قیمت ETH برای اولین بار از آگوست 2022 برای مدت کوتاهی 1900 دلار بازپس گرفت. داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که چگونه سرمایه‌گذاران نهنگ پیش از ارتقای شبکه Shappela برای جمع‌آوری اتریوم عجله داشته‌اند. ETH 2000 دلار بعدی؟

جامعه جهانی اتریوم در حال پیش‌بینی ارتقای Shappela است که برای 12 آوریل برنامه‌ریزی شده است. به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران بزرگ از احساسات منفی اجتماعی برای جمع‌آوری ETH و پیش‌بینی افزایش احتمالی قیمت سوءاستفاده می‌کنند.

احساسات اجتماعی با وجود افزایش قیمت اتریوم منفی باقی می ماند.

با وجود بازگشت به بالاترین سطح 8 ماهه، احساسات اجتماعی پیرامون اتریوم تا حد زیادی منفی باقی مانده است. سفته بازان نزولی انتظار دارند که پس از اتمام انتقال ETH2.0 در 12 آوریل، قیمت ETH زمانی که 13 میلیون اتریوم در معرض خطر قرار نگیرد، سقوط کند.

بر اساس داده‌های پلتفرم داده بلاک چین Santiment، ارزش خالص اتریوم از فوریه منفی باقی مانده است. از زمان رسیدن به 7.21 در 12 فوریه، احساسات وزنی ETH تا 7 آوریل به 0.19- کاهش یافته است.

قیمت اتریوم (ETH) در مقابل احساسات وزنی، آوریل 2023. منبع: مقدس

Weighted Sentiment نسبت ذکر منفی به مثبت یک دارایی را در رسانه های اجتماعی مرتبط مقایسه می کند. همانطور که در بالا مشاهده شد، هنگامی که به طور مداوم به زیر صفر می رسد، سرمایه گذاران می توانند آن را به عنوان زمان مناسب برای خرید نزول تفسیر کنند.

روند انباشت در میان سرمایه گذاران نهنگ اتریوم بیشتر این پیشنهاد صعودی را تایید می کند.

نمودار Santiment زیر نشان می‌دهد که چگونه نهنگ‌های کریپتو که دارای 1 میلیون تا 100 میلیون سکه هستند، زمانی که Weighted Sentiment روند منفی را شروع کرد، شروع به خرید کردند. بین 12 فوریه و 7 آوریل، نهنگ ها 2.4 میلیون ETH به ارزش تقریباً 4.4 میلیارد دلار به موجودی خود اضافه کردند.

قیمت اتریوم (ETH) در مقابل تجمع نهنگ ها آوریل 2023. منبع: Santiment
قیمت اتریوم (ETH) در مقابل تجمع نهنگ ها آوریل 2023. منبع: مقدس

وقتی نهنگ‌ها برای چنین دوره‌ای طولانی به جمع‌آوری سکه‌ها ادامه می‌دهند، زمان زیادی است که کوسه و سایر سرمایه‌گذاران خرده‌فروش نیز صعودی شوند. اگر انباشت نهنگ ادامه یابد، زمانی که ترس، عدم اطمینان و شک فعلی (FUD) از بین برود، می‌تواند منجر به افزایش قیمت اتریوم شود.

به همین ترتیب، انباشت نهنگ می‌تواند الهام بخش بسیاری از سهامداران ETH2.0 باشد تا موقعیت خود را برای سود بیشتر به جای فروش بلافاصله پس از خروج، حفظ کنند.

پیش بینی قیمت ETH: 2000 دلار بعدی

نمودار جهانی IntoTheBlock In/Out of Money نشان می دهد که قیمت اتریوم به زودی به بالای 2000 دلار می رسد. همانطور که در زیر نشان داده شده است، اتریوم با حداقل چالش 1.16 میلیون آدرس که دارای 1.3 میلیون ETH در مسیر 2030 دلار هستند، مواجه است. اگر اتریوم بتواند از این مقاومت عبور کند، می تواند افزایش قیمت را تا 2500 دلار افزایش دهد. با این حال، 8 میلیون آدرسی که 26 میلیون سکه با این قیمت خریداری کرده بودند، می توانند وارد یک جنون فروش شوند و قیمت اتریوم را به عقب برگردانند.

نمودار جهانی درون/خارج از پول اتریوم (ETH)، آوریل 2023. منبع: IntoTheBlock
نمودار جهانی درون/خارج از پول اتریوم (ETH)، آوریل 2023. منبع: IntoTheBlock

با این حال، اگر قیمت ETH به زیر 1780 دلار سقوط کند، خرس‌ها می‌توانند راه خود را ادامه دهند. اما این بعید است، زیرا 4.17 میلیون آدرس که 9.16 میلیون سکه در این قیمت خریداری کرده اند، می توانند پشتیبانی قابل توجهی را ارائه دهند. اما اگر این خط حمایت نقض شود، قیمت ETH ممکن است تا 1630 دلار کاهش یابد.

پست نهنگ های اتریوم (ETH) در حال جمع شدن هستند، آیا قیمت قبل از ارتقا Shapella از 2000 دلار خواهد گذشت؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *