بر اساس داده‌های گردآوری شده توسط 21 Shares Research، صرافی‌های متمرکز – Kraken، Binance و Coinbase – مسئول تقریباً 90 درصد از برداشت‌های اتریوم در زنجیره بیکن هستند.

یک تحلیلگر تحقیقاتی در 21Co، تام وان، خاطرنشان کرد که این صرافی‌ها مسئول برداشت بیش از 877000 اتریوم هستند که معادل 87.5 درصد از کل اتریوم است که به طور کامل حذف شده است.

Kraken از Validators خارج شد

از نظر خروجی اعتبار سنجی، کراکن با بیش از 15000 اعتبار سنجی خارج شده در صدر فهرست قرار دارد. این سه برابر بیشتر از نزدیکترین موجودیت به آن، Binance است، که تنها شاهد خروج 5676 اعتبارسنجی بوده است – Coinbase با 2849 رتبه سوم را تکمیل می کند.

برداشت های کامل اتریوم
برداشت‌های کامل اتریوم (منبع: نانسن)

در همین حال، Shapella نانسن داشبورد نشان می دهد که این صرافی ها تنها مسئول 77.8٪ – 785,742 ETH – از این برداشت های کامل هستند.

مبارزات نظارتی که صرافی ها را مجبور به برداشت می کند

این صرافی‌های متمرکز، برداشت‌های کامل اتریوم را به خطر انداختند، و خروج اعتبارسنجی‌ها با توجه به تغییر مقرراتی که در ایالات متحده تجربه می‌کنند، جای تعجب ندارد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) کراکن را به دلیل عدم ثبت سرویس ETH سهامدار خود 30 میلیون دلار جریمه کرد. با توجه به این موضوع، صرافی اعلام کرد که در حال پردازش برداشت برای مشتریان آمریکایی خود است.

در همین حال، Coinbase همچنین یک اطلاعیه Wells از رگولاتوری در مورد برخی از محصولات ارائه شده از جمله خدمات سهام خود دریافت کرد. در حالی که صرافی قول داده است که با آن مقابله کند، خروج کامل برخی از اعتباردهنده ها ممکن است راهی برای محدود کردن مسئولیت باشد.

اگرچه بایننس تابع اختیارات کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیست، اما این صرافی نیز با شکایت کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) با سهم خود در نبردهای نظارتی مواجه است.

سپرده های سهامدار ETH بیش از برداشت ها

با وجود انبوه برداشت‌ها از این صرافی‌ها، طبق گفته Nansen’s Shapella، سپرده ETH به بالاترین رقم 18.85 میلیون رسیده است. داشبورد.

سپرده ها و برداشت های سهام ETH
سپرده ها و برداشت های ETH سهامدار (منبع: نانسن)

در طول 24 ساعت گذشته، بیش از 46000 ETH واریز شد، در حالی که 24567 ETH در مدت مشابه برداشت شد.

BeInCrypto گزارش داده بود که سپرده‌های سهام اتریوم تا 19 آوریل در حال افزایش است. این روند در هفت روز گذشته ادامه داشته است، با افزایش میانگین ارزش کل دارایی‌های قفل شده در پروتکل‌های سهامداری مایع مانند Lido، Rocket Pool و Frax Ether. طبق گفته DeFillama، 5٪ داده ها.

در همین حال، طبق گفته Token Unlocks داده هاتراز خالص سهام از زمانی که هارد فورک شانگهای تنها 458170 ETH کاهش یافته است.

پست صرافی‌های متمرکز مسئول تقریباً ۸۸ درصد برداشت‌های اتریوم با سهام کامل هستند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *