وکلای سام بنکمن-فرید سندی را تنظیم کرده اند که از قاضی درخواست می کند تا از اتهامات علیه او صرفنظر کند. آنها این اتهامات را «عجله برای قضاوت» خواندند.

سام بنکمن-فرید، موسس و مدیر عامل سابق FTX، کیفرخواست علیه خود را به چالش کشیده و از قاضی خواسته است که این اتهامات را از دادگاه خارج کند. وکلای بانکمن-فرید در پرونده ای که به دادگاه فدرال در منهتن ارائه شده است، گفته اند که اتهامات علیه او “عجله برای قضاوت” توسط دادستان است. آنها سقوط بازار در سال 2022 را دلیل اصلی سقوط عنوان کردند.

وکلای دادگستری در ادامه گفتند آنچه که یک موضوع مدنی بود به دلیل عجله تبدیل به یک موضوع کیفری شد. در پرونده آمده است،

دولت به جای اینکه منتظر فرآیندهای مدنی و نظارتی سنتی باشد تا به وضعیت عادی رسیدگی کند، با هر دو پا وارد عمل شد و به طور نادرست به دنبال تبدیل این مسائل مدنی و نظارتی به جنایات فدرال بود.

مشخص نیست که آیا قاضی از اتهامات علیه بنکمن-فرید چشم پوشی خواهد کرد یا خیر. بنیانگذار FTX از زمان فروپاشی این صرافی بر سر تیترها تسلط داشته است و اتهامات او متعدد و جدی است.

Sam Bankman-Fried با اتهامات متعدد روبرو می شود

از جمله اتهامات مطرح شده علیه بانکمن-فرید، کلاهبرداری و رشوه دادن به مقامات چینی است. او التماس کرد بی گناه به کلاهبرداری از مشتریان و در مجموع با 12 اتهام مختلف مواجه است.

خلاصه ای از اتهامات سام بانکمن-فرید SBF: یاهو دارایی، مالیه، سرمایه گذاری

اتهامات دیگر شامل ارتکاب کلاهبرداری بانکی و توطئه برای اهدای کمک های سیاسی غیرقانونی است. ظاهراً او این کمک‌ها را از طریق اهداکنندگان کاه یا با سرمایه‌های شرکتی انجام داده است. که شامل وجوه مشتریان FTX می شود.

اگر دادگاه بنکمن-فرید را مجرم شناخته شود، ممکن است با بیش از 100 سال زندان روبرو شود. او در حال حاضر با پرداخت 250 میلیون دلار وثیقه است.

FTX اقداماتی برای بازپرداخت مشتریان انجام می دهد

در همین حال، واحد ژاپنی FTX بازگشایی شده است و امیدی را برای کاربران آن صرافی ایجاد کرده است. صرافی قبلاً به مشتریان امکان برداشت وجوه خود را داده است و این شروع یک روند طولانی بازیابی است.

برای کمک به بازگشت سرمایه مشتریان، FTX همچنین پلتفرم LedgerX را به 50 میلیون دلار به هلدینگ بین المللی میامی فروخته است. این پلتفرم با ضرر شدید فروخته شد، اما FTX به تمام دارایی‌ها و سرمایه‌ای که می‌تواند به دست آورد برای بازپرداخت مشتریان نیاز دارد.

The post موسس FTX Sam Bankman-Fried Challenges Edition, Request Charges Be Dropped first on BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *