بنیاد شبکه EOS از Block.one خواسته است تا توافقنامه سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری در شبکه EOS را حفظ کند.

در نامه ای سرگشاده به Block.one، ایو لا رز، موسس و مدیر عامل بنیاد شبکه EOS، تهدید کرد که علیه شرکت سرمایه گذاری بلاک چین شکایتی دسته جمعی خواهد کرد.

میلیارد دلاری که هرگز محقق نشد

EOS یک پلتفرم زیرساخت بلاک چین است. این به عنوان یک راه حل لایه یک برای ساخت برنامه های غیرمتمرکز طراحی شده است.

Block.one نرم افزاری را برای بلاک چین EOS توسعه داد که در سال 2018 منتشر کرد. سپس بیش از 4 میلیارد دلار از عرضه اولیه سکه (ICO) جمع آوری کرد و آن را به بزرگترین ICO آن سال تبدیل کرد.

با این حال، از آن زمان، جامعه EOS از Block.one ناراضی شده است.

Block.one در ابتدا قول داد که یک میلیارد دلار برای حمایت از رشد و توسعه شبکه سرمایه گذاری کند. اما در نامه روز شنبه، لا رز این شرکت را متهم کرد که به تعهدات خود عمل نکرده است.

در این نامه آمده است که این شرکت “حداقل حمایت واقعی از تلاش های شبکه EOS برای توسعه شبکه ارائه کرده است.”

اضافه کرد که:

با گذشت زمان، آشکار شد که (Block.one) هیچ قصدی برای سرمایه‌گذاری ۱ میلیارد دلاری وعده داده شده در شبکه EOS نداشته و نداشته است.»

EOS در مقابل Block.one: جدایی کثیف

این Block.one بود که در ابتدا توسعه پروتکل EOS.io را رهبری کرد. با این حال، تا سال 2021، رابطه بین Block.one و بنیاد شبکه EOS پر از مشکلات شده بود.

پس از ناکامی در به دست آوردن حقوق مالکیت معنوی نرم افزار EOS از Block.one، تولیدکنندگان بلاک شبکه گرد هم آمدند تا پرداخت توکن های EOS به شرکت را متوقف کنند. Block.one در ابتدا قرار بود 100 میلیون EOS را طی ده سال دریافت کند. اما پس از اخراج آن توسط جامعه EOS، این شرکت تنها 33 میلیون کسب کرد.

اکنون، فرزند مشکل Block.one اقدامات شدیدتری را تهدید می کند.

در نامه ی سرگشادهبنیاد شبکه EOS از دارندگان توکن EOS می‌خواهد که اقدامات قانونی علیه Block.one را به دلیل زیر پا گذاشتن قول خود مبنی بر سرمایه‌گذاری در اکوسیستم EOS در نظر بگیرند.

این نامه ادعا می کند که هم عملکرد شبکه EOS و هم قیمت توکن EOS از سرمایه گذاری کم Block.one آسیب دیده است.

مطمئناً پس از بزرگترین ICO در سال 2018، این پروژه نتوانسته است انتظارات را برآورده کند. و در حال حاضر، توکن EOS تنها با کسری از ارزش سال 2018 معامله می شود.

نمودار قیمت EOS (منبع: BeInCrypto)

در نامه آمده است: «اگر دارندگان توکن به اندازه کافی علاقه مند به طرح ادعای حقوقی باشند، شکایت دسته جمعی امکان پذیر است. این می افزاید که بنیاد شبکه EOS آماده است تا دارندگان توکن را برای پیشبرد ادعایی علیه Block.one گرد هم آورد.

علاوه بر این، این نامه پیشنهاد می‌کند که تولیدکنندگان بلاک، هارد فورکی را در نظر بگیرند که توکن‌های متعلق به Block.one را حذف کند. این باعث می شود Block.one به طور کامل از مالکیت و حاکمیت شبکه خارج شود. کاهش متعاقب عرضه توکن نیز می‌تواند باعث افزایش قیمت EOS شود.

The post Legal Battle Brews: EOS Network vs. Block.one بیش از 1 میلیارد دلار تعهد سرمایه گذاری اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *