کیف پول اتریوم متعلق به بنیاد اتریوم به تازگی 15000 ETH را به آدرس سپرده کراکن منتقل کرده است.

تقریباً همزمان، یکی از آدرس‌های شخصی ویتالیک بوترین، 200 ETH دیگر را به صرافی منتقل کرد.

آیا قیمت ETH در شرف سقوط است؟

اولین معاملهارزشی که در زمان نگارش این مقاله تنها 30 میلیون دلار بود، این گمانه زنی را در مورد اینکه چرا این بنیاد در حال حرکت است، دامن زده است.

بنیاد اتریوم قبلا گزارش شده است که حدود 0.297٪ از کل عرضه ETH را در اختیار دارد. در ارزش بازار امروز، این ارزش دارایی های ETH این بنیاد را نزدیک به 700 میلیون دلار می کند.

در مجموع، این بنیاد گفت که ETH 80.5 درصد از دارایی های رمزنگاری و غیرکریپتو آن را تشکیل می دهد.

بسیاری به سرعت به این نکته اشاره کردند که فروش قبلی ETH در مقیاس بزرگ توسط بنیاد، مانع از رکود بازار شده است.

ETH Foundation Times the Market

در نوامبر 2021، این بنیاد یک کش 20000 ETH به ارزش حدود 9.5 میلیارد دلار فروخت. این به سرعت با اصلاح قیمت عمده همراه شد زیرا بازار با افزایش گردش خون سازگار شد.

در آینده نزدیک، با آغاز بازار نزولی ETH در سال 2021 نیز مصادف شد.

در واقع، چنین فروش‌هایی توسط بنیاد مدت‌هاست که به اوج‌های چرخه قیمت ETH مرتبط بوده است. و برای پیروان بازار، هم بنیاد و هم بنیانگذار آن، بوترین، به دقت تحت نظر هستند تا زمان فروش خود را که اغلب پولی بوده است، دنبال کنند.

در نظر بگیرید که در سال 2019، بوترین در یک مقاله گفت مصاحبه که او بنیاد را متقاعد کرده بود که 70000 ETH را «عمداً در بالاترین حد» محدوده قیمت خود در آن زمان بفروشد. وی افزود که این تصمیم نتیجه داد و به بنیاد اجازه داد باند بودجه خود را دو برابر کند.

Selloff در غیر این صورت هفته صعودی را برای ETH در صدر قرار داد

البته، این خبر که بنیاد اتریوم در حال انحلال برخی از دارایی های خود است، لزوماً به معنای کاهش قیمت اتریوم نیست.

صبح روز شنبه هیچ نشانه ای از آشفتگی عمده در بازار مشاهده نشد. و گاوهای نر اتریوم همچنان در آستانه 2000 دلار در حال سقوط هستند.

از ابتدای ماه مه، سرمایه‌گذاران اتریوم خود را از صرافی‌ها خارج کرده‌اند و کل عرضه ETH در صرافی‌ها بین 1 تا 5 می 210000 سکه کاهش یافته است.

همچنین از ابتدای ماه جاری افزایش قابل توجهی در تجمع نهنگ ها در سراسر شبکه اتریوم وجود داشته است که پیش بینی صعودی تر قیمت ETH را توجیه می کند.

علاوه بر این، از زمان ارتقاء Shapella در ماه گذشته، ETH نیز افزایش یافته است. این نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران به جای اینکه آن را یک سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت بدانند، از حفظ دارایی برای بلندمدت خوشحال هستند.

بنیاد اتریوم با هزینه های عمده مواجه است

مطمئنا، بنیاد اتریوم ممکن است سابقه ای در پیش بینی روند نزولی داشته باشد. اما هزینه هایی هم برای پوشش دارد. و آخرین فروش در مقایسه با سال 2021 کم است.

مطمئناً سازمان اخیراً مشغول بوده و توسعه دهندگانی برای پرداخت دارد. به عنوان مثال، در سه ماهه اول سال 2023، آن را اختصاص داده شده است 4,370,418 دلار در برنامه های مختلف تحقیق، توسعه و جامعه.

این بنیاد همچنین یک سرمایه گذار فعال در اکوسیستم رمزنگاری گسترده تر است. در این نقش باید آمادگی خریدهای با ارزش را داشته باشد.

سال گذشته، این بنیاد در دور سرمایه گذاری 10.5 میلیون دلاری سری A برای استارتاپ رمزگذاری محل کار Skiff شرکت کرد. Skiff ایجاد حساب کاربری و به اشتراک گذاری اسناد را با استفاده از کیف پول اتریوم فعال می کند.

از طریق برنامه پشتیبانی اتریوماین بنیاد همچنین به پروژه هایی که به ساخت اکوسیستم اتریوم کمک می کنند کمک های مالی ارائه می دهد.

پست اتریوم (ETH) با افت احتمالی قیمت در بحبوحه پایه سلوف مواجه شد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *