یک گزارش جدید نشان می‌دهد که مالی‌سازی توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) به سرعت در حال پیشرفت است و NFT‌ها در پیچیدگی و تعاملاتی مانند تجارت، وام‌دهی و استقراض پیچیده‌تر می‌شوند. اما بسیاری از مشکلات مهم، از شهرت گرفته تا محیط زیست باقی مانده است.

بر اساس گزارش جدید، مالی شدن NFTها با سرعتی سریع ادامه دارد گزارش از تحقیقات بازتابی. این گزارش که قصد ارائه مشاوره سرمایه‌گذاری را ندارد، رشد NFTها را به عنوان محصولات مالی نشان می‌دهد. همچنین تعدادی اخطار را ارائه می دهد.

NFT ها: مزایا و معایب

محبوبیت NFT ها افزایش یافته است. به خصوص با هنرمندانی که به دنبال راه هایی برای کسب درآمد از دارایی ها هستند. با این حال، این گزارش همچنین پیامدهای زیست محیطی شدید را برجسته می کند. با توجه به اینکه NFT ها 30 درصد از کل مصرف گاز اتریوم را تشکیل می دهند، این نگرانی ها به سختی قابل رد است و احتمالاً افزایش می یابد.

تعدادی از عوامل بازار باعث مالی شدن می شوند. این گزارش راه اندازی BLEND را به عنوان یک گام اخیر معرفی می کند. BLEND (مجموعه ای از کلمات “قرض” و “قرض دادن”) یک پلت فرم وام NFT است. این به کاربران اجازه می دهد تا مجموعه های بلوچی مورد علاقه خود را وام مسکن بگیرند.

گزارش Reflexivity همچنین افزایش شهاب‌سنگ بازار NFT Blur را تایید می‌کند. راه اندازی آن در اکتبر 2022 به دنبال پر کردن شکاف بازار با ارائه یک UI/UX درجه سازمانی برای معاملات نقطه ای بود. (Blur همچنین مالک BLEND است.)

سوء تفاهم در مورد NFT ها

عموم مردم NFT ها را به عنوان JPEG های گران قیمتی که برای عکس های نمایه استفاده می شوند می بینند. با این حال، توکن‌های غیرقابل تعویض می‌توانند پویایی بازار مالی را به دارایی‌های غیر مالی یا غیر نقدی سنتی معرفی کنند. اینها شامل آثار هنری، املاک و مستغلات، سرمایه گذاری های سهام خصوصی و حقوق فیلم و رسانه است.

NFT ها این کار را با دیجیتالی کردن اقلام منحصر به فرد و تسهیل تجارت آنها در یک بلاک چین انجام می دهند.

انقلابی کردن بازار هنر به چیزی بیش از کاهش NFT نیاز دارد. شکل جدیدی از حمایت مورد نیاز است، شکلی که روش انتخاب هنرمند، ارائه حمایت مالی، و سفارش و خلق آثار هنری را تغییر دهد. آنتونی جورجیادس، یکی از بنیانگذاران شبکه پاستل، به BeInCrypto گفت، حتی این سه تغییر ضروری ممکن است ناکافی باشند.

او گفت: «NFTها فرآیندهای موجود در بخش مالی مانند وثیقه‌گذاری وام، بیمه و مدیریت بدهی را بسیار بهبود می‌بخشد.

“در بسیاری از موارد، آنها بسیاری از خطرات مرتبط با استقراض و دارایی های وام را از بین می برند. به لطف NFT های کسری، با توجه به اینکه موانع مالی برای ورود را کاهش می دهند، شاهد مشارکت مالی بیشتر در انواع سرمایه گذاری ها نیز خواهیم بود.

مشمولیت مالی بیشتر؟

برخی از افراد کاربردهای این فناوری را بسیار دست کم می گیرند. جورجیادس ادامه داد: «در واقع فکر می‌کنم (آنها) فرآیندهای مالی را برای همه طرف‌های درگیر آسان‌تر و در دسترس‌تر خواهند کرد.

تشویق کنندگان این فناوری اغلب NFT را به عنوان یک گام انقلابی که می تواند دسترسی به صنایع نخبه مانند هنر را باز کند، اعلام کرده اند. اگرچه، همه آن را نمی خرند. در واقع، بسیاری آشکارا در مورد نقشی که این توکن ها می توانند ایفا کنند، تردید دارند.

مارک لوری، مدیرعامل نرم افزار کشتی سازی و مدیر بنیاد هنر و بلاک چین (FAB) به BeInCrypto گفت: «انقلاب کردن بازار هنر به چیزی بیش از کاهش NFT نیاز دارد.

«شکل جدیدی از حمایت مورد نیاز است، شکلی که روش انتخاب هنرمند، ارائه حمایت مالی، و سفارش و خلق آثار هنری را تغییر دهد. حتی این سه جابجایی ضروری نیز ممکن است ناکافی باشند.

پست «مالی‌سازی» درآمدهای NFT با سرعت سرسام‌آور، Report Illustrates اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *