پروژه DeFi وام دهی متقابل زنجیره ای FilDA Finance عملیات در زنجیره هوشمند Elastos (ESC) را متوقف کرده است. به دنبال یک سوء استفاده

در 23 آوریل بیانیهپروژه DeFi گفت که در حال ردیابی فعالیت‌های هکر است و بررسی‌های اولیه نشان داد که آدرس مهاجم با چندین صرافی تعامل داشته است.

طبق اعلام رسمی تلگرام گروهاین حمله بر تمام دارایی های دیجیتال در زنجیره ESC Filda که شامل توکن Elastos، بیت کوین و BUSD می شد، تأثیر گذاشت.

به نظر می رسد که پروژه روی زنجیره های دیگر به خوبی کار می کند زیرا مدیر پروژه به یکی از اعضای انجمن توصیه کرده است که توکن های FilDA خود را به Heco متصل کند.

مدیر به BeInCrypto گفت که برای به روز رسانی های بیشتر در مورد این حادثه در توییتر بررسی کند.

در همین حال، FilDA راه اندازی خود را در BitTorrent Chain به دلیل هک شدنش به تاریخی نامعلوم به تعویق انداخت.

طبق ماهنامه فوریه آن گزارشFilDA دارای کل سپرده ها و وام های 21.3 میلیون دلاری است. این پروژه همچنین دارای 145574 آدرس فعلی در شبکه است.

این اولین بار نیست که زنجیره ESC FilDA است مورد بهره برداری قرار گرفت. در آوریل 2022، پروژه حدود 2 میلیون دلار به دلیل حمله فلش وام از دست داد. در آن زمان، این پروژه یک طرح اصلاحی برای کاربران آسیب دیده ایجاد کرد.

مشخص نیست که FilDA طرحی مشابه برای این هک اتخاذ خواهد کرد یا خیر.

توکن FilDA تحت تأثیر قرار نگرفت

به گفته Coingecko، با وجود هک، توکن FilDA در 24 ساعت گذشته بیش از 2 درصد افزایش یافته و به 0.00170406 دلار در زمان نگارش این مقاله رسیده است. داده ها. توکن FILDA در هفت روز گذشته بیش از 7 درصد و در 30 روز گذشته بیش از 13 درصد سقوط کرده است.

عملکرد قیمت FilDA (منبع: کوینگککو)

با این حال، بهبود خفیف بازار در آخر هفته، احساسات پیرامون توکن را بهبود بخشیده است. در 24 ساعت گذشته، بیت کوین به بالای 27000 دلار رسیده است، در حالی که ETH با قیمت 1867 دلار معامله می شود.

افزایش بهره‌برداری‌های DeFi

این حادثه خطرات DeFi را بیشتر برجسته می کند و به آمار فزاینده ضررهای ناشی از هک در سال 2023 می افزاید.

در اوایل این ماه، SushiSwap در یک حمله بیش از 3 میلیون دلار ضربه خورد. در همین حال، چندین پروتکل DeFi، از جمله Allbridge، Sentiment و Yearn Finance، برای بیش از 20 میلیون دلار بین آنها مورد سوء استفاده قرار گرفت.

پست پروتکل وام رمزنگاری FilDA تحت حمله، عملیات را متوقف می کند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *