اگرچه چین تجارت کریپتو را در سال 2021 غیرقانونی اعلام کرد، صرافی‌های بزرگ همچنان مشتریان چینی را تحت فشار قرار می‌دهند.

به عنوان مثال، الف سند ارائه شده به عنوان بخشی از پرونده های ورشکستگی FTX در ماه نوامبر نشان می دهد که کاربران چینی 8 درصد از مشتریان صرافی را تشکیل می دهند.

علاوه بر این، شرکت های رمزنگاری چینی راهی برای اختراع مجدد خود به عنوان کسب و کارهای بین المللی پیدا کرده اند.

هنگ کنگ برای دارایی های مجازی باز است

در حالی که ممکن است سرزمین اصلی چین موضع سختی در مورد ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده باشد، شرکت های چینی مانند Huobi پناهگاه امنی در هنگ کنگ پیدا کرده اند.

در آنجا، سیاست‌های دوستدار ارزهای دیجیتال و مقررات پیشرونده دولت به این شهر کمک کرده است تا به عنوان یکی از قطب‌های ارز دیجیتال مسلط آسیا ظاهر شود.

سازمان پولی هنگ کنگ (HKMA) علاوه بر یک رژیم مجوز آتی برای ارائه دهندگان خدمات رمزنگاری، حتی تا آنجا پیش رفته که از بانک ها خواسته است تا به شرکت های رمزنگاری خدمات ارائه دهند.

به نوبه خود، Huobi اعلام کرده است که قصد دارد یکی از اولین صرافی های کاملاً سازگار در هنگ کنگ باشد. و در مسیر دریافت مجوز HKMA با اجرایی شدن رژیم مجوز جدید است. همچنین دارد توییت کرد که «در مورد سیاست‌های طرفدار رمزارز هنگ‌کنگ مشتاق است».

چگونه Huobi ممنوعیت رمزنگاری چین را دور می زند

در پی ممنوعیت کریپتو در چین، سهم بازار Huobi به شدت کاهش یافت. به عنوان بلومبرگ گزارش شده است در ماه مارس، از 21.6 درصد در سال 2020 به تنها 4 درصد در سال 2022 کاهش یافت. و در ماه های پس از ورشکستگی FTX، شرکت در آشفتگی بازار متعاقب آن غرق شد.

اما پس از ضربه اولیه، Huobi به مبارزه بازگشته است.

در ماه آوریل، سرمایه گذار Huobi جاستین سان پیش بینی کرد این کسب و کار در سه ماهه دوم سال 2023 به سود 111 میلیون دلاری خواهد رسید. این نشان دهنده یک چرخش قابل توجه نسبت به عملکرد آن در سال 2022 است. سپس، از دست دادن مشتریان چینی و هزینه های یک بازسازی بزرگ باعث کاهش سود شد.

علاوه بر این، Huobi مسلماً فراتر از هر رقبای خود پیش رفته است تا معامله‌گران کریپتو چین را کنار بگذارد.

فراتر از محدود کردن ثبت نام از آدرس های IP مستقر در سرزمین اصلی چین، Huobi کاری برای جلوگیری از ورود مشتریان چینی انجام نمی دهد.

در یک نمایش وقیحانه از مقاومت در برابر مقامات دولتی، این صرافی حتی به کاربران چینی دستور می دهد که برای برنامه شهروندی دیجیتال دومینیکا به عنوان راهی برای دور زدن این ممنوعیت اقدام کنند.

استقبال مشتریان چینی در متاورس بدون مرز

مشارکت Huobi با کشور کارائیب نیز بخشی از یک اتحاد استراتژیک است.

در کنار TRON و آزمایشگاه‌های DMC، Huobi نقش کلیدی در انتشار رمز TRC-20 دومینیکا کوین (DMC) ایفا کرده است. DMC که در نوامبر راه اندازی شد، به دارندگان حق شهروندی دیجیتال دومینیکن می دهد.

آ بیانیه مطبوعاتی منتشر شده پس از راه اندازی این ابتکار، نشان دهنده نوع محیط دیجیتال بدون مرزی است که Huobi از آن برای به چالش کشیدن ممنوعیت رمزنگاری چین استفاده می کند.

با ساختن یک حالت دیجیتال در متاورس، “دومینیکا از محدودیت های زمین شناسی فراتر خواهد رفت.” می افزاید که از این برنامه برای «درگیر شدن عمیق در فرآیند جهانی شدن» استفاده خواهد کرد.

The post شرکت‌های رمزنگاری جهانی با وجود تحریم چین رشد می‌کنند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *