G7 موافقت کرده است که در راستای پذیرش استانداردهای نظارتی و فنی قابل همکاری برای هوش مصنوعی کار کند.

رهبران گروه G7 در دیدار روز جمعه در هیروشیما درباره مقررات هوش مصنوعی بحث کردند. در بیانیه مشترک روز شنبه، آنها بر اهمیت بحث های بین المللی در مورد حکمرانی هوش مصنوعی تاکید کردند و بر لزوم همکاری بین چارچوب های حاکمیت هوش مصنوعی تاکید کردند.

رهبران G7 متعهد به چشم انداز مشترک برای سیاست هوش مصنوعی هستند

در یک مفصل اطلاعیهرهبران G7 نیاز به همسو کردن دیدگاه کشورهای خود در مورد مقررات هوش مصنوعی را بیان کردند.

آنها به رشد سریع و دسترسی به مدل های هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT اشاره کردند که اخیراً در قالب برنامه راه اندازی شده است.

رهبران جهانی در هیروشیما «نیاز به بررسی فوری فرصت‌ها و چالش‌های هوش مصنوعی مولد را که به طور فزاینده‌ای در بین کشورها و بخش‌ها برجسته است، تشخیص دادند».

در حالی که آنها تشخیص دادند که رویکردها و ابزارهای سیاستی در بین اعضای G7 متفاوت است، اما گفتند که آنها “دیدگاه و هدف مشترک هوش مصنوعی قابل اعتماد” را دارند. آنها ضمن تعهد به کار بر روی استانداردهای فنی مشترک، توافق کردند که وزرای مربوطه تا پایان سال جاری یک کارگروه هوش مصنوعی تشکیل دهند.

این گروه در مورد چگونگی حفاظت از حقوق مالکیت معنوی، ترویج شفافیت و محافظت در برابر اطلاعات نادرست بحث خواهد کرد.

اتحادیه اروپا با مقررات هوش مصنوعی پیش می رود

آخرین توافق در پی اخباری مبنی بر اینکه اتحادیه اروپا (EU) یک قدم به تصویب مقررات اختصاصی هوش مصنوعی نزدیک‌تر شده است. اتحادیه اروپا گاهی اوقات به عنوان “هشتمین عضو” G7 شناخته می شود. چندین مقام اتحادیه اروپا در نشست هیروشیما حضور داشتند.

در اوایل ماه جاری، پارلمان اروپا پیش نویس دستور مذاکره برای لایحه هوش مصنوعی را تصویب کرد. اتحادیه اروپا اکنون وظیفه قانون گذاری را آغاز خواهد کرد. این لایحه به دنبال گسترش حقوق شهروندان برای مخالفت با تصمیمات اتخاذ شده توسط هوش مصنوعی و شفافیت سیستم های هوش مصنوعی است.

لایحه پیش بینی شده همچنین برنامه های خاصی از هوش مصنوعی را ممنوع می کند.

به عنوان مثال، انتظار می رود استفاده از سیستم های پلیسی پیش بینی ممنوع شود. این مدل‌های هوش مصنوعی هستند که تلاش می‌کنند فعالیت‌های مجرمانه را براساس پروفایل، مکان یا رفتار مجرمانه گذشته شناسایی کنند.

سیستم‌های شناسایی بیومتریک نیز از مکان‌های عمومی منع می‌شوند و حذف بی‌رویه داده‌های بیومتریک از رسانه‌های اجتماعی یا فیلم‌های دوربین‌های مداربسته غیرقانونی خواهد بود.

بایدن رئیس جمهور ایالات متحده هیچ مهلتی برای معامله گران رمزارز ارائه نمی دهد

همچنین بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده در نشست سران گروه 7 در مورد مذاکرات بودجه اظهار نظر کرد. در حالی که اظهار داشت که پیشنهاد هزینه بین حزب جمهوری خواه از طریق یک پیشنهاد دو حزبی تایید نشده است.

رئیس جمهور پیشنهاد جمهوری خواهان را “به سادگی غیرقابل قبول” خواند. رئیس جمهور بایدن در ادامه افزود:

من با معامله ای موافقت نمی کنم که از تقلب های مالیاتی ثروتمند و معامله گران ارزهای دیجیتال محافظت می کند و در عین حال دستیاران غذایی را در معرض خطر قرار می دهد.

در حال حاضر، هیچ توافق دو حزبی تایید نشده است. پرزیدنت بایدن روز یکشنبه برای ادامه مذاکرات بودجه به ایالات متحده باز خواهد گشت.

با این حال، به نظر می رسد واضح است که رئیس جمهور هیچ برنامه ای برای تشریح هرگونه مزیت هزینه ای که از بخش کریپتو محافظت یا به نفع آن باشد، ندارد.

The post تمرکز رهبران G7 بر سیاست مشترک هوش مصنوعی در میان انتقاد معامله‌گران کریپتو اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *