دو شرکت برنامه های بلندپروازانه خود را برای تغییر جنبه های حیاتی وام دهی و بانکداری رمزنگاری شده اعلام کرده اند..

استارت آپ مستقر در بریتانیا، Harbor روز چهارشنبه خود را اعلام کرد راه اندازی یک پلت فرم جدید بانکداری بومی رمزنگاری شده است. این سرویس جدید ادعا می کند که ارتباط یکپارچه تری بین خدمات TradFi و ارزهای دیجیتال ایجاد می کند.

Harbor 1.0 که برای عرضه تابستانی برنامه ریزی شده است، یک حساب جاری ارز دیجیتال معرفی می کند که به کاربران امکان می دهد تمام دارایی های خود را در یک برنامه واحد مدیریت کنند.

پلتفرم Harbour همچنین کارت و حساب نقدی USDC را ارائه می دهد و برنامه آن با دستگاه های اندروید و اپل سازگار خواهد بود. این پلتفرم همچنین دارایی های فیات و ارزهای دیجیتال را در حساب های ورشکستگی از راه دور نگهداری می کند تا از شفافیت و ایمنی اطمینان حاصل کند. هدف هاربر در نهایت ارائه مدارک زنجیره ای از دارایی ها و اجازه دادن به کاربران برای تأیید تعادل مستقل است.

بانک‌های سنتی معمولاً در مورد ارزهای دیجیتال محافظه‌کار هستند. اخیراً بانک‌ها محدودیت‌هایی را برای مشتریانی که خرید ارزهای دیجیتال انجام می‌دهند اعمال کرده‌اند. این سکوت از سوی خرده فروشان سنتی، راه را برای استارت آپ هایی با محصولات و خدمات نوآورانه باز می کند.

بانک های خرده فروشی اغلب نظر کمی نسبت به ارزهای دیجیتال دارند.

کمک کردورا به وام دهندگان

کردورا نیز دارد اعلام کرد دور سرمایه گذاری استراتژیک 6 میلیون دلاری با سرمایه گذاران عمده، از جمله S&P Global و Coinbase Ventures. این بودجه به سمت بهبود ریل های سازمانی برای اعتبار و تقویت فناوری محاسبات خصوصی Credora اختصاص خواهد یافت.

Credora برای تقویت توانایی وام دهندگان برای ارزیابی ریسک اعتباری در زمان واقعی، از شواهد دانش صفر برای حفظ حریم خصوصی استفاده می کند. ادعا می کند که یک مشکل بزرگ در بازارهای مالی را حل می کند: عدم تقارن اطلاعات.

در اکثر سناریوها، وام گیرندگان نمی خواهند اطلاعات مهم را به اشتراک بگذارند. این امر وام دهندگان را در تصمیم گیری درست در مورد اینکه چه کسی وام ارائه می دهند دشوار می کند. مدارک دانش صفر به وام دهندگان این امکان را می دهد که اطلاعات بیشتری در مورد طرف مقابل بدانند بدون اینکه وام گیرندگان اطلاعات زیادی را ارائه دهند.

دور تأمین مالی همچنین شامل مشارکت چندین سرمایه گذار دیگر با علاقه مندی به تقویت نوآوری مالی بود. شرکت کنندگان شامل Amber Group، CMT Digital، KuCoin Ventures، Pirata Capital، Breed VC، WAGMI Ventures و دیگران بودند.

پست هاربر به دنبال اختراع مجدد بانکداری است، کردورا برای رفع وام های رمزنگاری شده اولین بار در BeInCrypto ظاهر شد.

در باره ی نویسنده

admin

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *