قیمت اتریوم پس از ارتقای موفقیت‌آمیز شانگهای به 2150 دلار رسید. یک ماه بعد، اتریوم 14 درصد کاهش یافت. با این حال، داده‌های حیاتی زنجیره نشان می‌دهد که تأثیر مثبت ارتقاء شبکه می‌تواند سرمایه‌گذاران استراتژیک را به پیش‌بینی صعودی قیمت ETH سوق دهد.

یک ماه پس از ارتقای شانگهای، به نظر می رسد اتریوم نگرانی های نزولی مربوط به برداشت های جدید ETH 2.0 را برطرف می کند. این درحالی است که سرمایه گذاران شروع به انتقال سکه ها از مبادلات کرده اند. با توجه به اینکه سپرده‌های سرمایه‌گذاری به بالاترین حد خود رسیده‌اند، در اینجا نحوه موقعیت سرمایه‌گذاران صعودی برای افزایش قیمت بعدی آورده شده است.

عرضه اتریوم در صرافی ها به پایین ترین حد خود رسیده است

بر اساس داده‌های پلتفرم تحلیل زنجیره‌ای Santiment، عرضه ETH در صرافی‌ها اکنون به پایین‌ترین حد خود از زمان شروع تجارت عمومی این ارز دیجیتال در جولای ۲۰۱۵ رسیده است.

متریک Supply on Exchanges تعداد سکه‌های اتریوم را که در حال حاضر در کیف‌پول‌های صرافی شناخته‌شده سپرده شده‌اند، ارزیابی می‌کند.

خط زرد در نمودار زیر نشان می‌دهد که چگونه تعداد عرضه ETH در صرافی‌ها از اول ماه مه به شدت کاهش یافته است. بین 1 می تا 15 می، سرمایه‌گذاران 550000 ETH از صرافی‌ها خارج کردند.

پیش بینی قیمت اتریوم (ETH) – عرضه در صرافی ها – می 2023. منبع: مقدس

قابل ذکر است که عرضه ETH در صرافی ها در تاریخ 11 مه به پایین ترین رقم تاریخ 12.4 میلیون کاهش یافت.

هنگامی که موجودی نقدینگی یک ارز دیجیتال موجود در صرافی ها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد، باعث کمبود نسبی در بازارها می شود که اغلب باعث افزایش قیمت می شود.

شرایط آشفته اقتصاد کلان شاهد اصلاح قیمت اتریوم در هفته های اخیر بوده است. اما، اگر سرمایه‌گذاران به حرکت سکه‌ها از صرافی‌ها ادامه دهند، پیش‌بینی مثبت قیمت ETH می‌تواند پس از تغییر احساسات بازار تأیید شود.

به جای فروش، سرمایه گذاران برای کسب بازدهی ETH را شرط بندی می کنند

با نزدیک شدن به ارتقای شبکه، سرمایه‌گذاران نزولی نگرانی‌هایی را مطرح کردند که میلیون‌ها ETH بدون شرط ممکن است باعث فروش گسترده و سقوط قیمت شود. اما داده‌های Supply in Smart Contracts اکنون نشان می‌دهد که بیشتر سرمایه‌گذاران ETH 2.0 سکه‌های خود را مجدداً برای کسب بازدهی به جای فروش قرار می‌دهند.

Supply in Smart Contracts درصدی از کل عرضه در گردش ارزهای دیجیتال را که دارندگان آن در پروتکل‌های مختلف DeFi قفل کرده‌اند، ردیابی می‌کند.

هنگامی که افزایش می یابد، باعث کاهش لحظه ای عرضه توکن های موجود برای معامله در صرافی ها می شود. این می تواند فشار صعودی بر قیمت سکه اصلی وارد کند.

بین 13 آوریل و 15 می، سرمایه گذاران اکنون 2.15 میلیون سکه ETH اضافی (1.76٪ از کل عرضه گردش) را در قراردادهای هوشمند قفل کرده اند.

پیش‌بینی قیمت اتریوم (ETH) - می 2023 - عرضه در قراردادهای هوشمند
پیش بینی قیمت اتریوم (ETH) – می 2023 – عرضه در قراردادهای هوشمند. منبع: گلاسنود

با قیمت های فعلی 1800 دلار، سکه های ETH که اخیراً قفل شده اند، تقریباً 3.9 میلیارد دلار ارزش دارند. این نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد اکثر شرکت‌های غیر سهام ETH 2.0 در حال سرمایه‌گذاری سکه‌های تازه برداشت‌شده خود در اکوسیستم اتریوم هستند.

این را می توان به این دلیل نسبت داد که اکثر سهامداران تمایلی به فروش ندارند زیرا قیمت های فعلی ETH هنوز بسیار پایین تر از قیمت خرید آنها است.

همچنین، افزایش نرخ سوخت، فشار کاهش‌دهنده‌ای را بر اتریوم وارد کرده است و اعتماد سرمایه‌گذاران را نسبت به سود بالقوه قیمت افزایش می‌دهد.

به طور خلاصه، وقتی سرمایه‌گذاران مقادیر زیادی از سکه‌های مبادلات را در مدت کوتاهی جابه‌جا می‌کنند و در عین حال سهام قرارداد هوشمند را افزایش می‌دهند، به دلایل مختلف می‌تواند صعودی باشد.

اولاً، مشوق‌های سرمایه‌گذاری می‌تواند شانس فروش گسترده را کاهش دهد. ثانیاً، امنیت را افزایش می‌دهد و نقدینگی بسیار مورد نیاز را برای پروژه‌هایی که در بالای شبکه اتریوم ساخته شده‌اند، فراهم می‌کند.

در صورت ادامه هر دو روند، پیش‌بینی صعودی قیمت اتریوم به زودی تأیید می‌شود.

پیش بینی قیمت ETH: گاوها می توانند 2100 دلار را پس بگیرند

داده‌های IntoTheBlock’s IntoTheBlock’s Money Around Price به افزایش احتمالی 2100 دلاری در صورت تغییر احساسات بازار اشاره دارد. اما برای اطمینان از پیش‌بینی صعودی قیمت ETH، اتریوم ابتدا باید مقاومت اولیه 1855 دلاری را پاک کند.

در آن منطقه، 1.98 میلیون سرمایه گذار که 6.87 میلیون ETH را با قیمت متوسط ​​1855 دلار خریداری کردند. این یک مقاومت محکم ایجاد می کند.

اما اگر گاوها بتوانند حرکت کافی برای عبور از 1855 دلار کسب کنند، افزایش قیمت ETH می تواند دوباره به 2100 دلار برسد.

با این حال، سطوح مقاومت کلیدی را می توان در نقاط مهم خرید مانند 1900 دلار و 2000 دلار مشاهده کرد. هر دو این خوشه تقریباً 4.21 میلیون ETH دارند که بین 3.75 میلیون کیف پول توزیع شده است.

پیش‌بینی قیمت اتریوم (ETH) - می 2023 - داده‌های IOMAP.
پیش‌بینی قیمت اتریوم (ETH) – می ۲۰۲۳ – داده‌های IOMAP. منبع: IntoTheBlock

با این حال، خرس‌ها می‌توانند پیش‌بینی مثبت قیمت اتریوم را باطل کنند، اگر قیمت اتریوم به زیر 1772 دلار کاهش یابد. اما، 2.58 میلیون سرمایه‌گذار که 3.48 میلیون اتریوم را با قیمت متوسط ​​1772 دلار خریداری کردند، احتمالاً از آن جلوگیری خواهند کرد.

اگر این سطح پشتیبانی نتواند حفظ شود، می تواند باعث کاهش بسیار بیشتر به سمت 1650 دلار شود.

پس از کاهش قیمت اتریوم (ETH)، عرضه مبادلات به پایین‌ترین حد تاریخی رسید – این به چه معناست؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *