حرکات چرخه‌ای بازار ارز دیجیتال با نصف شدن منظم بیت کوین (BTC) هدایت می‌شود. با پایان یافتن زمستان کریپتو، سرمایه گذارانی که منتظر بازار صعودی بعدی هستند، سرمایه گذاری بعدی خود را بررسی می کنند.

BeInCrypto از کارشناسان با تجربه خواست تا پایان نامه های سرمایه گذاری خود را به اشتراک بگذارند. در اینجا ارزهای رمزپایه ای هستند که آنها توصیه می کنند برای بهره برداری از چرخه بازار صعودی بعدی خریداری کنید.

بازار گاوی بعدی چه زمانی است؟

جامعه کریپتو استدلال می کند که نصف شدن بیت کوین چرخه های رشد بازار را آغاز می کند. هر نصف شدن منجر به نصف شدن نرخ استخراج بیت کوین می شود.

بیت کوین دارای عرضه محدود 21 میلیون سکه است. سرمایه گذاران تصور می کنند که نصف شدن بعدی در بهار 2024 چرخه رشد بازار جدیدی را آغاز خواهد کرد.

زمان نصف شدن بیت کوین 2024 و تاریخ تخمینی | منبع:bitcoinblockhalf.com

چرا و چگونه نصف کردن چرخه رشد را آغاز می کند؟

بیت کوین و بازار گسترده تر دارایی دیجیتال به دلایل زیر رشد می کنند:

 • نصف کردن میزان انتشار بیت کوین را بر ضریب دو تقسیم می کند. در عین حال، تقاضا برای ارزهای دیجیتال یکسان است. این کمبود به طور مصنوعی قیمت تمام ارزهای دیجیتال را افزایش می دهد.
 • بیت کوین قبلاً در سال های 2012، 2016 و 2022 نصف شدن را تجربه کرده است. رکورد قبلی بیت کوین پس از نصف شدن، سرمایه گذاران را نسبت به نصف شدن بهار سال آینده خوش بین کرده است. احساسات مثبت قبل از نصف شدن ممکن است باعث افزایش اولیه بازار شود.
 • بیت کوین بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار است. ردیابی ثابت بیت کوین آلت کوین ها نشان می دهد که آنها دارایی را در قلمرو گاو نر دنبال خواهند کرد.

حالا بیایید وارد نظریه شویم. نصف شدن بیت کوین هر 210000 بلاک استخراج شده در بلاک چین بیت کوین اتفاق می افتد. این مدت تقریباً معادل هر چهار سال یک بار است. هاوینگ های قبلی کل بازار ارزهای دیجیتال را رشد داده است. نمودار رنگین کمان بیت کوین به طور مستقیم این روند را نشان می دهد:

نمودار رنگین کمان بیت کوین
نمودار رنگین کمان بیت کوین | منبع:بلاک چین.خالص

نمودار را می توان به صورت زیر تفسیر کرد:

 • خطوط عمودی آبی تاریخ را نصف می کند. سمت راست‌ترین خط تاریخ نصف شدن بعدی را نشان می‌دهد با این فرض که سرعت شبکه BTC در سال 2024 تغییر قابل‌توجهی نداشته باشد.
 • منحنی سیاه تغییرات قیمت بیت کوین را در رابطه با دوره نصف شدن دنبال می کند.
 • رنگ های رنگین کمان مشخص می کند که بیت کوین بیش از حد ارزش گذاری شده است یا کمتر از ارزش. سرمایه گذاران پتانسیل سرمایه گذاری بلندمدت یک سکه را بر اساس نزدیکی قیمت آن به لبه آبی رنگین کمان قضاوت می کنند. برعکس، یک دارایی کریپتو ممکن است بیش از حد ارزش گذاری شده در نظر گرفته شود، هر چه قیمت آن به مرز قرمز نزدیک تر باشد.

کدام ارز دیجیتال را بخریم: نظرات کارشناسان

نیکولای ژورالف، مدیر عامل CFA.RF، به BeInCrypto گفت که کدام ارز دیجیتال بیشترین بازدهی را در حدود نصف شدن بیت کوین به سرمایه گذاران می دهد. او گفت که اساس سبد سرمایه گذاری باید بیت کوین و اتریوم (ETH) باشد. او نوشت:

«با نگه داشتن بیت کوین و اتریوم، نسبت ریسک به بازده متعادلی به دست می آورید. بنابراین، من ارزهای دیجیتال دیگر را فقط زمانی توصیه می کنم که بدون توجه به ریسک به دنبال سود هستید.

کارشناس ما در مورد دلایل انتخاب خود نیز صحبت کرد.

 • بیت کوین ذینفع اصلی نصف شدن خواهد بود. انحراف استاندارد بیت کوین از اکثر ارزهای دیجیتال دیگر به جز استیبل کوین کمتر است. بیت کوین بهترین انتخاب در شرایط فعلی است، زیرا اگر تصمیم بگیرید بیت کوین را حداقل برای چند سال نگه دارید، احتمال بازگشت مثبت آن بسیار زیاد است.
 • اتریوم دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار است و شایسته توجه است. اگرچه اتریوم نوسانات بیشتری نسبت به بیت کوین دارد، اما پروژه ای تثبیت شده است که از چندین چرخه بازار کریپتو جان سالم به در برده و حتی یک بار از بیت کوین پیشی گرفته است. این پروژه در خط مقدم توسعه فناوری Web3 و بلاک چین قرار دارد. با این حال، مهمترین مزیت اتریوم این است که هزاران پروژه ارز دیجیتال برای پرداخت هزینه گاز به اتریوم نیاز دارند.

به گفته نیکولای ژوراولف، یکی دیگر از ارزهای دیجیتال ارزش خرید، Loopring (LRC) است. مشکل ازدحام شبکه اتریوم را حل می کند. در گفتگوی ما، او معتقد است که در میان افزایش پیش بینی شده بار ETH در چرخه رشد بعدی، “Loopring بازدهی نامتناسب بالاتری نسبت به بقیه بازار ارائه خواهد کرد.”

بیت کوین را فراموش نکنید

بیت کوین نیز مورد علاقه یاروسلاو ایوانوف، مدیر استراتژیک ALTA – شتاب دهنده بلاک چین و پذیرش انبوه DLT است. مانند نیکولای ژوراولف، او در درجه اول بر بیت کوین تاکید کرد. وی در پاسخ به اینکه کدام ارز دیجیتال را قبل از هاوینگ ۲۰۲۴ خریداری کنیم، اظهار داشت:

«بیشتر پرتفوی باید در بیت کوین باشد. قسمت میانی باید در اتریوم باشد و سایر کوین ها مانند Waves، XRP، Dash و Mana نباید از 15 درصد کل (سرمایه گذاری) بیشتر باشد. همچنین ارزش نگاه کردن به سکه‌هایی با پتانسیل بالا، مانند Aptos، Zilliqa، و سایر مواردی که توسط صندوق‌های جدی با یک استراتژی بلندمدت شرکتی پشتیبانی می‌شوند را دارد.

دیمیتری نوسکوف، کارشناس ارزهای دیجیتال در StormGain، به این بحث پیوست. در اینجا او به این سوال پاسخ داد که کدام ارز دیجیتال را بخریم تا از چرخه رشد بعدی سود ببریم:

بیت کوین، در انتظار نصف شدن سال 2024، ممکن است ارزهای محبوب دیگر را نیز افزایش دهد. بنابراین، اگر به غیر از بیت کوین، سکه های دیگری را که در آینده نزدیک شانس رشد دارند، برجسته کنیم، در درجه اول اتریوم است که به طور لحظه ای از مرز 2000 دلار عبور کرد و لایت کوین که بالای 90 دلار رشد کرد و سطح 100 دلار را هدف قرار داد.

به طور خلاصه

هر سه کارشناس توصیه های مشابهی ارائه کردند. به گفته پاسخ دهندگان ما، تمرکز باید روی BTC باشد. اتریوم در رتبه دوم قرار دارد. رهبران بازار سرمایه باید بیشترین بخش از سبد سرمایه گذاری را تشکیل دهند.

در میان سایر ارزهای دیجیتال که می توانند در طول دوره رشد بازار پس از نصف شدن بیت کوین سودآور باشند، پاسخ دهندگان ما موارد زیر را برجسته کردند:

 • لایت کوین (LTC)
 • مناسب (APT)
 • Zilliga (ZIL)
 • امواج (WAVES)
 • ریپل XRP
 • خط تیره (DASH)
 • دسنترالند (MANA)
 • Loopring (LRC)

برای آخرین تجزیه و تحلیل بیت کوین (BTC) BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

پست خرید کدام کریپتوها را در بازار صعودی بعدی باید در نظر بگیرید؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *