انحلال دهندگان گلوبیکس مستقر در جبل الطارق از صرافی کریپتو می خواهند که دارایی های دیجیتال را مسدود کند و هویت مشتریان خاصی را فاش کند.

در جستجوی ۴۳ میلیون دلار، وکلای ورشکستگی روز سه‌شنبه حکم دادگاهی را به دست آوردند تا به Crypto.com، Bitstamp و Kraken دستور دهند تا صاحبان کیف پول‌هایی را که به Globix پیوند دارند، فاش کنند.

آیا انحلال Globix شهرت رمزنگاری جبل الطارق را تهدید می کند؟

مالک پلتفرم دامیان کارراس درهای محل معاملات را در ژوئن 2022 بست. مدل کسب و کار آن که به سرمایه گذاران اجازه می داد از طریق معاملات خودکار توکن های جذابی را انتخاب کنند، در طول زمستان کریپتو شکست خورد. کارراس بعداً پس از تلاش برای پرداخت به سرمایه گذاران، شرکت را منحل کرد.

به گفته Carreras، صرافی قربانی جرایم سایبری شده است. یکی از افراد نزدیک به این موضوع گفت که بیشتر وجوه مفقود شده در تتر نگهداری می شد.

دادگاه ها همچنین بایننس، بزرگترین صرافی جهان از نظر حجم معاملات، از انتقال وجوه از کیف پول های گلوبیکس جلوگیری کردند. 18 میلیون دلار از می 2021 به سپتامبر 2022 منتقل شد و ادعا کرد که از نظر قانونی مطابقت دارد.

را انحلال مقررات و شهرت جبل الطارق برای ارزهای دیجیتال را به عنوان یک مرکز ارز دیجیتال امیدوار کننده زیر سوال برده است. قلمرو بریتانیا این مقررات را در سال 2018 تصویب کرد. در اوایل سال جاری، قوانین دستکاری بازار و یکپارچگی را به قوانین خود اضافه کرد که چارچوب دفتر کل توزیع شده نام داشت.

به گفته آلبرت ایزولا، وزیر خدمات دیجیتال و مالی، بازار کریپتو باید به شیوه ای منصفانه، منظم و کارآمد عمل کند و اعتماد صنایع تحت نظارت را جلب کند.

گروه ویژه اقدام مالی، سال گذشته این جزیره را به دلیل خلأهای نظارتی که اجازه می دهد پولشویی و تامین مالی تروریسم از بین برود، در لیست خاکستری خود قرار داد.

شرکت‌های بزرگ رمزارز در حال حاضر به منطقه متعهد هستند

شرکت Valereum، کارآفرین انگلیسی ریچارد اودل پولدن، سال گذشته با اشاره به مزیت حرکت اول جزیره در مورد مقررات ارزهای دیجیتال، برنامه‌های خود را برای خرید اکثریت سهام در بورس اوراق بهادار جبل الطارق اعلام کرد. این خرید به معامله گران اجازه می دهد تا سهام و سایر محصولات مالی معمولی را با استفاده از رمزارز خریداری کنند. این خرید در اکتبر 2022 از کمیسیون خدمات مالی جبل الطارق تأیید شد.

در 21 آوریل 2023، پولدنتایید شدهValereum دارایی های ماینینگ بیت کوین را به منظور «تمرکز کامل» روی خرید صرافی و راه اندازی برنامه NFT خود فروخت. در زمان انتشار، این شرکت نشان نداده بود که آیا انحلال گلوبیکس بر این برنامه ها تأثیر می گذارد یا خیر.

بایننس که سال گذشته چهار نقش را در جبل الطارق تبلیغ کرد، هنوز استخدام می کند کایران ریس به عنوان مدیر عامل Binance Exchange (GIB) Limited. از 30 مارس، این شرکت بود تبلیغات موقعیت های شغلی در انطباق، نشان می دهد که قصد دارد به فعالیت در منطقه ادامه دهد.

برای آخرین تحلیل بیت کوین (BTC) Be(In)Crypto، اینجا را کلیک کنید.

پست انحلال دهندگان گلوبیکس مبادلات رمزنگاری را مجبور می کنند تا اطلاعات مشتری را فاش کنند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *