سازمان بورس و اوراق بهادار اروپا (ESMA) از شرکت‌های سرمایه‌گذاری می‌خواهد که در مورد خطرات و فقدان مقررات مرتبط با محصولات غیرقانونی، از جمله ارزهای دیجیتال شفاف باشند.

ESMA نگرانی‌هایی را در مورد شرکت‌های سرمایه‌گذاری که محصولات و خدمات غیرقانونی، از جمله رمزارز را ارائه می‌دهند، مطرح کرده است. این آژانس از شرکت‌ها می‌خواهد که در مورد ریسک‌ها و فقدان مقررات با سرمایه‌گذاران بازتر باشند. ESMA معتقد است در حال حاضر، بسیاری از شرکت ها به اندازه کافی پیشرو نیستند.

شفافیت برای سرمایه گذاران

در یک بیانیه پنج‌شنبه، ESMA و تنظیم‌کننده‌های ملی اظهار داشتند که مواردی را مشاهده کرده‌اند که برخی از پیشنهادات خارج از مقررات مالی هستند، اما به عنوان جایگزین‌های سرمایه‌گذاری به بازار عرضه می‌شوند. این برای سرمایه‌گذارانی که ممکن است متوجه نبود حمایت‌های نظارتی نباشند، خطراتی ایجاد می‌کند.

تنظیم کننده تاکید می کند که سرمایه گذاران خرد اغلب تنها بر شهرت شرکت های سرمایه گذاری تکیه می کنند – به اصطلاح “اثر هاله”.

ESMA به ویژه بر خطرات مرتبط با دارایی‌های کریپتو، در کنار املاک، طلا، مواد خام و سایر اوراق بهادار غیرقابل انتقال تأکید می‌کند. این هشدار می دهد که همه کشورهای اتحادیه اروپا از یک رژیم حمایت از سرمایه گذاران برخوردار نیستند.

این بیانیه همچنین خطراتی را که سرمایه‌گذاران در رابطه با محصولات غیرقانونی با آن مواجه هستند، مانند سردرگمی، آگاهی ناکافی از ریسک و فروش نادرست فهرست می‌کند.

اتحادیه اروپا قوانینی را وضع می کند

سرمایه گذاران نیازی به صبر طولانی برای شفافیت بیشتر نخواهند داشت، زیرا بلوک 27 کشور اخیراً لایحه قانون بازارهای دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) گسترده خود را تصویب کرده است، چارچوبی نظارتی برای مشاغل ارزهای دیجیتال در اتحادیه اروپا. در ژوئن 2023 لازم الاجرا خواهد شد.

هدف این قانون گسترده ارائه وضوح، یکنواختی و امنیت برای دارایی های دیجیتال است. و همچنین ایجاد قوانین واضح برای ارائه دهندگان خدمات دارایی رمزنگاری و صادرکنندگان توکن.

تا پایان سال 2024، تمام اجزای MiCA به طور فعال بر عملیات تجارت رمزنگاری در اتحادیه اروپا نظارت خواهند کرد.

واکنش صنعت به طور کلی مثبت بوده است و بسیاری با محیط نظارتی متخاصم در ایالات متحده مقایسه می کنند. اندکی پس از رأی گیری در ماه آوریل، کوین بیس توییت کرد تایید می کند که “به سازمان های رمزنگاری اعتماد به نفس برای سرمایه گذاری و رشد در منطقه می دهد.”

پست هشدار ESMA در مورد خطرات کریپتو برای سرمایه گذاران خرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *