بر اساس یک کیفرخواست در نیویورک، به نظر می رسد یکی از مدیران سابق دویچه بانک یک “صندوق رمزنگاری” تقلبی را اداره کرده است.

روز سه‌شنبه، مقامات نیویورک راشاون راسل، یک کارگزار و بانکدار سرمایه‌گذاری سابق ثبت شده در FINRA را به اتهام کلاهبرداری از طریق بانک متهم کردند.

ظاهراً راسل بین نوامبر 2020 و اوت 2022 به مشتریان صندوق رمزنگاری R3 خود وعده های دروغین داده است.

وکلای ناحیه شرقی نیویورک کیفرخواست را در 6 آوریل تنظیم کردند. این ادعا ادعا می کند که راسل به دروغ وعده بازده تضمین شده داده و اعتبار بانکی سرمایه گذاری و کارگزاری خود را نادرست معرفی کرده است. علاوه بر این، گزارش شده است که او از دارایی های سرمایه گذاران برای منافع شخصی خود استفاده کرده است. از جمله قمار و بازپرداخت سرمایه‌گذاران دیگر به جای استفاده از وجوه برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال.

ظاهراً او سرمایه‌گذاران را تشویق می‌کند که سرمایه‌گذاری‌های خود را «بازگردانند» یا دوباره سرمایه‌گذاری کنند و قول داده است که سرمایه اصلی خود را بدون توجه به عملکرد واقعی بازگرداند.

یک صندوق رمزنگاری تقلبی

بر اساس کیفرخواست، بانکدار سابق سرمایه‌گذاری همچنین با جعل اسناد و مدارک، سرمایه‌گذاران را گمراه می‌کرد تا آنها را باور کنند که سرمایه‌گذاری‌هایشان امن است. در یک مورد، راسل ظاهراً تصویری از موجودی بانکی جعلی را برای یک سرمایه گذار فرستاد. اسکرین شات موجودی تقریباً 355000 دلار را نشان می داد. با این حال، در واقعیت، تعادل واقعی ده برابر کوچکتر بود. راسل همچنین زمانی که سرمایه گذاران درخواست بازگشت وجوه خود را داشتند، نقل و انتقالات سیمی را جعل کرد.

لینکدین مستقر در نیویورک مشخصات برای راشاون راسل نشان می دهد که او به عنوان یک شریک بانکداری سرمایه گذاری در دویچه بانک کار می کرد.

در چارچوب ایالات متحده، کیفرخواست یک اتهام رسمی است که یک فرد مرتکب جرم شده است. در سیستم قضایی نیویورک، پرونده‌ها معمولاً توسط هیئت منصفه بزرگ بررسی می‌شوند که شواهد ارائه شده توسط دادستان را ارزیابی می‌کند.

این یک داستان در حال توسعه است.

پست بانکدار سابق سرمایه گذاری متهم به کلاهبرداری کریپتو شد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *