برخی از دفاتر خانوادگی تصمیم می گیرند که کمتر به ارز دیجیتال به عنوان سرمایه گذاری علاقه مند هستند، بر اساس یک گزارش جدید اما دیر یا زود وقتی فرصت های مناسب پیش آمد پودر خشک خود را به کار خواهند گرفت. چه دارایی هایی را انتخاب خواهند کرد؟

طبق گزارش جدید گلدمن ساکس، تنها 32 درصد از دفاتر خانواده در حال حاضر در دارایی های دیجیتال سرمایه گذاری می کنند. و درصدی که به طور خاص در کریپتو سرمایه گذاری می کنند کمی کمتر است، فقط 26٪.

داده های گلدمن ساکس

گزارش “چشم در افق: بینش سرمایه گذاری دفتر خانواده”، یافته های متفاوتی را ارائه می دهد. در اینجا زمینه‌هایی برای خوش‌بینی و بدبینی در مورد پذیرش گسترده‌تر کریپتو وجود دارد. برخی برای پذیرش دارایی های دیجیتال عجله دارند، در حالی که برخی دیگر در شک و تردید خود قوی تر می شوند.

در این گزارش آمده است: «در اکوسیستم دارایی‌های دیجیتال، دفاتر خانواده در مورد ارزهای دیجیتال تعیین‌کننده‌تر شده‌اند. نسبتی که سرمایه گذاری می شود از 16 درصد در سال 2021 به 26 درصد افزایش یافته است. با این حال، نسبتی که سرمایه گذاری نشده و علاقه ای به آینده ندارند از 39 درصد به 62 درصد رسیده است.

این گزارش آمار نگران کننده دیگری را اضافه می کند. آن دسته از دفاتر خانوادگی که می‌گویند ممکن است در آینده سرمایه‌گذاری‌های کریپتو را در نظر بگیرند، تنها ۱۲ درصد از کل سرمایه‌گذاری‌ها هستند که از ۴۵ درصد در سال ۲۰۲۱ کاهش یافته است.

روش شناسی

این بانک از 166 “تصمیم گیرنده” در دفاتر خانواده نظرسنجی کرد تا یک مرور کلی ایجاد کند. از میان پاسخ دهندگان، 95 نفر در قاره آمریکا، 34 نفر در اروپا و خاورمیانه و 37 نفر در منطقه آسیا و اقیانوسیه بودند. این گزارش مجموعه‌ای از علایق و انگیزه‌ها را از سوی کسانی که در دارایی‌های دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کنند، یافت.

منبع: گلدمن ساکس

این گزارش روشن می‌کند که دیدگاه‌ها در مورد سودمندی و ارزش چنین دارایی‌هایی بسیار متفاوت است.

اما بر اساس این گزارش، نمی‌توان شک داشت که کلاس‌های دارایی سنتی همچنان در میان تخصیص‌دهنده‌ها محبوب هستند. این نشان می دهد که دفاتر خانواده بخش بزرگی از سرمایه گذاری خود را در دارایی هایی مانند سهام خصوصی، املاک و مستغلات، زیرساخت ها، صندوق های تامینی و اعتبار خصوصی پارک می کنند. اینها با هم 44 درصد از دارایی های آنها را تشکیل می دهند.

علاوه بر این، دفاتر خانواده تخصیص دارایی های خود را نسبتاً ثابت نگه داشته اند. بر اساس این نظرسنجی، پول نقد 12 درصد از پرتفوی آنها را تشکیل می دهد. عددی معمولاً بیشتر از سایر گروه هاست. با این حال، 35 درصد از دفاتر خانواده قصد دارند در سال آینده با به وجود آمدن فرصت ها، این پول را سرمایه گذاری کنند.

این گزارش می گوید که دفاتر خانواده به دلیل عدم اطمینان در اقتصاد منتظر زمان مناسب برای سرمایه گذاری پول خود هستند.

عموم مردم همچنان نسبت به کریپتو محتاط هستند

یافته‌های این گزارش تصویری از شک و تردید گسترده‌تر را نشان می‌دهد. علاقه به ارزهای دیجیتال به طور کلی در سراسر جهان متفاوت است. بر اساس گوگل ترندز، بیت کوین از سال 2021 به بعد با کاهش عمومی علاقه مواجه شد. اگرچه اوضاع در سال 2023 رو به افزایش است. ارز از ابتدای سال جاری نسبتا ثابت مانده است.

عموم مردم نیز از سال 2022 نسبت به دارایی های رمزنگاری محتاط تر بوده اند. بر اساس نظرسنجی 13 تا 19 مارس توسط این سازمان، اکثر آمریکایی هایی که در مورد ارزهای رمزنگاری شده شنیده اند، از ایمنی و قابلیت اطمینان آنها اطمینان ندارند. مرکز تحقیقات پیو.

از 88 درصدی که حداقل کمی در مورد ارزهای دیجیتال شنیده اند، 75 درصد می گویند که به روش های فعلی سرمایه گذاری، تجارت یا استفاده از آنها اعتماد ندارند.

این نگرانی در میان بزرگسالان 50 ساله و بالاتر (85%) بیشتر از گروه های سنی جوان تر (66%) است. تنها درصد کمی از بزرگسالان نسبت به ارزهای دیجیتال بسیار یا بسیار مطمئن هستند.

The post Goldman Sachs: 26% از دفاتر خانواده روی رمزگذاری سرمایه گذاری می کنند اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *