شرکت فین‌تک Revolut مستقر در لندن در حالی که به دنبال کسب مجوز بانکداری در کشور خود است، با یکی از اعضای برجسته تیم خود خداحافظی کرده است. در ماه مارس، به دنبال یک خروج برجسته.

نئوبانک دوستدار رمزنگاری Revolut به تازگی یکی دیگر از چهره های کلیدی خود را از دست داده است. یک داستان فایننشال تایمز گزارش داد که این شرکت روز پنجشنبه با مدیر ارشد مالی Mikko Salovaara خداحافظی کرد.

Revolut به دنبال مجوز است

یک گزارش CNBC می‌گوید که سالوارا به دلایل شخصی این کشور را ترک کرده و جزئیات بیشتری ارائه نکرده است. دلیل هر چه که باشد، این دومین تغییر پرسنل برجسته در Revolut در چند ماه اخیر است. جیمز رادفورد، مدیر عامل شرکت Revolut NewCo انگلستان، در ماه مارس کنار رفت.

اخبار خروج در حالی منتشر می شود که Revolut تلاش می کند تا یک بانک تمام عیار در بریتانیا باشد.

بازوی بریتانیایی این شرکت در تلاش برای دریافت مجوز بانکداری بریتانیا بوده است، اما شرکت اکنون 28 ماه منتظر بوده است. در دسامبر 2021 مجوز بانکداری اروپایی را از بانک لیتوانی دریافت کرد. در نوامبر 2021، موسس این شرکت، نیک استورونسکی، ابراز امیدواری کرد که این شرکت بتواند مجوز بانکداری بریتانیا را تا اوایل سال 2022 دریافت کند.

Revolut ادعا می کند که با ارزش ترین شرکت فین تک بریتانیا است. ارزش فعلی آن 33 میلیارد دلار گزارش شده است. با این حال این شرکت در حال حاضر در شرایط سختی قرار دارد. در ماه مارس، حسابرسان آن، BDO، هشدار داد که درآمدها “ممکن است تحریف با اهمیتی داشته باشند.” حساب‌های سال 2021 نیز با تأخیر تحویل داده شد و باعث افزایش ابروها شد.

رویترز، BDO نتوانست سه چهارم کامل درآمد 765 میلیون دلاری نشان‌داده‌شده در حساب‌های سال 2021 شرکت را تأیید کند. داستان اشاره شد.

“تحریف مادی” اتهام جدی است. این به اشتباهات یا حذفیات قابل توجه در صورت های مالی اشاره دارد که می تواند تأثیر قابل توجهی بر مطالعه دفاتر شرکت داشته باشد.

با این حال، Revolut تلاش کرد تا گزارش حسابرسی مهم را به عنوان یک صورتحساب بهداشتی تمیز تغییر دهد.

پس از شکایت کارکنان از اهداف دست نیافتنی، سازمان رفتار مالی نیز بازنگری در فرهنگ کاری شرکت را موظف کرده است. از آن زمان مدیران اجرایی گفته اند که بهبود یافته است.

نژاد جدید بانک

نئوبانک ها که اغلب به عنوان «بانک های چالش برانگیز» شناخته می شوند، بانک های دیجیتالی هستند که شعبه فیزیکی ندارند. آنها خدمات بانکی را از طریق اپلیکیشن های موبایل و پلتفرم های آنلاین ارائه می کنند.

اگر Revolut مجوز بانکداری را از بریتانیا دریافت کند، ممکن است اعتبار سایر نئوبانک‌ها و فین‌تک‌ها را که خدمات مشابه بانکداری ارائه می‌دهند، به میزان قابل توجهی تقویت کند.

جو زیولکوفسکی، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران بیمه Relm در گفتگو با BeInCrypto گفت: “نظارت و شفافیت برای هر سازمانی مهم است – به ویژه برای کسانی که خدمات مالی ارائه می دهند.”

ناتوانی مداوم Revolut در تضمین مجوز بانک بریتانیا ممکن است نشانه دیگری باشد که نئوبانک ها هنوز به آن درجه از پیچیدگی و قابل اعتماد بودن که مشتریان باید انتظار داشته باشند، نرسیده اند. نظارت نقش بسیار مهمی در حمایت از سرمایه‌گذاران و مشتریان دارد و همین حمایت‌ها باید در فضای دیجیتالی بانک‌ها را نیز شامل شود.»

از زمان راه اندازی، Revolut بیش از 50 محصول و خدمات را عرضه کرده است. از جمله تجارت کریپتو، پیش پرداخت دستمزد، بیمه تعطیلات و اجاره خانه، پیش پرداخت دستمزد، و اکنون خرید کنید، بعدا پرداخت کنید.

BeInCrypto برای اظهار نظر در مورد این داستان با Revolut تماس گرفت اما تا زمان انتشار پاسخی دریافت نکرد.

پست Fintech Revolut در حالی که در انتظار مجوز بانکی است، مدیر مالی خود را از دست می دهد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *