سیاست پولی دیجیتال برای ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) اولویت اصلی رهبران جهانی در اجلاس گروه هفت خواهد بود که این هفته در هیروشیما برگزار می شود.

رهبران در مورد قوانین کریپتو برای پول شویی و نقش CBDCها در بهبود کارایی پرداخت و شمول مالی بحث خواهند کرد.

رهبران G7 از توصیه های FSB برای مقررات رمزنگاری استفاده خواهند کرد

رهبران ژاپن، ایالات متحده، بریتانیا، کانادا، فرانسه، آلمان و ایتالیا این هفته در شهر هیروشیما ملاقات خواهند کرد تا در مورد ارزهای دیجیتال، CBDCها و سایر موضوعات مهم جهانی بحث کنند. اینها شامل تغییرات آب و هوایی، خلع سلاح هسته ای و جنگ روسیه و اوکراین است.

در جلسه ای که در اوایل این ماه برگزار شد، رهبران متعهد شدند که مقررات جدید ارزهای دیجیتال را از توصیه های هیئت ثبات مالی ژوئیه 2023 اعمال کنند.

آنها همچنین از قانون سفر گروه ویژه اقدام مالی ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کنند که الزامات گزارش دهی را برای ارائه دهندگان خدمات دارایی دیجیتال برای همه تراکنش های رمزنگاری تحمیل می کند.

مقررات جدید اروپا در بازارهای دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) قانون سفر اصلاح شده را در قانون انتقال وجوه خود اجرا می کند. MiCA از اکتبر 2024 یا اوایل سال 2023 در سه کشور G7 قابل اجرا خواهد بود.

تصمیم گیرندگان G7 نیز چنین خواهند کرد بحث و گفتگو چارچوب یکپارچه برای ارزهای دیجیتال بانک مرکزی سیاست جدید از راهنمایی های کتابچه راهنمای CBDC صندوق بین المللی پول استقبال می کند.

این سند قرار است در نشست‌های گروه بین‌المللی پول و بانک جهانی اواخر امسال منتشر شود.

این اجلاس از 19 تا 21 می 2023 در هتل گرند پرینس برگزار می شود.

چالش های رویکرد واحد به ارز دولتی

یک سیستم واحد ارز دیجیتال برای عملکرد در داخل و خارج از کشور مبدأ خود نیازمند قوانینی است. برخلاف ارزهای دیجیتال خصوصی که اساساً بدون مرز هستند، دولت ها باید نحوه استفاده از CBDC خود را مشخص کنند.

انواع تراکنش های آزمایش شده در پایلوت ارز یکپارچه | منبع: بانک تسویه حساب های بین المللی

کیف پول های دیجیتال به قوانین خاصی در مورد تراکنش های مجاز بر اساس استانداردهای جهانی پول شویی نیاز دارند. نظرسنجی اخیر بانک مرکزی اروپا (ECB) نشان داد که اروپایی‌ها تراکنش‌های بین همتایان را یک ویژگی حیاتی کیف پول دیجیتالی می‌دانند که رعایت آن را به یک ملاحظات کلیدی تبدیل می‌کند.

سامسونگ اخیراً موافقت کرده است که با بانک کره برای آزمایش انتقال فوری از شخص به شخص همکاری کند. یک پایلوت قبلی بانک مرکزی چالش‌های مربوط به انطباق با پولشویی مربوط به پیوند چند CBDC برای حواله‌ها را افشا کرد. بانک رعایت حریم خصوصی کاربران را در اولویت قرار داده است.

یکی از مقامات بانک بریتانیا اخیراً ایده تسویه حساب های دیجیتال عمده فروشی پوند در زمان واقعی را مطرح کرد. این کشور قصد دارد سال آینده یک سیستم تسویه ناخالص بی‌درنگ راه‌اندازی کند تا امکان انجام معاملات و تسویه سریع بین بانکی را فراهم کند.

ایالات متحده همچنین در ماه جولای سیستم تسویه فوری FedNow خود را آزمایش خواهد کرد، در حالی که بانک مرکزی اروپا اخیراً سومین گزارش پیشرفت خود را در مورد یورو دیجیتال بالقوه منتشر کرده است.

برای آخرین تجزیه و تحلیل بیت کوین (BTC) BeInCrypto، اینجا را کلیک کنید.

پست همگرایی رهبران G7 در هیروشیما برای بحث در مورد کریپتو و CBDC اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *