Grayscale Investments، بزرگترین مدیر دارایی ارز دیجیتال، Grayscale Solana Trust (GSOL) را در بازارهای OTC راه اندازی کرده است. این راه اندازی در بحبوحه کشمکش قانونی با SEC بر سر حق بازاریابی ETF بیت کوین صورت می گیرد.

Grayscale Investments، بزرگترین مدیر دارایی ارزهای دیجیتال جهان، اعلام کرده است که Grayscale Solana Trust (GSOL) معاملات خود را در بازارهای فرابورس با نماد $GSOL آغاز کرده است.

در این زمان، مدیر دارایی 16 محصول سرمایه گذاری ارز دیجیتال را ارائه می دهد که در بازارهای فرابورس نقل شده است. اما تنظیم کننده ها در ایالات متحده به همه محصولات Grayscale چراغ سبز نشان نداده اند.

مدیر دارایی Solana Trust خود را در نوامبر 2021 راه اندازی کرد. در تئوری، این فرصتی را برای سرمایه گذاران فراهم می کند تا بدون خرید شخصاً آن را به Solana سرمایه گذاری کنند. با مالکیت سولانا، ارزش سهام تراست همگام با ارزش ارز دیجیتال در نوسان است.

در حالی که SOL تا به امروز حدود 150٪ افزایش یافته است، قیمت آن هنوز 75٪ کمتر از قیمت 100 دلاری خود در سال گذشته است. به طور کلی، SOL بیش از 90 درصد از بالاترین رکورد خود در ژوئن 2021 کاهش یافته است.

تا 14 آوریل 2023، 304427 سهم از GSOL موجود بود. سهام ایجاد شده از طریق قرار دادن خصوصی تراست پس از یک دوره نگهداری قانونی یک ساله طبق قانون 144 قانون اوراق بهادار سال 1933 واجد شرایط فروش در بازار عمومی می شود.

SOL نسبت به ATH خود 95 درصد کاهش یافته است. منبع: CoinMarketCap

Grayscale اکنون 16 محصول مشابه را ارائه می دهد

هدف سرمایه گذاری تراست این است که ارزش سهام (بر اساس سولانا به ازای هر سهم) منعکس کننده ارزش سولانا باشد که توسط تراست نگهداری می شود. قیمت منعکس کننده شاخص قیمت CoinDesk Solana (SLX) در ساعت 4:00 بعد از ظهر به وقت نیویورک است، منهای هزینه های Trust و سایر بدهی ها.

سایر محصولات Grayscale Investments عبارتند از DeFi Fund آنها، که در معرض سبدی متنوع از دارایی های دیجیتال DeFi قرار می گیرد، Grayscale Digital Large Cap Fund که قرار گرفتن در معرض بزرگترین و نقدترین دارایی های دیجیتال را ارائه می دهد، و Grayscale Smart Contract Platform Ex-Ethereum Fund. که قرار گرفتن در معرض مجموعه ای از پلتفرم های قرارداد هوشمند را ارائه می دهد.

با راه اندازی GSOL، مدیر دارایی اکنون در مجموع 16 محصول را با قیمت های عمومی در دسترس قرار می دهد. همه سرمایه‌گذارانی که به اوراق بهادار ایالات متحده دسترسی دارند، می‌توانند سهام GSOL با قابلیت تجارت آزاد را خریداری و بفروشند. تقریباً به همان روشی که با سایر اوراق بهادار معامله می کنند.

معرفی تراست سولانا با اختلاف حقوقی جاری گری اسکیل با کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) همزمان است. زمانی که درخواست آن برای تبدیل Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) به بیت کوین ETF رد شد، Grayscale از SEC شکایت کرد.

پست Grayscale Solana Trust را در بازارهای فرابورس راه اندازی کرد اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *