پلتفرم کریپتو کره جنوبی GDAC حداقل 13 میلیون دلار بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، WEMIX و USDT را از طریق هک کیف پول داغ در 9 آوریل از دست داد.

پس از شناسایی هک توسط سیستم نظارتی صرافی، تیم نظارتی GDAC سپرده‌ها و برداشت‌ها را به حالت تعلیق درآورد و به مقامات هشدار داد.

GDAC تقریباً 25٪ از دارایی های تحت نگهبان را هک کرد

هکر 60.81 بیت کوین (تقریباً 1.7 میلیون دلار)، 350.50 ETH (649،000 دلار)، 10،000،000 WEMIX (11.4 میلیون دلار) و 220،000 USDT (220،000 دلار) سرقت کرد. دارایی های دزدیده شده 23 درصد از دارایی های تحت قیمومت GDAC را تشکیل می دهند.

پس از هک، صرافی مستقر در سئول با پلیس تماس گرفت و ماجرا را به آژانس اینترنت و امنیت کره گزارش داد. همچنین به واحد اطلاعات مالی، سازمان دولتی که مسئول جلوگیری از پولشویی و تامین مالی تروریسم است، اطلاع داد.

همچنین دارد پرسید صرافی های دیگر برای جلوگیری از سپرده گذاری از آدرس کیف پولی که وجوه دزدیده شده را در خود نگه می دارد.

قانون آتی ارزهای دیجیتال هنگ‌کنگ پیشنهاد می‌کند که به متولیان کریپتو اجازه می‌دهد تا ۲ درصد از دارایی‌های مشتریان را در کیف‌پول‌های داغ نگه دارند. پلتفرم‌ها همچنین باید بیمه داشته باشند تا خطرات حضانت را پوشش دهند.

شرکت امنیتی BlockSec 100 ETH را از یک هک DeFi که از یک اشکال در قرارداد هوشمند Router2Processor2 SushiSwap در 9 آوریل سوء استفاده کرده بود، بازیابی کرده است. شرکت امنیتی PeckShield در ابتدا گزارش داد که هک برای یک کاربر حداقل 1800 ETH (3.3 میلیون دلار) هزینه داشته است.

مقامات کره جنوبی از تلاش‌های استرداد دو کوون ناامید شدند

دادستان های کره جنوبی اخیرا دارایی های متعلق به دانیل شین، موسس آزمایشگاه Terraform را توقیف کردند.

مقامات آپارتمان های شین در سئول و زمین ها را در هواسونگ و گاپیونگ در استان چونگ چئونگ جنوبی مصادره کرده اند. آنها همچنین خودروهای متعلق به شین و دیگران را توقیف کرده اند. دادستان تخمین می‌زند که عواید حاصل از جنایاتی که گفته می‌شود توسط شین، دو کوون، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه‌های Terraform و دیگران انجام شده است، بالغ بر 300 میلیون دلار بوده است.

دادستان های کره ای ادعا می کنند که Kwon، Shin و سایر کارکنان آزمایشگاه Terraform از سرمایه گذاران در ارزهای رمزنگاری TerraUSD و LUNA آن اخاذی کرده اند.

مقامات ایالات متحده و کره جنوبی به دنبال استرداد کوون هستند، که وکیل کوون گفت به این زودی اتفاق نخواهد افتاد.

هر دو TerraUSD و LUNA بیشتر ارزش خود را به دنبال معاملات بزرگ در آخر هفته 10 می 2022 از دست دادند.

کوون که در حال حاضر در زندان مونته نگرو است، پس از دستگیری در تلاش برای فرار با پاسپورت جعلی، 69 میلیون دلار درآمد سرقت شده را به بیت کوین تبدیل کرده است.

مقامات از Binance خواسته اند که از انحلال درآمدهای Kwon جلوگیری کند. بر خلاف Shin، Kwon ظاهراً مالک هیچ ملکی در کره جنوبی نیست.

برای آخرین تحلیل بیت کوین (BTC) Be(In)Crypto، اینجا را کلیک کنید.

The post بیش از 13 میلیون دلار سرقت از صرافی GDAC کره جنوبی اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *