صرافی ارزهای دیجیتال Gemini در تلاش است تا شکایت علیه خود را رد کند.

جمینی در ارسالی به دادگاه نیویورک که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) شکایت کرده است، استدلال کرده است که پرونده علیه آن ناقص است و باید کنار گذاشته شود.

شکایت SEC جمینی را به فروش اوراق بهادار ثبت نشده متهم کرد

در ژانویه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار شکایتی علیه جمینی و جنسیس تنظیم کرد و ادعا کرد که برنامه جمینی اورن قانون اوراق بهادار را زیر پا گذاشته است. جنسیس شریک جمینی در این طرح بود و از آن زمان برای ورشکستگی اقدام کرد.

جنسیس پس از ورشکستگی، برداشت از Earn را در نوامبر 2022 متوقف کرد. سپس Gemini این سرویس را در ژانویه به طور کامل تعطیل کرد. این دو شرکت از آن زمان به یک توافق 100 میلیون دلاری برای بازیابی وجوه کاربران دست یافتند.

این کمیسیون که به عنوان یک خط آشنا از SEC تحت ریاست لری جنسلر تبدیل شده است، به لزوم حمایت از مصرف کنندگان در پرونده خود در برابر Gemini و Genesis اشاره کرده است.

جنسلر با این استدلال که Gemini و Genesis اوراق بهادار ثبت نشده را به عموم مردم عرضه می‌کنند، گفت که «سکوهای وام‌دهی رمزنگاری و سایر واسطه‌ها باید با قوانین اوراق بهادار آزمایش‌شده ما مطابقت داشته باشند». وی افزود که انجام این کار به بهترین وجه از سرمایه گذاران محافظت می کند و باعث ایجاد اعتماد در بازارها می شود.

جمینی می گوید MDALA یک امنیت نیست

در روز جمعه حرکت – جنبش برای رد شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار علیه خود، جمینی در برابر ادعای تنظیم کننده مبنی بر اینکه طرح Earn به عنوان فروش اوراق بهادار عمل می کرد، استدلال می کند. اسناد ارائه شده به دادگاه بیان می‌کنند که شکایت SEC “تلاش جدیدی برای گسترش دامنه آنها فراتر از هرگونه خواندن منطقی از زبان قانونی مربوطه است.”

در نهایت، این موضوع دقیقاً به نوع رابطه بین Gemini، Genesis و تک تک کاربران Earn خلاصه می شود.

این رابطه که به عنوان قرارداد وام دارایی دیجیتال اصلی (MDALA) منعقد شد، چارچوبی را برای Gemini Earn ایجاد کرد. طبق این قرارداد، جنسیس به عنوان یک وام گیرنده عمل کرد و به کاربران اجازه داد با وام دادن به دارایی های رمزنگاری شده خود، سود کسب کنند. خود جوزا به عنوان یک واسطه و نگهبان عمل می کرد.

با این حال، جمینی استدلال می کند که MDALA خود هرگز نیازی به استقراض یا وام ندارد. در عوض، رقابت‌های ورزشی نشان می‌دهد که این صرفاً مکانیزمی است که توافقات بین وام گیرنده و وام‌دهنده را تسهیل می‌کند.

اگر دادگاه از جمینی حمایت کند، ادعای SEC مبنی بر فروخته شدن MDALA به عنوان اوراق بهادار باطل خواهد شد. همانطور که جمینی در استیناف خود می گوید، شکایت علیه آن:

هرگز توضیح نمی‌دهد که MDALA چگونه، چه زمانی یا کجا فروخته شده است.»

جمینی در نقش دوقلوهای وینکلووس به سمت اروپا حرکت می‌کند

بر خلاف پس‌زمینه رویکرد جنگ طلبانه SEC به دارایی‌های دیجیتال، جمینی در حال بررسی جابه‌جایی عملیات به خارج از کشور است.

بنیانگذاران این شرکت کامرون و تایلر وینکلووس اخیراً با تنظیم کننده مالی بریتانیا ملاقات کردند تا در مورد انتقال احتمالی به لندن گفتگو کنند.

همانطور که کامرون وینکلووس به روزنامه انگلیسی گفت تلگراف:

“در حال حاضر در ایالات متحده بادهای مخالف زیادی وجود دارد که انجام کاری در آنجا دشوار است. و بنابراین، برای ادامه ساختن کسب‌وکارمان و سرمایه‌گذاری در استخدام، باید به دنبال جای دیگری باشیم.»

و در حالی که او کنار گذاشتن کامل بازار ایالات متحده را رد کرد، با تاکید بر گسترش اخیر جهانی شرکت، افزود که “شما می توانید با پای خود رای دهید.”

علاوه بر این، نقل مکان احتمالی به لندن تنها نشانه دور شدن جمینی از ایالات متحده نیست.
روز پنجشنبه، صرافی ارزهای دیجیتال اعلام کرد که یک دفتر مرکزی جدید اروپایی در دوبلین افتتاح خواهد کرد.

گرفتن به توییتر به جشن گرفتن در این خبر، کامرون وینکلووس، رویکرد اتحادیه اروپا در قبال مقررات ارزهای دیجیتال را تحسین کرد. به طور خاص، او قانون بازارهای دارایی‌های رمزنگاری (MiCA) را «تنظیم عقل سلیم» نامید.

The post Gemini Fights Back: به دنبال رد شکایت SEC است اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *