امروز ۲۴۰ روز از رویدادی می گذرد که جامعه اتریوم آن را به عنوان “ادغام” می شناسد. و اثرات آن بر کل عرضه ETH واضح است.

مسلماً مهم‌ترین ارتقا در تاریخ خود، این ادغام باعث شد که شبکه اتریوم از مکانیسم اجماع اثبات کار (PoW) به مکانیزم مبتنی بر اثبات سهام (PoS) تبدیل شود. اکنون پس از گذشت هشت ماه از این رویداد مهم، پیامدهای درازمدت ادغام در حال آشکار شدن است.

کاهش عرضه ETH

طبق داشبورد تجزیه و تحلیل اتریوم سونوگرافی.پولاز زمان ادغام، نزدیک به 650000 ETH سوزانده شده است. در همین بازه زمانی، کمتر از 424000 ETH جدید استخراج شده است. نتیجه تغییر عرضه خالص در حدود -226000 ETH است.

به عنوان درصدی از کل عرضه، اعداد نشان دهنده کاهش 0.213٪ یا 0.285٪ سالانه است.

اگر ادغام اتفاق نمی افتاد، ultrasound.money تخمین می زند که کل عرضه ETH با نرخ 3.244٪ در سال در همان دوره افزایش می یابد.

عرضه ETH از ادغام در مقابل بیت کوین و ETH (POW)، منبع: پول سونوگرافی

دارندگان بلند مدت اتر احتمالاً از این خبر استقبال خواهند کرد. پس از سال ها افزایش عرضه، نرخ سوخت بالاتر در 240 روز گذشته نشان دهنده یک مسیر کاهش تورم است. این می تواند با بالا بردن قیمت ETH به سرمایه گذاران پاداش دهد.

هدایت دینامیک عرضه پس از ادغام اتریوم یک تغییر فنی است که باعث شد شبکه ماینرها را با اعتباردهنده ها جایگزین کند. مهمتر از همه، جوایز اعتبارسنجی به طور قابل توجهی کمتر از پاداش استخراج صادر شده تحت سیستم PoW است.

این به این دلیل است که اجرای یک گره اعتبار سنجی به اندازه اجرای یک گره ماینینگ از نظر اقتصادی شدید نیست.

بر اساس بنیاد اتریومقبل از انتقال به PoS، ماینرها حدود 13000 ETH در روز صادر می کردند. با این حال، از زمان ادغام، تنها اتر تازه صادر شده تقریباً 1700 ETH در روز است که به سهامداران می رسد.

علاوه بر مکانیسم پاداش کمتری که توسط PoS بر خلاف اجماع PoW وضع شده است، نرخ سوختن بالاتر نیز باعث کاهش تورم ETH می شود.

مکانیک اتریوم در حال تکامل

در ماه‌های پس از ادغام، پویایی عرضه ETH در دوران PoS بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. اما این سوال که این شبکه تا چه زمانی می‌تواند اقتصاد تورم‌زدایی را حفظ کند، همچنان باقی است.

طبق فرضیات موجود، پس از آن انتشار به عنوان نسبتی از عرضه در گردش افزایش می یابد تا زمانی که با نرخ اتر سوخته برابر شود. این در نهایت منجر به یک تعادل عرضه در گردش می شود که در آن صدور برابر با نرخ سوختن است.

عرضه ETH در طول زمان طرح عرضه ETH ETH PoS
منبع: پول سونوگرافی

بر اساس میانگین پاداش‌های شرط‌بندی معاصر و نرخ سوختن، ایجاد و نابودی ETH در حدود 709000 ETH در سال همگرا می‌شود.

ریاضی مدل ها کل عرضه در گردش را بین 27.3 تا 49.5 میلیون ETH در حالت تعادل قرار داده اند.

با توجه به عرضه بیش از 120 میلیون اتریوم امروزی، در صورت ادامه روند فعلی، عرضه کل به کاهش ادامه خواهد داد. بر اساس مفروضات فوق در مورد تعادل، سیر کاهش تورم بنابراین برای سالهای متمادی ادامه خواهد داشت.

The Post The Merge Impact: عرضه اتریوم (ETH) 0.285٪ در 240 روز کاهش یافت اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *