را اتحادیه اروپا لایحه ای را برای مقررات هوش مصنوعی (AI) پیشنهاد کرده است که مستلزم افشای مطالب حق چاپ توسط ابزارهایی مانند ChatGPT و Midjourney است.

با افزایش محبوبیت چت ربات هایی مانند ChatGPT، هوش مصنوعی به موضوع مورد علاقه بحث در سال 2023 تبدیل شده است. در حالی که برخی از آینده هوش مصنوعی هیجان زده هستند، برخی دیگر به دلیل خطرات احتمالی خواهان مقررات هستند.

پیش نویس قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا اشاره می کند که ابزارهای مولد هوش مصنوعی مانند ChatGPT، Bard و Midjourney باید به طور کامل مطالب دارای حق چاپ مورد استفاده در آموزش را افشا کند. مطابق با رویترزاتحادیه در دو سال گذشته روی این پیش نویس کار کرده است.

علاوه بر این، مقررات، ابزارهای هوش مصنوعی را بر اساس سطح خطری که ارائه می‌کنند، از حداقل تا محدود، زیاد و غیرقابل قبول طبقه‌بندی می‌کنند. در حالی که تنظیم‌کننده‌ها نمی‌خواهند ابزارهای پرخطر را ممنوع کنند، از کاربران می‌خواهند که در مورد عملیات خود شفافیت بالایی داشته باشند.

فرد هاومایر، تحلیلگر Macquarie معتقد است که این لایحه “ابتدا به جای ممنوعیت، تدبیرانه است، و بعداً با رویکردی سوال پرسیده می شود.”

اعضای اتحادیه اروپا هنوز نسخه نهایی لایحه مقررات هوش مصنوعی را منتشر نکرده اند.

تقاضا برای مقررات هوش مصنوعی

گروه موسیقی یونیورسال (UMG)، یکی از بزرگترین شرکت های موسیقی، اخیراً علیه موسیقی های تولید شده توسط هوش مصنوعی اعلام جنگ کرده است. BeInCrypto گزارش داد که UMG از غول های استریمینگ مانند Spotify و Apple خواسته است تا آهنگ های تولید شده توسط هوش مصنوعی را که از موسیقی دارای حق چاپ آن ساخته شده اند حذف کنند.

در مثالی از موسیقی تولید شده توسط هوش مصنوعی، یک کانال YouTube، 20سیلویدیویی به نام «AllttA – Savages» را آپلود کرد که در آن هنرمندان در کنار رپر آمریکایی جی زی که با این کانال همکاری نداشت رپ می‌کنند. بلکه صدای او توسط هوش مصنوعی تولید شده بود.

نمونه ای از موسیقی تولید شده توسط هوش مصنوعی

ایلان ماسک، رئیس توییتر، یک قرارداد باز امضا کرد حرف درخواست برای توقف شش ماهه تحولات. او معتقد است که سیستم هوش مصنوعی قدرتمندتر از GPT-4 OpenAI دارای “خطرات عمیقی برای جامعه و بشریت” است.

با این حال، ماسک همچنین گزارش شده است که به سرمایه گذاران در مورد سرمایه گذاری بالقوه در یک استارت آپ هوش مصنوعی نزدیک شده است. به گزارش تجارت خودیاو هفته‌ها پس از امضای نامه سرگشاده، 10000 واحد پردازش گرافیکی (GPU) برای کار بر روی مدل‌های زبان بزرگ هوش مصنوعی (LLM) خریداری کرد.

درباره مقررات هوش مصنوعی یا هر چیز دیگری چیزی برای گفتن دارید؟ برای ما بنویسید یا به بحث ما بپیوندید کانال تلگرام. شما همچنین می توانید ما را بگیرید TikTok، فیس بوکیا توییتر.

برای جدیدترین BeInCrypto بیت کوین تجزیه و تحلیل (BTC)، اینجا کلیک کنید.

The post لایحه اتحادیه اروپا برای تنظیم ابزارهای هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT پیشنهاد می کند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *