ناظر اتحادیه اروپا، هیئت ریسک سیستماتیک اروپا (ESRB)، برای جلوگیری از برهم زدن ثبات مالی بازار گسترده تر، اهرم ارزهای دیجیتال را محدود می کند.

در مناسبت‌های مختلف، بی‌ثباتی مالی ناشی از سقوط شرکت‌ها به دنبال شرط‌بندی با اهرم بالا بوده است. از آنجایی که شرکت‌ها نمی‌توانند بدهی‌های خود را بازپرداخت کنند، بازار گسترده‌تر دچار بحران نقدینگی می‌شود که اغلب منجر به رکود می‌شود.

ESRB محدودیت در اهرم رمزنگاری را درخواست می کند

مطابق با رویترزسازمان دیده بان از مقامات می خواهد که شرط بندی های اهرمی را در صنعت کریپتو محدود کنند. می خواهد محدودیت هایی را در درجه اول بر صندوق های سرمایه گذاری، صرافی ها و سایر شرکت ها اعمال کند.

حتی برای سرمایه گذاران خرد، معاملات با اهرم بالا می تواند منجر به از دست دادن سرمایه اولیه شود. به چنین رویدادی انحلال می گویند. به دلیل نوسانات بالای کریپتو، معامله گران روزانه میلیون ها نفر را از دست می دهند.

اسکرین شات زیر نشان می دهد که معامله گران بیش از 82 میلیون دلار در 24 ساعت گذشته به دلیل نقدینگی ضرر کرده اند.

منبع: کوینگلاس

آیا محدودیت های ژاپن سرمایه گذاران را از سقوط FTX نجات داد؟

ESRB گفت: «خطرات سیستمی ممکن است به سرعت و به طور ناگهانی ایجاد شوند. اگر روند رشد سریع مشاهده شده در سال های اخیر ادامه یابد، دارایی های رمزنگاری شده می تواند خطراتی را برای ثبات مالی ایجاد کند.

آژانس خدمات مالی ژاپن قبلاً محدودیت‌های مشابهی را برای اهرم کریپتو اعمال کرده است. که در آن سرمایه گذاران نمی توانند بیش از دو برابر مبلغ سرمایه گذاری خود برای معاملات اهرمی وام بگیرند.

برخی معتقدند که قوانین سختگیرانه ژاپن دلیلی بود که نهاد ژاپنی FTX امکان برداشت در ماه فوریه را فراهم کرد.

ESRB مسئول نظارت بر بازار گسترده تر و کاهش خطرات سیستماتیک است. با این حال، سازمان دیده بان نمی تواند به طور مستقیم محدودیت های اهرم کریپتو را اعمال کند.

اما، می‌تواند پیشنهادهایی برای نسخه‌های آینده قانون بازار دارایی‌های رمزنگاری (MiCA) به اتحادیه اروپا ارائه دهد.

هفته گذشته، همه 27 عضو اتحادیه اروپا به اتفاق آرا قوانین MiCA را تصویب کردند که احتمالاً از ژوئیه 2024 اجرایی می شود.

در مورد اهرم کریپتو یا هر چیز دیگری چیزی برای گفتن دارید؟ برای ما بنویسید یا به بحث ما بپیوندید کانال تلگرام. شما همچنین می توانید با ما تماس بگیرید TikTok، فیس بوکیا توییتر.

برای جدیدترین BeInCrypto بیت کوین تجزیه و تحلیل (BTC)، اینجا کلیک کنید.

The post دیده‌بان اتحادیه اروپا می‌خواهد اهرم کریپتو را برای محافظت از بازار کاهش دهد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *