غول بانکداری فرانسوی Societe Generale از یک استیبل کوین مبتنی بر یورو از نوع CBDC رونمایی کرده است. با این حال، توسعه دهندگان کریپتو به سرعت مشکلات احتمالی کد آن را شناسایی کردند.

در 20 آوریل، Societe Generale (SG) راه اندازی یک استیبل کوین یورو به نام “CoinVertible” را اعلام کرد. این دارایی مبتنی بر بلاک چین اتریوم است و دارای علامت EURCV است.

با این حال، به گفته SG، استیبل کوین جدید صادر شده توسط بانک فقط برای مشتریان آموزشی در دسترس است. EURCV “محدود به سرمایه گذارانی است که توسط گروه Societe Generale از طریق رویه های انطباق موجود (KYC/AML-CFT) وارد شده اند.”

این بانک اظهار داشت که کاملاً با “ساختار قانونی ایمن تضمین می کند (تفکیک کامل دارایی های وثیقه ای که برای حمایت از ارزش استیبل کوین ها از ناشر نگهداری می شود.

علاوه بر این، راه اندازی همزمان با تصویب نهایی مقررات MiCA کریپتو اروپا از پارلمان اروپا صورت می گیرد.

کد SG Stablecoin تشریح شد

با این حال، همه چیز در مورد استیبل کوین نهادی بانک به نظر نمی رسد. یک توکن ERC-20 به این معنی است که کد قرارداد هوشمند زیربنایی برای بازرسی در دسترس بوده است.

چندین توسعه‌دهنده کریپتو مشکلات متعددی را در مورد آن پیدا کرده‌اند که برخی از آنها نگران‌کننده هستند.

توسعه دهنده DeFi “0xfoobar” مشاهده شده که نقل و انتقالات برای تایید نیاز به تراکنش های متمرکز اضافی دارند.

هر انتقال واحد ERC20 باید در یک تراکنش جداگانه ETH ارسال شده توسط یک ثبت کننده متمرکز تایید شود. چه مایه خنده، آیا این CBDC شماست؟”

او با تمسخر گفت: «اگر ما یک ERC20 بسازیم، اما به جای اینکه در چند ثانیه تسویه حساب کنیم، هنوز باید منتظر فکس پشتی باشید، چه می‌شود.

مهندس نرم‌افزار «@0xCygaar» بند‌های موذی‌تری را پیدا کرد که در کد استیبل کوین دفن شده بودند.

او می‌گوید: «استیبل کوین جدید متصل به یورو از SG-Generale عملکردی دارد که به آن‌ها اجازه می‌دهد تمام پول شما را بگیرند.» گفت.

قطعه کد استیبل کوین SG – توییتر/@0xCigar

توسعه دهنده خاطرنشان کرد: “همچنین عملکردی وجود دارد که به آنها امکان می دهد پول شما را نیز بسوزانند.”

استیبل کوین با استفاده از این محدودیت ها مبتنی بر اتریوم با مشکلات مقیاس پذیری شدید روبرو خواهد شد. با این حال، با توجه به اینکه فقط برای مشتریان نهادی بانک در دسترس است، بعید است که مورد توجه قرار گیرد.

یک سابقه خطرناک CBDC

Societe Generale یک سابقه خطرناک برای ارزهای دیجیتال بانک مرکزی ایجاد کرده است. این نشان دهنده کنترل بانک بر دارایی است. این شامل کارهایی است که به کاربران اجازه می دهد با آن انجام دهند.

هشدارهایی درباره استقرار CBDC توسط قانونگذاران در ایالات متحده و در سطح جهان صادر شده است. اوایل سال جاری، تام ایمر، نماینده کنگره، قانون ضد نظارت CBDC را معرفی کرد.

این لایحه مقرراتی را برای جلوگیری از استفاده فدرال رزرو از CBDC برای اجرای سیاست های پولی و کنترل اقتصاد ارائه می کند.

دیگران هشدار داده اند که CBDC می تواند برای کنترل هزینه های مردم یا اعمال محدودیت های کربن استفاده شود.

The post نقص های شکافی که در کد یورو استیبل کوین Societe Generale یافت شد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *