بانک مرکزی زیمبابوه یک ارز دیجیتال با پشتوانه طلا راه اندازی خواهد کرد، روزنامه ملی، ساندی میل گزارش ها.

و اگرچه از نظر فنی می توان توکن ها را نوعی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در نظر گرفت، اما بهتر است به عنوان طلای دیجیتال در نظر گرفته شوند.

طلای دیجیتال به عنوان پوششی در برابر تورم

توکن های جدید با پشتوانه طلا در کشوری منتشر می شوند که سابقه تورم نگران کننده ای دارد.

از زمانی که زیمبابوه در سال 2008 از یک بحران بزرگ ابر تورم رنج می برد، این کشور برای کاهش نرخ ها تلاش کرده است. در سال گذشته، تورم سالانه به ندرت به زیر 90 درصد رسیده است. و دلار زیمبابوه در برابر ارزهای اصلی به شدت کاهش یافته است.

در مواجهه با چنین محیط تورمی، ساکنان این کشور می‌توانند دلارهای زیمبابوه را با طلای دیجیتال به عنوان راهی برای محافظت در برابر نرخ‌های ارز نوسان مبادله کنند. خود طلا در اختيار مقام صادر كننده خواهد بود.

دکتر مانگودیا، فرماندار RBZ به این روزنامه گفت که بانک مرکزی همچنین در حال بررسی انتشار بیشتر سکه های فیزیکی طلا است. در تلاش برای مهار تورم با استفاده از ذخایر طلای خود برای خارج کردن دلار زیمبابوه از گردش، بانک مرکزی این فلز گرانبها را به صورت فیزیکی و توکنی منتشر خواهد کرد.

او گفت: «آنچه ما متوجه شدیم این است که تقاضا برای ارز خارجی، جدای از نیاز به واردات کالا و خدمات در زیمبابوه، به عنوان ذخیره ارزش نیز تلقی می شود.

رمزنگاری با پشتوانه طلا

البته، در سال‌های گذشته تلاش‌های زیادی برای توکن کردن دارایی‌های فیزیکی طلا صورت گرفته است.

برای الهام گرفتن، RBZ می تواند به ارزهای دیجیتال موجود مانند Gold Coin (GLC) و Meld Gold by Algorand (MCAU) نگاه کند. این توکن‌ها که توسط بازیکنان شناخته شده در فضای کریپتو ساخته شده‌اند، راهی جایگزین برای سرمایه‌گذاری در طلا برای افراد ارائه می‌کنند. و بدون نیاز به نگه داشتن فیزیکی آن.

در موارد ارز پشتوانه طلا، ارائه دهندگان فناوری بلاک چین اغلب با متخصصان تجارت و نگهداری فلزات گرانبها همکاری می کنند.

به عنوان مثال، پالایشگاه فلزات گرانبها SEMPSA JP با Aurus شریک شده است. از طریق این همکاری، این شرکت توکن هایی با پشتوانه طلا و نقره را به دلالان شمش عرضه می کند.

طلای توکنیزه شده علاوه بر محول کردن مسئولیت ذخیره سازی به حرفه ای ها، به افراد اجازه می دهد تا وزن های کوچکتر را به راحتی خریداری کنند. از آنجایی که هنگام مبادله دارایی های دیجیتال نیازی به پردازش فلز فیزیکی نیست، ارزهای دیجیتال با پشتوانه طلا می توانند موانع ورود به کلاس سرمایه گذاری را کاهش دهند.

The post ارز دیجیتال با پشتوانه طلا ممکن است به زیمبابوه کمک کند تا در برابر تورم مقاومت کند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *