تقریباً 200 صرافی رمزارز در استونی پس از معرفی قانون جدید پیشگیری از پولشویی و تأمین مالی تروریسم، درخواست خود را پس گرفتند..

واحد اطلاعات مالی کشور (FIU) تعداد مشابهی از درخواست ها را برای ترجمه ضعیف و اعضای هیئت مدیره با اعتبار مشکوک رد کرد. بسیاری از صرافی‌ها نمی‌توانستند روابط خود را با استونی به‌طور راستی‌آزمایی نشان دهند.

الزامات انطباق دقیق ممکن است خروج استونی را تسریع کرده باشد

مدیر FIU ماتیس میکر این سوال را مطرح کرد که آیا این برنامه ها واقعاً به دنبال خدمت به استونیایی ها هستند یا حضوری برای تراکنش های غیرقانونی دارند.

شرکت ها تا سوم ژوئن فرصت داشتند تا مجوزهای خود را تمدید کنند. در حال حاضر، قوانینی که حمایت از مصرف کننده و رعایت پولشویی را تشدید می کند، حداقل 200 شرکت را به طور داوطلبانه درخواست های تمدید را لغو کرده اند.

در حالی که دلایل خروج صریح نیست، صرافی‌های کوچک‌تر ممکن است رعایت الزامات راه‌اندازی، حداقل سرمایه و الزامات را با مشکل مواجه کرده باشند.

قوانین جدید که در مارس 2022 تصویب شد، ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی را مجبور می کند که ذخایر سرمایه ای متناسب با خدمات خود را از حداقل 137255 دلار به 384314 دلار نگه دارند.

ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) نیز باید با الزامات KYC مطابقت داشته باشند و نمی توانند حساب های ناشناس باز کنند.

لایحه قانون انتقال در بازارهای اروپا در دارایی های رمزنگاری شده، صرافی ها را ملزم می کند تا نهادها را در هر دو انتهای تراکنش رمزنگاری شناسایی کنند. جریمه تخلفات می تواند به 440000 دلار برسد.

علاوه بر این، شرکت ها باید بیش از 50000 دلار برای تاسیس یک شرکت و حدود 11000 دلار ماهانه بپردازند.

2022 قوانین به الزامات سال 2017 فقط برای یک افسر انطباق، یک مدیر استونیایی و حضور فیزیکی اضافه کنید. یک تجدید نظر در سال 2020 مستلزم یک مدیر مقیم، یک دفتر محلی و هزینه 3700 دلاری بود. بازنگری های سال 2020 شاهد خروج بسیاری از شرکت ها بود.

دولت در ژانویه 2022 اعلام کرد که مقررات جدید کریپتو را برای کاهش خطر جرم منتشر خواهد کرد. این سازمان افزایش پرس و جوها و درخواست های مجریان قانون بین المللی در مورد پولشویی و کلاهبرداری را گزارش کرده بود.

صرافی های بزرگ هنوز در استونی خدمات ارائه می دهند

بر اساس گزارش 2021 جغرافیای ارزهای دیجیتال Chainalysis، استونیایی‌ها عمدتاً با ETH یا ETH پیچیده تراکنش می‌کنند.

معاملات اروپای مرکزی، شمالی و غربی توسط ارزهای دیجیتال | منبع: تحلیل زنجیره ای

قوانین استونی بین شرکت‌هایی که برای ارزهای رمزنگاری‌شده فیات روی و خارج از رمپ ارائه می‌کنند، شرکت‌هایی که وجوه را بین کیف پول‌های کریپتو منتقل می‌کنند، ارائه‌دهندگان خدمات کیف پول و شرکت‌هایی که پیشنهادات اولیه سکه را ارائه می‌کنند، تمایز قائل می‌شوند.

شرکت های رمزنگاری قابل توجهی که در استونی خدمات ارائه می دهند عبارتند از صرافی های Coinbase، Binance و Kraken. CryptoWallet.com، ارائه دهنده خدمات کیف پول، اخیرا با موفقیت مجوز خود را تمدید کرد.

5 خدمات برتر دریافت کننده وجوه از اروپای مرکزی، شمالی و غربی
5 خدمات برتر دریافت وجه از اروپای مرکزی، شمالی و غربی | منبع: تحلیل زنجیره ای

OSOM Finance که یک الگوریتم رمزنگاری اختصاصی را ارائه می‌کرد، عملیات استونیایی خود را تعطیل کرد.

برای آخرین تجزیه و تحلیل بیت کوین (BTC) BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

The post Crypto Clampdown استونیایی 400 شرکت را بیرون می راند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *