مدیر اجرایی سابق تولید کننده کیف پول سخت افزاری کریپتو لجر درباره آخرین شکست شرکت صحبت کرده است.

در 18 مه، بنیانگذار و مدیر عامل لجر از سال 2014 تا 2019، اریک لارچووک، به Reddit رفت تا نظرات خود را در مورد آنچه که او به عنوان یک “به هم ریختگی وحشتناک” توصیف کرد، بیان کند.

این شرکت کریپتو بحث‌برانگیز این هفته به دلیل راه‌اندازی سرویسی که به آن کنترل بر ذخیره عبارات اولیه را می‌داد، مورد انتقاد قرار گرفت.

لجر قابل اعتماد نیست

یک ویژگی مبتنی بر اشتراک به نام “بازیابی” در یک به روز رسانی سیستم عامل عرضه شد. علاوه بر این، این ویژگی بحث برانگیز به شرکت اجازه دسترسی به عبارات اولیه مشتری و درخواست اعتبار KYC را داد. این در تضاد با حریم خصوصی و امنیتی است که لجر از آن به عنوان دلیل اصلی وجودی خود یاد می کند.

اسقف اعظم نظر داد:

من از اینکه در این زیرمجموعه که نه سال پیش ایجاد کردم، آمدم و تصاویری از سوختن دستگاه های لجر، توهین و خشم زیاد و زیاد را دیدم، بسیار متاسف شدم. راستش من در آستانه اشک هستم.»

اولین قدم او عذرخواهی به عنوان یکی از بنیانگذاران برای نحوه رسیدگی به این پرتاب بود. با این حال، او از این فناوری دفاع کرد و گفت: “برای من، تمام این فروپاشی یک شکست کامل روابط عمومی است، اما مطلقاً یک شکست فنی نیست.”

او افزود که بسیاری از مردم بر این باور بودند که لجر یک راه حل غیرقابل اعتماد است، که اینطور نیست. او قبل از افزودن گفت: «باید مقداری اعتماد به لجر برای استفاده از محصول آنها باشد.

“اگر به لجر اعتماد ندارید، به این معنی که با سازنده سخت افزار خود به عنوان یک دشمن رفتار می کنید، به هیچ وجه نمی تواند کار کند.”

او گفت که FUD و جنجالی که پس از ارتقا ظاهر شد کمکی به این موضوع نکرد. مدل امنیتی همان است که قبل از اینکه کاربران از وجود Ledger Recover مطلع شوند، وجود داشت.

لارچویک گفت که دستگاه ها هنوز سالم هستند، هیچ درب پشتی و هیچ توطئه ای وجود نداشت.

او اضافه کرد:

“کد Recover در سیستم عامل یک کد مخرب نیست و نه راهی را برای استخراج خودسرانه seed باز می کند.”

نقض داده ها را فراموش نکنید

این اولین بار نیست که لجر در یک فاجعه بحث‌برانگیز روابط عمومی درگیر می‌شود. و این اولین بار نیست که مدیران شرکت از محصول به هزینه مشتریان خود دفاع می کنند.

در ماه آوریل، لجر به دلیل تبلیغ یک محصول گردنبند به عنوان بخشی از کیف پول دیجیتال Ledger Nano X OnChain مورد انتقاد قرار گرفت. این شرکت به طور کامل این واقعیت را نادیده گرفت که حمل فیزیکی کیف پول سخت افزاری به دور گردن شما مغایر با اصول امنیتی کتاب است.

علاوه بر این، لجر در سال 2020 با یک سری نقض امنیتی مواجه شد که منجر به نشت گسترده اطلاعات مشتریان شد. موجی از حملات فیشینگ و تعویض سیم‌کارت در پی افشای اطلاعات 270000 کاربر به صورت آنلاین بود. برخی از قربانیان حتی تهدید به مرگ شدند و بسیاری از دارایی های رمزنگاری شده را در نتیجه از دست دادند.

این شرکت هیچ غرامتی به قربانیان ارائه نکرد و علیرغم اینکه چندین بار شکایت شده بود، از پذیرفتن شکایات آنها خودداری کرد.

The post مدیر عامل سابق لجر در مورد فاجعه روابط عمومی و جنجال دستگاه ابراز ویرانی کرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *