نشست کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) قرار است هفته آینده برگزار شود. اگر فدرال رزرو (فدرال رزرو) افزایش نرخ بهره خود را متوقف کند، چه تاثیری بر کریپتوها خواهد داشت؟

با رسیدن شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) به 5 درصد نسبت به سال قبل، بحث در میان سرمایه گذاران درباره توقف افزایش نرخ بهره شدت گرفت. نشست بعدی FOMC برای 3 می تعیین شده است، اما آیا توقف منجر به حرکت صعودی در بازارها خواهد شد؟

فروش رویداد خبری؟

فروپاشی بانکی در ماه مارس به انتظارات برای توقف افزایش نرخ بهره فدرال رزرو دامن زد. از این رو، قیمت بیت کوین (BTC) بیش از 40 درصد افزایش یافته است.

BTCUSD، BITSTAMP. منبع: TradingView

با این حال، با در نظر گرفتن چنین افزایشی، برخی ممکن است استدلال کنند که بازار قبلاً در توقف افزایش نرخ بهره فدرال رزرو قیمت گذاری کرده است. جولیان امانوئل، استراتژیست Evercore گفت بارون، “در سال 2023، با توجه به کاهش نرخ بهره در ماه ژوئیه، یک مکث به احتمال زیاد یک رویداد “فروش اخبار” است.

اینفلوئنسر رمزنگاری شیوام Chhuneja همچنین معتقد است که بازار در توقف نرخ بهره فدرال رزرو فاکتور گرفته است. اما، به گفته Chhuneja، اعلام رسمی ممکن است منجر به نگرش ریسک پذیر از سوی سرمایه گذاران شود. او به BeInCrypto گفت:

بنابراین، به نظر من، این حرکتی عالی خواهد بود که کمک های بسیار مورد نیاز را برای مردم به ارمغان بیاوریم، اما به نظر می رسد بازارها از آن استفاده می کنند.

از زمانی که صحبت‌های فدرال رزرو در مورد توقف احتمالی افزایش نرخ بهره، در حال چرخش است، بازارها نسبتاً آرام بوده‌اند.

با این حال، برای بازار کریپتو، فکر می‌کنم جالب است که ببینیم مردم چگونه به آرامی نگرش ریسک‌پذیری را اتخاذ می‌کنند.

ما شاهد افزایش خوبی در بیت کوین بودیم، اما در آلت کوین ها در مقایسه با آنچه در گذشته در کریپتو بوده است، چندان زیاد نبود.

این احتمالاً به ما این ایده را می دهد که مردم هنوز در رویکرد خود «خطرناک» نبودند. جالب است که ببینیم آیا اعلام رسمی توقف افزایش نرخ در نهایت شرایط را برای معامله‌گران و سرمایه‌گذاران کریپتو تغییر می‌دهد تا ریسک بیشتری را آغاز کنند.

در همین حال، گاوراو Dahake، مدیر اجرایی صرافی رمزارز BNS، معتقد است که یک مکث ممکن است احتمال صعود بعدی را افزایش دهد. با این حال، او همچنین نسبت به عدم قطعیت ناشی از سیاست فدرال رزرو هشدار داد. او به BeInCrypto گفت:

توقف در افزایش نرخ بهره فدرال رزرو می تواند سرمایه گذاران را تشویق کند تا در جستجوی بازدهی بالاتر، دارایی های جایگزین مانند ارزهای دیجیتال را کشف کنند. این علاقه فزاینده می‌تواند به افزایش سرمایه‌گذاری در بازار کریپتو ترجمه شود و احتمال رشد صعودی آینده را افزایش دهد.

با این حال، مهم است که توجه داشته باشیم که واکنش بازار کریپتو به تغییرات در سیاست نرخ بهره فدرال رزرو ممکن است یکنواخت یا قابل پیش بینی نباشد.

آیا نیاز به توقف افزایش نرخ بهره فدرال رزرو وجود دارد؟

افزایش پی در پی نرخ بهره منجر به رکود نقدینگی در بازار شده است. فعالان این صنعت همچنین بر این باورند که سقوط بانک‌های بزرگ مانند سیلیکون ولی در ماه مارس به دلیل تشدید سیاست‌های پولی فدرال رزرو بوده است.

BeInCrypto گزارش داد که کلودیا سام، مدیر سابق فدرال رزرو، معتقد است که این آژانس باید افزایش نرخ بهره را متوقف کند و به جهان فرصتی برای جبران بدهد.

رابرت رایش، استاد سیاست عمومی، نوشت در گاردین، «چیز معقول این است که فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را به اندازه کافی متوقف کند تا سیستم مالی آرام شود. علاوه بر این، تورم در حال کاهش است، البته به کندی. بنابراین دلیلی وجود ندارد که خطر ناآرامی مالی بیشتری را به خطر بیندازیم.»

با این حال، سرمایه گذاران انتظار توقف در نشست بعدی FOMC را ندارند. طبق گزارش CME Group، احتمال 90 درصد افزایش 25 واحدی نرخ بهره در ماه می وجود دارد. اما آیا جلسه جولای FOMC افزایش نرخ صفر را به همراه خواهد داشت؟

احتمال 90 درصد افزایش 25 واحدی نرخ بهره فدرال رزرو
منبع: گروه CME

در مورد افزایش نرخ بهره فدرال رزرو یا هر چیز دیگری چیزی برای گفتن دارید؟ برای ما بنویسید یا به بحث ما بپیوندید کانال تلگرام. شما همچنین می توانید با ما تماس بگیرید TikTok، فیس بوکیا توییتر.

برای آخرین تجزیه و تحلیل بیت کوین (BTC) BeInCrypto، اینجا کلیک کنید.

نوشته آیا کریپتو در افزایش نرخ بهره با وقفه قیمت گذاری شده است؟ اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *