به نظر می رسد که قیمت 2000 دلار یک مانع روانی بزرگ برای سرمایه گذاران اتریوم باشد. با روندی نامطمئن ETH به زیر 1900 دلار در هفته گذشته، داده های زنجیره ای نشان می دهد که چگونه کاهش اخیر معامله گران در تراکنش های نهنگ و یکسان شدن تعادل مبادلاتی می تواند رکود قیمت اتریوم را تشدید کند.

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که نهنگ‌های اتریوم در هفته‌های اخیر از انجام شرط‌بندی بزرگ خودداری کرده‌اند. به همین ترتیب، عرضه یکنواخت سکه در صرافی ها نشان می دهد که سرمایه گذاران می توانند به دنبال افزایش سود کوتاه مدت باشند.

نهنگ های اتریوم در انتظار جهت گیری بازار هستند

طبق گفته Santiment، تراکنش‌های ETH به ارزش 100000 دلار و بالاتر به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. شاپلا ارتقاء شبکه نزدیک است. نمودار زیر نشان می دهد که چگونه تعداد تراکنش های ETH Whale در ماه گذشته به تدریج کاهش یافته است. در مقایسه با 14655 تراکنش ثبت شده در 11 مارس، 84 درصد کاهش یافته و در پایان 9 آوریل به 2346 معامله رسیده است.

قیمت اتریوم (ETH) در مقابل تعداد تراکنش‌های نهنگ. آوریل 2023. منبع: مقدس

فعالیت نهنگ ها اغلب به عنوان شاخص اصلی احساسات بازار دیده می شود. اگر تراکنش های کمتری انجام دهند، می تواند نشان دهنده اعتماد پایین به چشم انداز کوتاه مدت قیمت سکه پایه باشد. به این ترتیب، کوسه ها و سایر سرمایه گذاران خرد نیز ممکن است کمتر علاقه مند شوند.

یکی دیگر از عوامل مهمی که دورنمای تیره و تار کوتاه مدت اتریوم را تایید می کند، یکسان شدن عرضه ETH در صرافی ها است.

از آنجایی که اتریوم در اواخر ماه مارس افزایش قیمت را تجربه کرد، سرمایه گذاران شروع به جابجایی توکن ها از مبادلات کردند. با این حال، نمودار زیر نشان می دهد که چگونه جریان خروجی اتریوم از ابتدای آوریل ثابت مانده است.

بین 31 مارس و 10 آوریل، عرضه ETH در صرافی ها نسبتاً بدون تغییر در 12.49 میلیون سکه باقی مانده است.

قیمت اتریوم (ETH) در مقابل تعداد تراکنش‌های نهنگ.  آوریل 2023. منبع: Santiment
قیمت اتریوم (ETH) در مقابل تعداد تراکنش‌های نهنگ. آوریل 2023. منبع: مقدس

روند کنونی نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران اتریوم در صرافی‌ها سکه‌های خود را نگه می‌دارند تا به‌طور بالقوه فرصت‌های معاملاتی کوتاه‌مدت را به جای کیف‌پول‌های آفلاین افزایش دهند تا برای سودهای آتی موقعیت پیدا کنند. این امر باعث می شود حجم زیادی از عرضه برای انجام سفارشات خرید بدون ایجاد فشار صعودی قابل توجهی انجام شود.

به طور خلاصه، کاهش تراکنش Whales و عرضه ثابت سکه در صرافی ها ممکن است چالش بزرگی برای افزایش قیمت اتریوم باشد.

پیش‌بینی قیمت ETH: مقاومت عمده در راه رسیدن به 2500 دلار

طبق گزارش IntoTheBlock’s Global In/Out of Money، اگر ETH نتواند پشتیبانی قیمت خود را روی 1800 دلار نگه دارد، خرس ها می توانند به صورت لحظه ای کنترل را در دست بگیرند. با این حال، 2 میلیون آدرسی که 4 میلیون ETH در حدود آن قیمت خریده اند، پشتیبانی ارائه می دهند.

اگر پشتیبانی برقرار نباشد، اتریوم می‌تواند به 1730 دلار کاهش یابد، حداقل قیمتی که 3 میلیون آدرس برای 7.3 میلیون کوین پرداخت کرده است.

اتریوم اتریوم اتریوم توزیع جهانی قیمت درون/خارج از پول.  آوریل 2023. منبع: IntoTheBlock
اتریوم اتریوم اتریوم توزیع جهانی قیمت درون/خارج از پول. آوریل 2023. منبع: IntoTheBlock

با این حال، اگر نهنگ ها اعتماد به نفس خود را به دست آورند، ETH می تواند به بالای 2000 دلار برسد. با این حال، خوشه ای متشکل از 1.7 میلیون دارنده که 1.84 میلیون سکه را به قیمت های نزدیک به 2000 دلار خریداری کرده اند، می توانند پس از شکستن قیمت، به دنبال فروش باشند.

اگر قیمت اتریوم بتواند مقاومت 2000 دلاری را کاهش دهد، می‌تواند حرکت را افزایش دهد و به سمت منطقه 2500 دلاری حرکت کند. اما 8.5 میلیون آدرس که دارای 26.8 میلیون سکه هستند، پس از نزدیک شدن ETH به 2500 دلار، می توانند شروع به فروش کنند.

پس از رکود قیمت اتریوم (ETH) زیر 2000 دلار، داده های زنجیره ای دو دلیل کلیدی را نشان می دهد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *