رئیس سابق صرافی ارز دیجیتال Thodex، فاروک فاتح اوزر، اکنون در بازداشت مقامات ترکیه است. او پس از ادعای اجرای یک سرقت 2 میلیارد دلاری رمزارز متواری شده بود.

اوزر فراری پس از نزدیک به دو سال تعقیب مقامات بین المللی از آلبانی به خانه بازگردانده شد. به گزارش رسانه های ترکیه، خبرگزاری آنادولواوزر صبح پنجشنبه در فرودگاه استانبول فرود آمد. سپس او را برای معاینه پزشکی بردند تا پلیس استانبول او را بازداشت کند

پس از آنکه دادگاه آلبانی در نوامبر سال گذشته دستور استرداد وی را صادر کرد، مقامات او را به ترکیه بازگرداندند. BeInCrypto گزارش داد که مقامات آلبانیایی این فرد فراری را در شهر ساحلی ویلو در اوت 2022 دستگیر کردند.

سرقت رمزنگاری 2 میلیارد دلاری Thodex

در 22 آوریل 2021، BeInCrypto گزارش داد که مشتریان صرافی ارزهای دیجیتال Thodex نمی توانند وجوه خود را برداشت کنند. در این مدت بیش از 390000 کاربر فعال داشت. در ابتدا، صرافی اعلام کرد که به دلیل «نوسان غیرعادی در حساب‌های شرکت» «به طور موقت بسته شده است».

طبق بیانیه ای در Thodex، فاروق فاتح اوزر در 19 آوریل برای دیدار با سرمایه گذاران خارجی به خارج از کشور سفر کرد. او حتی به کاربران اطمینان داد که چند روز دیگر به ترکیه بازخواهد گشت اما بعداً پاسخی نداد.

در طی تحقیقات، مقامات متوجه شدند که اوزر از مشتریان Thodex به ارزش تقریبی 2 میلیارد دلار کلاهبرداری کرده است. همزمان، اینترپل برای دستگیری او اخطاریه قرمز صادر کرد. شش نفر، از جمله خواهر و برادر اوزر، در ماه می 2021 زندانی شدند.

در همین حال، مقامات مونته نگرو رئیس آزمایشگاه Terraform، دو کوون را به جعل اسناد رسمی متهم کرده اند. او ماه گذشته در حالی که قصد داشت سوار یک پرواز خصوصی به مقصد دبی شود در فرودگاه پودگوریتسا دستگیر شد.

در مورد سرقت 2 میلیارد دلاری رمزارز یا هر چیز دیگری چیزی برای گفتن دارید؟ برای ما بنویسید یا به بحث ما بپیوندید کانال تلگرام. شما همچنین می توانید ما را بگیرید TikTok، فیس بوکیا توییتر.

برای جدیدترین BeInCrypto بیت کوین تجزیه و تحلیل (BTC)، اینجا کلیک کنید.

The post بنیانگذار فرار ارز رمزنگاری پس از سرقت ۲ میلیارد دلاری دستگیر شد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *