قیمت اتریوم (ETH) نتوانست شکست طولانی مدت خود را حفظ کند و اکنون به زیر یک منطقه افقی حیاتی سقوط کرده است.

در حالی که چشم انداز به شدت نزولی است، تعداد موج احتمالی وجود دارد که نشان می دهد حرکت صعودی می تواند به زودی از سر گرفته شود. اما کاهش بیشتر قیمت ETH آن را باطل می کند.

قیمت اتریوم نمی تواند به پشتیبانی فوق العاده ادامه دهد

قرائت های بلند مدت قیمت اتریوم متفاوت است. در سمت صعودی، قیمت از یک خط مقاومت نزولی بلندمدت که از زمان اوج بی‌سابقه برقرار بود، بیرون آمد. شکست از چنین ساختارهای طولانی مدت معمولاً به این معنی است که حرکت قبلی به پایان رسیده است و حرکت جدیدی در جهت دیگر آغاز شده است.

علاوه بر این، شاخص قدرت نسبی هفتگی (RSI) یک علامت صعودی می دهد. معامله گران بازار از RSI به عنوان یک شاخص حرکت برای شناسایی شرایط خرید یا فروش بیش از حد و تصمیم گیری در مورد انباشت یا فروش یک دارایی استفاده می کنند.

خوانش های بالای 50 و روند صعودی نشان می دهد که گاوها هنوز مزیت دارند، در حالی که خوانش های زیر 50 برعکس را نشان می دهد. از آنجایی که RSI بالای 50 است، این بدان معنی است که روند صعودی است.

نمودار هفتگی ETH/USDT. منبع: TradingView

با این حال، قیمت ETH نتوانست شکست خود را در هفته گذشته حفظ کند. در عوض، کاهش یافت و به زیر منطقه حمایت افقی 1930 دلار سقوط کرد. این یک علامت نزولی در نظر گرفته می شود زیرا قیمت نتوانست شکست را حفظ کند.

این یک علامت نزولی در نظر گرفته می شود زیرا گاوها نتوانستند قیمت را بالا نگه دارند. اگر این کاهش ادامه یابد، ETH می تواند به خط مقاومت قبلی در 1500 دلار سقوط کند در حالی که مقاومت بعدی با قیمت متوسط ​​2550 دلار است.

پیش‌بینی قیمت ETH: کدام شمارش درست است؟

نگاهی دقیق تر به تحلیل تکنیکال از بازه زمانی روزانه نشان می دهد که دو رقم احتمالی در بازی وجود دارد، بنابراین پیش بینی قیمت ETH نامشخصی را ارائه می دهد. مورد اصلی نزولی است در حالی که جایگزین صعودی است.

برای تعیین جهت یک روند، تحلیلگران فنی از تئوری موج الیوت استفاده می کنند که شامل مطالعه الگوهای قیمتی طولانی مدت و روانشناسی سرمایه گذار است.

شمارش نزولی نشان می دهد که قیمت یک حرکت صعودی پنج موجی (سفید) را تکمیل کرده است. اگر چنین باشد، اکنون یک اصلاح قابل توجه در پی خواهد داشت.

اگرچه موج چهار با موج یک همپوشانی دارد، حرکت قیمت به شکل یک گوه در حال گسترش است، از این رو این یک الگوی معتبر است.

بنابراین، شمارش نشان می دهد که افت به خط حمایت الگو در 1550 دلار محتمل ترین سناریو است. این همچنین با خط مقاومت نزولی بلند مدت همزمان است.

پیش بینی قیمت اتریوم (ETH)
نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

شمارش صعودی نشان می دهد که قیمت به پایان اصلاح نزدیک می شود و به زودی حرکت صعودی خود را از سر خواهد گرفت.

با این حال، به دلیل موج دراز B، که به طور قابل توجهی پایین تر از بالای موج A می رود، این تعداد بسیار غیر معمول است. از آنجایی که طول موج B کمتر از 2.61 برابر موج A است، این هنوز یک الگوی معتبر است، اما نرخ بسیار بالایی دارد.

اگر الگو درست باشد، امواج A:C نسبت 1:1 دارند و قیمت به 1760 دلار می رسد.

پیش بینی قیمت اتریوم (ETH)
نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

در هر صورت، علی‌رغم نشانه‌هایی که حاکی از پیش‌بینی کاهشی قیمت اتریوم است، افزایش بالای ۲۱۴۰ دلار چشم‌انداز نزولی را باطل می‌کند. سپس، قیمت ETH می تواند به مقاومت بعدی در 2550 دلار حرکت کند.

برای آخرین تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید

پس از بازگشت قیمت اتریوم (ETH) به بالای 1900 دلار با بازگشت خریداران، اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *