بازار کریپتو برای داده های اقتصادی جدید آماده می شود. چهار تحول، به طور خاص، موضوع گمانه زنی های شدید است. ارقام تولید ناخالص داخلی ایالات متحده منتشر خواهد شد. ارقام اقتصادی منطقه یورو نیز همینطور خواهد بود. تصمیم بانک ژاپن درباره نرخ بهره عمومی خواهد شد. و شرکت های پیشرو S&P، از جمله محرک ها و تکان دهنده های Big Tech، درآمد خود را گزارش خواهند کرد.

داده ها در راه است

داده ها و شاخص های اقتصادی جهانی که در این هفته منتشر می شوند می توانند بر بازارها تأثیر بگذارند. ناگفته نماند تصمیمات بانک مرکزی.

تولید ناخالص داخلی (GDP) سه ماهه اول ایالات متحده، شاخص هزینه اشتغال (ECI)، مخارج اصلی مصرف شخصی (PCE) و ارقام اعتماد مصرف کننده، با دوره خاموشی فدرال رزرو قبل از جلسه کمیته بازار آزاد فدرال در هفته آینده، نکات مهمی هستند.

در اروپا، ارقام تولید ناخالص داخلی و شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) برای آلمان و فرانسه و تولید ناخالص داخلی برای منطقه یورو، همراه با سنج های احساسات برای بلوک، عمومی خواهند شد. رشد تولید ناخالص داخلی در منطقه یورو در سه ماهه چهارم از 0.1 درصد به 0 درصد کاهش یافت. به ویژه اقتصادهای اروپایی از زمان جنگ در اوکراین در رکود گیر کرده اند.

در آسیا، ژاپن تصمیم نرخ بهره بانک ژاپن (BoJ) و بسیاری از داده های کلیدی اقتصادی را دریافت خواهد کرد. از جمله شاخص‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده، بازار کار، خرده‌فروشی و تولید صنعتی توکیو. تصمیم BoJ مورد بررسی قرار خواهد گرفت، زیرا اولین جلسه کازوئو اوئدا به عنوان رئیس بانک مرکزی است.

گزارش های درآمد شرکت بزرگ فناوری

این هفته، 178 شرکت S&P، که همه آنها تمرکز فناوری ندارند، اما شامل فناوری‌هایی هستند که از نزدیک تماشا می‌شوند. مگا کلاهنتایج Q1 را گزارش خواهد کرد. حدود 40 درصد از درآمد شاخص را به خود اختصاص داده است.

شرکت های بزرگ فناوری مانند مایکروسافت، آلفابت، متا و آمازون این هفته گزارش خواهند داد. دیگر شرکت های فناوری قابل توجهی که ارقام خود را گزارش می کنند عبارتند از Texas Instruments، SK Hynix، Intel و Sony. بسیاری از این شرکت‌ها باعث رشد شاخص S&P 500 در سه ماهه اول شدند.

شرکت های دیگری مانند Credit Suisse، UBS، Novartis، AstraZeneca، Sanofi، Eli Lilly، AbbVie، Merck، Bristol-Myers Squibb، McDonald’s، Chipotle، PepsiCo، Coca-Cola، Domino’s، Mondelez، Hilton، BYD، و Mercedes-Benz، جنرال موتورز نیز درآمد را گزارش خواهد کرد.

در کل، سرمایه گذاران به دنبال هرگونه نشانه ای از رکود در اقتصاد جهانی خواهند بود. در میان گزارش‌های فناوری، ناظران مشتاق خواهند بود تا نشانه‌هایی را پیدا کنند که نشان می‌دهد هوش مصنوعی شروع به تأثیرگذاری بر ترازنامه کرده است.

تا قبل از راه اندازی ChatGPT در سال گذشته، Big Tech در زمینه هوش مصنوعی محتاط بود. Big Tech اکنون در رقابتی برای تسلط بر فناوری است که احتمالاً آینده را شکل خواهد داد.

پست چهار رویداد مالی جهانی که در این هفته بازارهای کریپتو را متزلزل خواهند کرد، اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *