مقدار اتریوم ذخیره شده در صرافی های رمزنگاری متمرکز به پایین ترین سطح خود در نیم سال گذشته رسیده است.

در 8 مه، ارائه‌دهنده تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای نانسن گزارش داد که اتریوم توسط صرافی‌ها به پایین‌ترین حد خود در 6 ماه گذشته رسیده است. فقط 26.5 میلیون ETH، به ارزش تقریبی 49 میلیارد دلار، در صرافی های متمرکز قرار دارد.

از ابتدای سال، مقدار ETH در صرافی ها حدود 10٪ کاهش یافته است. علاوه بر این، پس از سقوط FTX در اواخر سال 2022، خروج گسترده اتریوم از مبادلات صورت گرفت.

نانسن همچنین گزارش می دهد که کوین بیس با 31 درصد یا 7.91 میلیون اتریوم بیشترین سهم را در صرافی اتریوم دارد. بایننس با 19% یا 4.78 میلیون ETH در رتبه دوم قرار دارد و Bitfinex با 8.3% از موجودی ETH صرافی سوم است.

جریان های تبادل ETH | نانسن

خرابی سهام اتریوم

با وجود فرصت‌های بازده بسیار زیاد در اکوسیستم اتریوم، ماندن آن در صرافی منطقی نیست.

علاوه بر این، خود نگهبانی و سرمایه گذاری مقصد بخش بزرگی از مبادلات خروج ETH بوده است.

در 8 مه، ارائه‌دهنده تجزیه و تحلیل Glassnode گزارش داد که 1.55 میلیون ETH خارج‌شده از زنجیره بیکن به کجا رفته است.

این گزارش گزارش داد که پس از ارتقاء شانگهای، هیچ افزایش محسوسی در حجم ورودی ارز مشاهده نشده است. بنابراین، همانطور که پیش بینی می شد، پس از فعال شدن برداشت، فشار فروش افزایش پیدا نکرد.

پس از افزایش اولیه درخواست‌های برداشت، این سازمان خاطرنشان کرد که خروجی‌های سرمایه‌گذاری اکنون کاهش یافته و بین 300 تا 700 در روز کاهش یافته است.

کراکن با حدود 32 درصد بیشترین میزان برداشت ETH را به خود اختصاص داد. این به دلیل اقدام اجرایی SEC بود که منجر به بسته شدن خدمات سهامداری Kraken شد.

Glassnode اشاره کرد که Lido که هنوز برداشت را فعال نکرده است، بزرگترین ذینفع از ارتقاء Shapella بوده است.

Ethereum Staking Pool Composition Post Shapella |  گلاسنود
Ethereum Staking Pool Composition Post Shapella | گلاسنود

Lido در حال حاضر 33.5 درصد سهم بازار را در اختیار دارد و به دنبال آن کوین بیس قرار دارد که 11.5 درصد سهم ارائه دهنده سهام را دارد. تحقیق به این نتیجه رسید:

در مجموع، نتایج تجزیه و تحلیل نشان می‌دهد که مکانیزم اثبات سهام برای اعتبار‌دهنده‌های ورودی و خروجی همانطور که در نظر گرفته شده بود، انجام شده است، با مکانیسم اجماع اتریوم در طول فرآیند ثابت باقی می‌ماند.

چشم انداز قیمت ETH

با وجود فشار پایین طرف فروش پس از Shapella، قیمت ETH در سایه برادر بزرگ خود عقب نشینی کرده است.

قیمت اتریوم 1.2 درصد در روز کاهش یافته و به 1842 دلار در زمان نگارش مقاله رسیده است. این دارایی برای مدت کوتاهی در آخر هفته به 2000 دلار رسید، اما مقاومت بسیار قوی بود.

نمودار ETH/USD 1W |  BeInCrypto
نمودار قیمت ETH/USD 1W | BeInCrypto

اتریوم از بالاترین سطح خود در سال 2023 13.4 درصد کاهش یافته است و 62.2 درصد از بالاترین رکورد خود کاهش یافته است. پشتیبانی در حال حاضر فقط بالای 1800 دلار در بازه زمانی کوتاه مدت است.

پست اتریوم در صرافی ها به پایین ترین حد 6 ماهه سقوط کرد، اما کجا رفته است؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *