اتریوم به تازگی با Shapella یک ارتقاء مورد انتظار را پشت سر گذاشته است. با این حال، نقشه راه اتریوم طولانی است و چندین ارتقای عمده دیگر همچنان ادامه دارد در خط لوله.

هارد فورک اتریوم Shapella در هفته گذشته نقطه عطف مهمی در نقشه راه شبکه بود. با این حال، این تنها یک قدم به سوی یک اکوسیستم کاملاً مقیاس پذیر اتریوم بود.

چندین ارتقاء دیگر برای اواخر امسال و سالهای آینده در نظر گرفته شده است. اینها شبکه محدود کنونی را به یک کامپیوتر جهانی پرسرعت و اقتصاد رمزنگاری غیرمتمرکز تبدیل می کند.

هارد فورک کانکون EIP-4844 را در سه ماهه سوم یا چهارم سال 2023 اجرا خواهد کرد.

این فناوری به طور موثر به جمع‌آوری‌ها اجازه می‌دهد تا داده‌های ارزان‌تری را به بلوک‌ها اضافه کنند و هزینه‌های شبکه را کاهش دهند.

Proto-Danksharding چیزی به نام “حباب های داده” را معرفی می کند که می تواند ارسال شود و به بلوک ها متصل شود. این حباب ها برای EVM قابل دسترسی نیستند و پس از یک دوره زمانی ثابت به طور خودکار حذف می شوند.

در نتیجه، جمع‌آوری‌ها می‌توانند داده‌ها را با هزینه کمتری ارسال کنند و این پس‌اندازها را در قالب تراکنش‌های ارزان‌تر منتقل کنند.

نقاط عطف نقشه راه اتریوم

فناوری اعتبارسنجی توزیع شده (DVT) یکی دیگر از نقاط عطف مهم در نقشه راه اتریوم است. در حال حاضر، شرط‌بندی انفرادی یک فرآیند فنی برای اعتباردهندگان با 32 ETH است و خدمات سهامداری مانند صرافی‌ها متمرکز هستند.

«DVT «قرار دادن تیم» را برای شما و دوستانتان آسان می‌کند. سرمایه خود را جمع کنید و استراحت کنید.» توضیح داد بدون بانک در 20 آوریل.

آزمایشگاه Obol در حال کار بر روی یک راه حل DVT است که انتظار دارد تا قبل از سال 2024 به کار گرفته شود.

سومین نقطه عطف مهم، جداسازی پیشنهاد دهنده و سازنده (PBS) است. هدف از این کار رسیدگی به مشکلات ناشی از حملات MEV (حداکثر-قابل استخراج-مقدار) است. بانک لس گزارش داد که PBS قصد دارد «تقسیم کار بین دو وظیفه حیاتی ساخت بلوک را ایجاد کند: پیشنهاد یک بلوک و ساخت آن».

این ارتقا باید فعالیت MEV را کاهش دهد اما حداقل تا دو سال دیگر اجرا نخواهد شد.

کاهش قیمت ETH

قیمت اتریوم امروز با تصحیح بازارهای ارزهای دیجیتال افت کرده است. در نتیجه، ETH در زمان نگارش مقاله با 6.4 درصد کاهش در روز به 1954 دلار معامله شد.

قیمت ETH در نمودار 1 هفته ای دلار توسط BeInCrypto

اتریوم در ماه گذشته 12 درصد افزایش یافته است، اما ضررهای بیشتر می تواند منجر به بازگشت دارایی به حمایت از منطقه 1850 دلاری شود. اتریوم در حال حاضر 60 درصد از بالاترین قیمت خود در نوامبر 2021 یعنی 4878 دلار کاهش یافته است.

علاوه بر این، بازارهای کریپتو باید عقب نشینی کنند، بنابراین حرکت امروز بخشی طبیعی از فعالیت بازار است.

The post نقشه راه اتریوم: این 3 رویداد نقاط عطف بعدی بعد از Shapella هستند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *