قیمت اتریوم (ETH) از زمان تکمیل ارتقاء Shapella نتوانسته مقاومت 2200 دلاری را بشکند. معیارهای روی زنجیره سیگنال‌های قرمز چشمک می‌زنند، زیرا سهامداران برای اقدام فروش در موقعیت خود باقی می‌مانند. آیا ETH سطح پشتیبانی فعلی خود را از دست می دهد؟

پس از واکنش اولیه مثبت به تکمیل انتقال اثبات سهام، دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار اکنون با آینده کوتاه مدت نامشخصی روبرو است. شرکت برجسته تجزیه و تحلیل داده، IntoTheBlock برجسته شده است افزایش حجم انتقالات ETH بزرگ پس از ارتقاء Shapella. از آنجایی که سهامداران ETH 2.0 شروع به جستجوی مسیرهای جایگزین برای استقرار دارایی های تازه برداشته شده خود کردند، آیا این می تواند بر قیمت اتریوم تأثیر منفی بگذارد؟

استیکرهای اتریوم در حال بارگیری واگن های خود هستند

به گزارش گلس‌نود، عرضه سکه‌های سپرده‌شده در صرافی‌ها در هفته گذشته 100000 ETH افزایش یافته است. به طور معمول، این بدان معناست که سرمایه گذارانی که به دنبال فروش هستند، اکنون می توانند این کار را سریعتر و آسان تر انجام دهند.

نمودار زیر نشان می دهد که چگونه موجودی ETH در صرافی ها از 18.09 میلیون به 18.20 میلیون سکه بین 13 آوریل تا 17 آوریل افزایش یافته است.

قیمت اتریوم (ETH) در مقابل موجودی در مبادلات. آوریل 2023، منبع: گلاسنود

هنگامی که سکه های بیشتری در صرافی ها نگهداری می شوند، اغلب به راحتی برای معامله در دسترس هستند. و با توجه به اینکه بیشتر سهامداران ETH 2.0 سکه های خود را پس می گیرند، به زودی می توانند فشار فروش را افزایش دهند و در روزهای آتی باعث اصلاح قیمت بالقوه شوند.

علاوه بر این، تجزیه و تحلیل دفترچه‌های سفارش کل صرافی‌های منتخب نشان می‌دهد که تعداد ETH موجود برای فروش در حال حاضر بیشتر از تقاضا در اطراف قیمت‌های فعلی است.

طبق داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط IntoTheBlock، در حدود +/-30% قیمت، سفارش‌های فروش باز برای 6 میلیون ETH وجود دارد. اما در حال حاضر، خریداران فقط 5.2 میلیون ETH سفارش داده اند.

اتریوم (ETH) Agg.  تبادل سفارش کتاب توزیع قیمت.  آوریل 2023.
اتریوم (ETH) Agg. تبادل سفارش کتاب توزیع قیمت. آوریل 2023. منبع: IntoTheBlock

زمانی که دفترچه های سفارش مبادله حجم سفارش های فروش بیشتری نسبت به سفارش های خرید دارند، به طور کلی به معنای عرضه بیشتر از تقاضا برای دارایی مورد معامله است. این امر می تواند باعث کاهش قیمت شود زیرا ممکن است فروشندگان مجبور شوند قیمت های خود را برای جذب خریداران کاهش دهند.

به طور خلاصه، هجوم سکه‌های اتریوم در صرافی‌ها، فشار فروش بالقوه که توسط سکه‌های تازه بدون سهام وارد می‌شود، و کتاب‌های سفارش مبادله‌ای کج‌رو، همگی می‌توانند باعث اصلاح قیمت اتریوم شوند.

پیش بینی قیمت ETH: اتریوم بولز می تواند حدود 1850 دلار پشتیبانی ارائه دهد

In/Out of Money، بیشتر نشان می دهد که قیمت اتریوم احتمالاً به سمت 1980 دلار کاهش می یابد. با این حال، 972000 آدرسی که 1.36 میلیون را با قیمت متوسط ​​1980 دلار خریداری کردند، می توانند پشتیبانی ارائه دهند.

اگر این رکود ادامه یابد، اتریوم می تواند بیشتر به سمت 1850 دلار کاهش یابد. اما در اینجا، یک خط پشتیبانی قابل توجه 1.42 میلیون آدرس و 5.77 میلیون سکه وجود دارد.

اتریوم (ETH) توزیع قیمت درون/خارج از پول.  آوریل 2023.
اتریوم (ETH) توزیع قیمت درون/خارج از پول. آوریل 2023. منبع: IntoTheBlock

با این حال، اگر اتریوم از ناحیه مقاومت 2100 دلاری بالا برود، گاوها چشم انداز نزولی را باطل می کنند. اما، 632000 آدرسی که نزدیک به 20 میلیون ETH دارند در حال حاضر چالش بزرگی را ایجاد می کنند.

اگر گاوها بتوانند این سطح را پشت سر بگذارند، قیمت اتریوم می‌تواند به 2400 دلار برسد قبل از اینکه مقاومت قابل توجهی از 600 آدرس با 500000 سکه ایجاد کند.

The post آیا قیمت اتریوم (ETH) در میان نگرانی‌های فروش سهامداران باقی می‌ماند؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *