یک منطقه مقاومت بلندمدت قیمت اتریوم (ETH) را رد کرد، که سپس از یک الگوی کوتاه مدت شکست خورد.

این می تواند منجر به نزولی بیشتر شود، در چیزی که می تواند آخرین مرحله اصلاح یا آغاز یک حرکت نزولی بلند مدت جدید باشد.

اتریوم قیمت در مقاومت فشار فروش ایجاد می کند

اتریوم توکن اصلی بلاک چین اتریوم است که ویتالیک بوترین ایجاد کرده است. چشم انداز بلندمدت اتریوم متمایل به نزولی است که به دلیل حرکت قیمت در ماه گذشته است.

در ماه آوریل، ETH به بالاترین سطح سالانه 2151 دلار رسید. به نظر می رسد که این امر باعث شکست بالای منطقه مقاومت 1950 دلاری شده است. با این حال، یک سقوط شدید در هفته بعد رخ داد و این قیمت را به زیر این سطح رساند.

این به این معنی بود که شکست قبلی نامعتبر بود. در عوض، قیمت ETH قبل از سقوط به زیر آن (دایره قرمز) بالای منطقه منحرف شد. این انحراف یک علامت نزولی در نظر گرفته می شود. این بدان معنی است که خریداران قادر به حفظ شکست نیستند.

در عوض، فروشندگان مسئولیت را در دست گرفتند و در نتیجه قیمت را پایین آوردند. حرکت قیمت در دو هفته آینده از این چشم انداز پشتیبانی می کند زیرا قیمت ETH فیتیله های بالایی بلند (نمادهای قرمز) ایجاد کرد که همچنین نشانه هایی از فشار فروش را در نظر گرفت.

نمودار هفتگی ETH/USDT. منبع: TradingView

با این حال، در جنبه مثبت، نشانه هایی از روند صعودی نیز وجود دارد. شاخص قدرت نسبی هفتگی (RSI) یک سیگنال صعودی را نشان می دهد، با قرائت های بالای 50 و روند صعودی نشان می دهد که گاوها در کنترل هستند.

با این حال، کاهش قیمت اتریوم باعث شده است که آن را به زیر ناحیه افقی 1900 دلاری که قبلاً به عنوان مقاومت (نماد قرمز) تأیید شده بود، سقوط کند.

در نتیجه، شکست قبلی اکنون به عنوان یک انحراف (دایره قرمز) در نظر گرفته می شود که به عنوان یک سیگنال نزولی در نظر گرفته می شود که می تواند منجر به حرکات رو به پایین شود.

نزدیکترین ناحیه حمایتی 1670 دلار است در حالی که مقاومت بعدی 2530 دلار است.

پیش بینی قیمت اتریوم (ETH): احتمال کاهش بیشتر وجود دارد؟

نگاهی دقیق تر به تحلیل تکنیکال از بازه زمانی شش ساعته، از احتمال نزولی بیشتر پشتیبانی می کند. دو دلیل اصلی برای این وجود دارد.

اولاً، قیمت از یک کانال موازی صعودی شکسته شد. این کانال ها الگوهای نزولی در نظر گرفته می شوند، به این معنی که در بیشتر مواقع منجر به خرابی می شوند.

در مرحله بعد، شمارش موج نشان می دهد که قیمت می تواند در ساختار اصلاحی ABC (سفید) باشد. اگر چنین است، قیمت موج B را تکمیل کرده و اکنون در موج C قرار دارد. این با شکست کانال کوتاه مدت تایید شد.

تلاقی اهداف پشتیبانی Fib با قیمت متوسط ​​1660 دلار وجود دارد. این پشتیبانی با دادن نسبت 1:1 (سفید) به امواج A:C و سطح پشتیبانی 0.618 فیب از کل حرکت رو به بالا قبلی (سیاه) ایجاد می‌شود.

پیش بینی قیمت اتریوم (ETH)
نمودار شش ساعته ETH/USDT. منبع: TradingView

با این حال، اگر قیمت اتریوم بالاتر از خط حمایت کانال قبلی حرکت کند، این پیش‌بینی نزولی قیمت اتریوم را باطل می‌کند و نشان می‌دهد که احتمال افزایش بیشتر وجود دارد.

در این صورت، قیمت ETH می تواند به سمت مقاومت بلندمدت خود در 1950 دلار حرکت کند.

برای آخرین تحلیل بازار ارزهای دیجیتال BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

نبرد قیمت اتریوم (ETH): آیا بازیابی می‌شود یا بیشتر فرو می‌رود؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *