بر اساس داده های مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی، از سال 2006 بیش از 700 حمله سایبری به سازمان های دولتی صورت گرفته است. ارقام بخشی از یک روند نگران کننده جهانی است که هیچ نشانه ای از کاهش نشان نمی دهد.

حملات سایبری در سه ماهه اول سال جاری نسبت به کل سال 2022 بیشتر به سازمان‌های دولتی حمله کرده است. این بر اساس تحلیلی است که توسط شرکت امنیت سایبری Surfshark انجام شده است. داده ها از مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی.

حملات سایبری در حال افزایش است

حملات سایبری به دولت ها در حال افزایش است. نزدیک به نیمی از حوادث بررسی شده در سه سال گذشته رخ داده است. قبل از سال 2020، سازمان های دولتی به طور متوسط ​​29 حمله سایبری در سال را گزارش می کردند. این رقم پس از سال 2020 به میانگین سالانه 96 افزایش یافت.

اگرچه از 722 حمله، تنها 15 درصد آنها جاسوسی سایبری یا از سوی بازیگران تحت حمایت دولت بوده است. به این معنی که 85 درصد از تمام حملات از سوی هکرهای کلاه سیاه و سازمان های جنایی بوده است.

منبع: Surfshark

Surfshark 924 حادثه سایبری مهم را که بین سال‌های 2006 و 2023 رخ داده است، تجزیه و تحلیل کرد. در 11 آوریل، این شرکت داده‌ها را جمع‌آوری کرد و هر حادثه را بر اساس نوع نهاد مورد هدف حمله طبقه‌بندی کرد و تنها بر حملات به سازمان‌های دولتی تمرکز کرد.

در سه ماهه اول سال 2023، مهاجمان 32 بار سازمان های دولتی را هدف قرار دادند و 9 مورد از این رویدادها به عنوان جاسوسی سایبری طبقه بندی شدند. این تعداد تقریباً معادل تعداد کل حملات جاسوسی سایبری – ده – است که در سال 2022 رخ داده است.

کمپین های جاسوسی سایبری 28 درصد از حملات به سازمان های دولتی را در سه ماهه اول سال 2023 به خود اختصاص داده اند، در حالی که میانگین تنها 16 درصد در کل دهه بوده است.

می توانید داده های کامل تحقیق را برای این مطالعه بیابید اینجا.

کاخ سفید سیاست جدید امنیت سایبری را اعلام کرد

با معیارهای متعدد، جرایم سایبری در سراسر جهان به سرعت در حال رشد است. از آنجایی که هر شرکتی به یک هدف واقعی تبدیل شده است، هکرهای کلاه سیاه از آسیب پذیری ها و شکاف های دفاع سایبری استفاده می کنند.

Cybersecurity Ventures پیش بینی می کند که هزینه جرایم سایبری در سال 2023 به 8 تریلیون دلار خواهد رسید و افزایش دادن تا سال 2025 به 10.5 تریلیون دلار برسد.

در ماه مارس سال جاری، دولت بایدن اعلام کرد استراتژی جدید امنیت سایبری ملی هدف این استراتژی انتقال مسئولیت امنیت سایبری از افراد، مشاغل کوچک و دولت‌های محلی به سازمان‌هایی است که «بهترین موقعیت را برای کاهش ریسک دارند».

The post حملات سایبری به دولت ها با سرعت هشدار دهنده ای افزایش می یابد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *