صرافی ورشکسته کریپتو FTX به دنبال پس گرفتن میلیاردها دلار از وام دهنده ارز دیجیتال جنسیس گلوبال کپیتال است.

FTX مدعی است که قبل از اعلام ورشکستگی هر دو شرکت، دارایی های خود را از صرافی کریپتو قبل از سایر طلبکاران خارج کرده است.

طبق پرونده دادگاه در 3 مه، طلبکاران FTX تقریباً 4 میلیارد دلار از وام دهنده ارز دیجیتال طلب می کنند. جنسیس، یکی از زیرمجموعه‌های گروه ارز دیجیتال (DCG)، در ماه ژانویه درخواست ورشکستگی فصل 11 را داد.

تلاش FTX برای تسویه بدهی ها

این شرکت میلیاردها دلار به Alameda Research وام داد، اما تا حد زیادی تا زمان سقوط شرکت بازپرداخت شد.

در این پرونده آمده بود که آلامدا 1.8 میلیارد دلار وام به جنسیس بازپرداخت کرده است. علاوه بر این، 273 میلیون دلار به جنسیس در 90 روز قبل از سقوط FTX متعهد شد.

1.6 میلیارد دلار دیگر توسط جنسیس از FTX برداشت شد و Genesis Global Capital International در آن زمان 213 میلیون دلار برداشت کرد.

FTX همچنین ادعا کرد که جنسیس “یکی از منابع اصلی تامین کننده FTX و ابزاری برای مدل کسب و کار متقلبانه آن است.” طبق گفته‌ها، وام به Alameda در سال 2021 بالغ بر 8 میلیارد دلار بود گزارش ها.

به گفته یکی از سخنگویان جنسیس، این شرکت همچنان بر روند بازسازی خود متمرکز است، که از طریق آن ما در حال کار برای رسیدن به یک راه حل توافقی هستیم که ارزش را برای همه مشتریان و ذینفعان جنسیس به حداکثر برساند.

در پرونده آمده بود که:

«اقدامات اجتنابی به دنبال پس گرفتن وجوه دریافتی توسط جنسیس و شرکت‌های وابسته غیر بدهکار است تا بتوان این وجوه را با سایر طلبکاران بدهکاران FTX در پرونده‌های فصل 11 FTX به اشتراک گذاشت.»

وی افزود که طلبکاران شامل “چند میلیون مشتری هستند که تا زمان تشکیل پرونده FTX فصل 11 بیش از 11 میلیارد دلار بدهکار هستند.”

FTX اظهار داشت که حل و فصل ادعاهای clawback آن به سؤالات حقوقی «در مورد ارزیابی وثیقه و توکن اختصاصی FTT و همچنین شیوه‌های پرداخت در صرافی‌های خرده‌فروشی ارزهای دیجیتال بین‌المللی بستگی دارد».

توکن FTT به عنوان وثیقه برای برخی از وام هایی که وام دهنده با Alameda داشت استفاده می شد. با این حال، توکن صرافی پس از سقوط FTX سقوط کرد و در حال حاضر 98.3 درصد نسبت به اوج خود کاهش یافته است.

نمودار قیمت توکن FTX FTT | BeInCrypto

طلبکاران پیدایش معامله را رد می کنند

در فوریه، جنسیس یک معامله پیشنهادی برای DCG برای کمک به تسویه حسابی که به مشتریانش بازپرداخت می‌کند، اعلام کرد. با این حال، برخی از طلبکاران در اواخر آوریل از توافقنامه تجدید ساختار خارج شدند.

DCG، که مالک Grayscale نیز هست، امیدوار بود جنسیس را بفروشد تا حداقل 3.4 میلیارد دلار بدهی به طلبکاران را بپردازد.

The post FTX Eyes 4 میلیارد دلار مطالبات Clawback از ورشکسته Crypto Lender Genesis اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *