می دهد که فروش بالقوه از خوشه قابل توجهی از دارندگان حتی به 0.45 دلار می رسد، که می تواند ENJ را به زیر 0.40 دلار بازگرداند.

با نزدیک شدن ENJ به قیمت 0.45 دلار، 2700 آدرس با 42.1 میلیون سکه می توانند شروع به ثبت سود کنند. این دیوانگی فروش می تواند ENJ را به زیر 0.41 دلار برساند، جایی که 4000 آدرس دارای 21 میلیون سکه می توانند پشتیبانی ارائه دهند.

در صورت عدم حفظ این پشتیبانی، قیمت Enjin Coin به 0.33 دلار کاهش می یابد. در این مرحله، خوشه دیگری متشکل از 21000 آدرس که دارای 170 میلیون سکه هستند، به دنبال جلوگیری از سقوط به زیر قیمت سربه سر خود خواهند بود.

Enjin Coin (ENJ) داده های توزیع قیمت یکنواخت را کاهش می دهد.  آوریل 2023. منبع: IntoTheBlock
Enjin Coin (ENJ) داده های توزیع قیمت یکنواخت را کاهش می دهد. آوریل 2023. منبع: IntoTheBlock

با این حال، اگر ENJ بتواند به بالای 0.45 دلار برسد، گاوها می توانند این فرض را باطل کنند. اما مقاومت 2700 آدرس که دارای 42.1 میلیون سکه هستند می تواند آن را به یک کار دشوار تبدیل کند.

با این حال، اگر ENJ این مقاومت را زیر پا بگذارد، می‌تواند به اوج جدید سال 2023 با 0.76 دلار نزدیک شود و در مقابل ارتشی متشکل از 19000 آدرس که دارای 354 میلیون سکه است، به نقطه سر به سر برسد.

پست اگر این اتفاق بیفتد قیمت Enjin (ENJ) می تواند به زیر 0.40 دلار کاهش یابد، اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *