گلکسی دیجیتال هولدینگ و DWS یک اتحاد استراتژیک برای راه اندازی محصولات جدید ارز دیجیتال تشکیل داده اند که از طریق صرافی ها در اروپا تجارت می کنند.

این اعلامیه اشاره کرد که این جفت همچنین “سایر راه حل های دارایی دیجیتال را بررسی خواهند کرد.” DWS همچنین شریک انحصاری Galaxy برای محصولات قابل معامله در مبادلات ارزهای دیجیتال (ETP) در بازار اروپا خواهد بود. اوراق بهادار جدید از طریق حساب های کارگزاری سنتی قابل دسترسی خواهد بود.

مفهوم ETP

استیو کورز، رئیس جهانی مدیریت دارایی گلکسی، بر همکاری با DWS به عنوان کلید موفقیت محصول جدید تاکید کرد.

کورز گفت، هدف شرکا «افزایش توانایی ما برای ارائه راه‌حل‌های جامع به سرمایه‌گذاران اروپایی، توانمندسازی آنها برای بهره‌برداری از پتانسیل گسترده و نوید فناوری بلاک چین و دارایی‌های دیجیتال به شیوه‌ای ایمن و راحت است».

ETPها اوراق بهاداری هستند که از ارزش یک دارایی، شاخص یا ابزار مالی اساسی پیروی می کنند. ارزش‌های ETP، در تئوری، بر اساس دارایی‌هایی است که از آنها پیروی می‌کنند، و آنها را جایگزین ارزان‌تری برای صندوق‌های متقابل می‌کند. اما تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده هشدار داده‌اند که ارزش‌ها لزوماً با نوسانات بازارها همسو نیستند.

ETP های جدید Galaxy و DWS مبتنی بر دارایی های دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم و NFT خواهند بود. به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا انواع دارایی ها را در یک اوراق بهادار ردیابی کنند.

چرا مهم است

ETP دارایی دیجیتال جدید خطرات عمده ای را به همراه دارد. با این حال آنها به دلایل مختلف مورد توجه برخی از سرمایه گذاران هستند. اول، آنها اجازه می دهند تا با ارائه طیف گسترده ای از دارایی ها، پرتفوی ها را متنوع کنند. از جمله ارزهای دیجیتال، سهام، اوراق قرضه و کالاها.

ثانیاً، ETP ها برای سرمایه گذاران خرده فروشی و نهادی به راحتی در دسترس هستند زیرا آنها در بورس معامله می کنند. این بدان معناست که سرمایه گذاران می توانند در دارایی های مختلف بدون نیاز به مالکیت مستقیم یا معامله با پلتفرم های تجاری پیچیده سرمایه گذاری کنند.

علاوه بر این، ETP ها نقدینگی بالایی دارند، که منجر به اسپردهای پیشنهادی کمتر و هزینه های تراکنش کمتر می شود. آنها همچنین تمایل دارند کارمزدها و هزینه های عملیاتی کمتری داشته باشند که در نتیجه پس انداز سرمایه گذاران را به دنبال دارد. در نهایت، ETP ها شفاف هستند و دارایی های خود را روزانه افشا می کنند، که می تواند به سرمایه گذاران کمک کند تا در مورد سرمایه گذاری های خود تصمیمات آگاهانه بگیرند.

با وجود تمام مزایای درک شده، خطرات واقعی هستند. کمیسیون معاملات آتی کالا (CTFC) یک مورد را صادر کرده است هشدار در مورد ETP ها این هشدار می دهد که آنها لزوماً مانند صندوق های سنتی قابل معامله در بورس یا صندوق های سرمایه گذاری مشترک که در سهام، اوراق قرضه یا سایر طبقات دارایی سرمایه گذاری می کنند، رفتار نمی کنند. CFTC به تفاوت های بالقوه شدید بین ارزش سهام استخر کالا و ارزش هایی که دارایی یا دارایی های اساسی ممکن است افزایش یا کاهش یابد اشاره می کند.

CTFC به معامله گران هشدار می دهد که در مورد سودآوری بلندمدت ETP ها امید بی مورد نداشته باشند.

The post Galaxy و DWS برای راه اندازی ETP های کریپتو اروپایی اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *