در تاریخ 3 و 4 مه 2022، تصمیم جلسه کمیته بازار باز فدرال (FOMC) برای افزایش نرخ بهره، موج‌هایی را در بازار کریپتو ایجاد کرد. این موضوع باعث شد تا بسیاری بر این باور باشند که صعود بیت کوین به بالاترین حد خود در نوامبر 2021 ادامه نخواهد یافت.

یک سال بعد، بررسی رابطه مداوم بین نرخ بهره، سهام و بازارهای ارزهای دیجیتال مهم است.

چشم انداز رمز در حال تحول

علیرغم شوک اولیه، رالی بیت کوین آغاز شد و قیمت ها از ابتدای سال تاکنون بیش از 70 درصد افزایش یافت. با این حال، در 30 روز گذشته شاهد بوده ایم که دارایی ها از یکدیگر جدا شده و مسیرهای منحصر به فردی را ترسیم کرده اند.

10 رمزارز برتر توسط Market Cap. منبع: TradingView

این فرصت ها را ارائه می دهد برای کسانی که از نزدیک با آمارهای زنجیره ای و اجتماعی درگیر هستند. این به آنها کمک می کند قبل از اینکه یک سکه پمپ کند و دیگری تخلیه کند، تصمیمات آگاهانه بگیرند.

بیت کوین و سهام: یک همبستگی رو به رشد

بازار کریپتو ارتباط فزاینده ای با بازار سهام ایالات متحده نشان داده است. این روند ممکن است تحت تأثیر افزایش مداوم نرخ بهره توسط FOMC در سال گذشته باشد. در حدود زمان تصمیم گیری نرخ بهره فدرال رزرو، همبستگی بین این دو بخش تشدید می شود.

نرخ بهره بالاتر منجر به افزایش هزینه های استقراض، کاهش هزینه های مصرف کننده و سرمایه گذار می شود. این می تواند بر بازارهای سهام تأثیر منفی بگذارد و به نوبه خود تقاضا برای ارزهای دیجیتال را کاهش دهد.

حجم اجتماعی بیت کوین در برابر فدرال رزرو
حجم اجتماعی بیت کوین منبع: مقدس

از سوی دیگر، نرخ‌های بهره پایین‌تر می‌تواند هزینه‌ها را افزایش دهد، رشد اقتصادی را تحریک کند و تأثیر مثبتی بر سهام و ارزهای دیجیتال داشته باشد.

تحلیلگران بازار به دقت تصمیمات FOMC فدرال رزرو و تأثیر آن بر اقتصاد و بازارهای مالی گسترده تر، از جمله بخش ارزهای دیجیتال را زیر نظر دارند.

حساسیت جامعه کریپتو به تصمیمات نرخ بهره

جامعه کریپتو به شدت با تصمیمات آتی FOMC هماهنگ است و احتمالاً به نتایج حساس واکنش نشان خواهد داد. افزایش تمرکز بر موضوعات مرتبط با پول مانند بانک ها، مالیات، پول، کارمزد و اصطبل نشان می دهد که جامعه به دقت سیاست های مالی را زیر نظر دارد.

Crypto Social Trends تحت سلطه فدرال رزرو
گرایش های اجتماعی منبع: مقدس

یکی از نتایج مثبت افزایش نگرانی که «ممکن است در صدر قرار داشته باشیم» این است که بیت کوین به نقطه کانونی مهم تری تبدیل شده است.

کوسه‌ها و نهنگ‌های بیت‌کوین که بین 100 تا 10000 بیت کوین در اختیار دارند، زمانی که در اواخر ماه مارس شروع به فروش کردند، به جایی که شروع کرده بودند، انباشته شدند.

نهنگ های بیت کوین
نهنگ های بیت کوین منبع: مقدس

در همین حال، انباشت استیبل کوین، به ویژه USDT (خط قرمز) و USDC (خط آبی) از ابتدای ژوئن افزایش یافته است.

انباشت استیبل کوین ها
انباشت استیبل کوین منبع: مقدس

این رفتار بازار نشان می دهد که پول ارگانیک بیشتری در کمتر از یک سال تا نصف شدن بیت کوین در سال 2024 به ارزهای دیجیتال باز می گردد.

با کاهش سرعت فعالیت شبکه بیت کوین با مشکل مواجه شد

با وجود سیگنال های مثبت، نگرانی هایی در مورد عدم وجود آدرس های منحصر به فرد در تعامل در شبکه BTC وجود دارد.

طی دو هفته گذشته، کاهش عجیبی در آدرس‌های فعال در روز وجود داشته است. ابزار باید ثابت بماند تا تأیید شود که شکست در کنار سایر سیگنال‌های صعودی رخ می‌دهد.

آدرس های فعال روزانه
آدرس های فعال روزانه بیت کوین منبع: مقدس

نسبت MVRV 30 روزه (به رنگ قرمز) به زیر 0 درصد بازگشته است، به این معنی که میانگین معامله گر در 30 روز گذشته دوباره کاهش یافته است. هنگامی که این اتفاق می افتد، خطر کمتری نسبت به میانگین بودن در کریپتو وجود دارد.

BTC MVRV
بیت کوین MVRV. منبع: مقدس

با این حال، MVRV بلند مدت 365 روزه (به رنگ زرد) همچنان در +25 درصد است.

همه چشم ها به فدرال رزرو

رابطه بین تصمیمات نرخ بهره فدرال رزرو، بازار سهام و بازار ارزهای دیجیتال همچنان در حال تکامل است. از آنجایی که FOMC همچنان بر اقتصاد گسترده‌تر تأثیر می‌گذارد، جامعه ارزهای دیجیتال نسبت به تغییرات در سیاست‌های مالی حساس است.

نگرانی‌های فزاینده در مورد آدرس‌های منحصربه‌فرد و فعالیت‌های شبکه می‌تواند بر افزایش بیت کوین تأثیر بگذارد. با این حال، با نزدیک شدن به نصف شدن بیت کوین در سال 2024، واکنش بازار کریپتو به تصمیمات نرخ بهره حیاتی باقی خواهد ماند.

نوشته تاثیر فدرال رزرو بر رالی بیت کوین: ادامه خواهد داشت یا محو می شود؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *